Kreatorki. Kobiety. które zmieniły polski styl życia

Autor: Lidia Pańków

Projektantki. fotografki. ilustratorki. architektki. graficzki. scenografki. ikony i rewolucjonistki polskiego designu. Kobiety twórcze. niezależne. nowoczesne. które kształtowały polski styl życia i nowy wizerunek kobiety. Aby przebić się w zdominowanych przez mężczyzn latach dwudziestolecia międzywojennego i w niesprzyjającym sztuce PRL-u musiały być charyzmatyczne i wyjątkowo zdolne. Książka autorstwa Julii Pańków i Lidii Pańków to nie tylko zbiór dziesięciu portretów bohaterek. ale także wnikliwy wgląd w ich twórczość i mikroświaty. w których działały.

Kim była Janina Ipohorska współzałożycielka i redaktorka kultowego „Przekroju” i dlaczego kryła się pod męskim pseudonimem? Jak Jadwidze Grabowskiej. zwanej ‘nadwiślańsk

:

Cena:


Łamacz dusz

Autor: Sebastian Fitzek

Trzy kobiety – wszystkie młode. piękne i pełne życia – giną bez śladu. Odnalezione są jak martwe. chociaż wciąż żyją. Każda ma w dłoni kartkę z zagadkowym przesłaniem: „To prawda. chociaż nazwa kłamie.” Albo: „Wchodzi się jednym wejściem. a wychodzi trzema.”
Zaledwie siedem dni wystarcza psychopacie określanemu w mediach jako Łamacz Dusz. żeby je zniszczyć psychicznie.
Zbliża się Boże Narodzenie i porwania ustają. Czyżby Łamacz Dusz zmęczył się swoją grą?
Ale wtedy w zaspie przed luksusową kliniką psychiatryczną zostaje znaleziony mężczyzna. Kiedy odzyskuje przytomność. niczego nie pamięta. Choć bardzo chce sobie przypomnieć…
Wkrótce przywożą nowego pacjenta w ciężkim stanie. Szaleje śnieżna burza. Odcięta od świata k

26.9: https://woblink.com/ebook/zraniony-pianista-maria-ernestam-139859u

Cena:


Kto z nas jest bez grzechu?

Autor: o. Jean-Philippe Chauveau

Buszpasterz więźniów i prostytutek

Tyle cierpienia trudno zmieścić w jednym życiu: dzieciństwo w rodzinie alkoholowej. przemoc psychiczna i fizyczna. wykorzystanie seksualne. poprawczak. gang… Zło otaczało go niemal nieustannie. nie mógł przed nim uciec. Nigdy nie czuł się bezpiecznie.

Dzisiaj o. Jean-Philippe Chauveau to kapelan aresztu. Prowadzi domy dla młodych uzależnionych. Jest szefem stowarzyszenia. które pomaga ludziom prostytu­ującym się.

Jak to możliwe. że człowiek tak okrutnie skrzywdzony przez alkohol. przemoc i gwałt zaczął nieść nadzieję i pomoc właśnie tym. którzy są uwikłani w uzależnienia. przestępstwa i prostytucję?

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 24.9


Gospodarka finansowa przedsiębiorstwa. Krótkoterminowe decyzje finansowe

Autor: Aurelia Bielawska

Publikacja napisana została z myślą o dostarczeniu Czytelnikowi fundamentalnej wiedzy na temat możliwości kształtowania krótkoterminowych decyzji finansowych i ich wpływu na realizację celów gospodarki finansowej przedsiębiorstwa.

W książce przedstawiono zagadnienie gospodarki finansowej w kontekście bieżących decyzji finansowych. zaprezentowano instrumenty finansowe umożliwiające przedsiębiorstwu pozyskanie środków na pokrycie bieżących potrzeb finansowych. Wyjaśniono problematykę zarządzania składnikami majątku obrotowego. ze wskazaniem na współczesny wymiar polityki kredytowej przedsiębiorstwa. przedstawiono strategie finansowania przedsiębiorstwa w kontekście zarządzania kapitałem obrotowym netto. jak również omówiono zagadni

24.9: https://woblink.com/ebook/glowa-meduzy-elementals-tom-3-michelle-madow-139522u

Cena:orgazm oralny, belweder gryzie w rękę, ebboki, miedziany jezdziec, każde martwe marzenie pdf, grzegorz brzozowicz, audibooki, jakub charon, mężczyzni którzy nienawidzą kobiet, św. olga, umysł milionera dawid piątkowski, doom eternal poradnik, przemysław wywiał, mechanizmy reakcji organicznych…