Słowoteka

Autor: Andrzej Popielski

Ponad 90 różnotematycznych wierszy. fotowierszy i fotografii. To treści ‚Słowoteki’. które napisał i sfotografował Andrzej Popielski. dziennikarz prasowy i fotograf piszący wiersze i opowiadania.

Autor szuka w poezji różnych wrażeń. W pisaniu sięga po humor. satyrę. groteskę. ironię. szyderstwo. prowokację – lubi zabawę słowną i piosenkę. Nie stroni od prób z nowymi środkami wyrazu. Np. fotowiersze to syntezy wierszy z obrazami. wzajemnie wpływającymi na swoje treści. Tak mówi o swojej twórczości:

– ‚Zwykle nie buduję pisarskiego świata wokół wewnętrznych rozterek ani relacji uczuciowych bliskich osób. Wiersze o miłości – pewnie jestem dziwny – są dla mnie trochę podobne do fotografii zachodów słońca. Powstały ich miliony – niektóre piękne – większość pod sztandarem banału.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


Mój mąż i ja

Autor: Ingrid Seward

Elżbieta pokochała Filipa od pierwszego spotkania. On był jedynym aktem jej rebelii. Ona – jego jedynym aktem poddania. – Allison Pearson. Telegraph Ona – młoda i z królewskiego rodu. On – przystojny. ale dużo uboższy młodzieniec w marynarskim mundurze z monarszej rodziny z dalekiego. małego kraju. Brzmi bajkowo? Ta książka to prawdziwa opowieść o związku wbrew wszystkim. nawet wbrew samemu sobie. O szczerym uczuciu. które musi iść w parze z dyktatem konwenansów. O rozczarowaniu. kiedy już wiadomo. że nawet życie prawdziwej księżniczki nie jest bajką. Jest to także opowieść o niebywałej sile kobiety. która rządzi Wielką Brytanią od ponad 60 lat. królowej. która przetrwała 13 premierów i wytrwała na tronie całą epokę. gwarantując stabilność swojej monarchii i swojego małżeństwa. Dziś. gdy świat obserwuje ślub i początki małżeństwa księcia Harry’ego. warto wrócić myślą do dni w 1947 roku. gdy w opactwie Westminster zaczęła się wspólna droga Elżbiety i Filipa. Autorka książki. mająca od lat dostęp do prywatnych kręgów brytyjskiej monarchii. po mistrzowsku ukazuje detale życia. arystokratyczne zwyczaje i psychologiczne uwarunkowania. które składają się na niesłabnący czar brytyjskiego tronu. Jej książka jest świetnym uzupełnieniem spojrzenia na prywatne życie Elżbiety i Filipa. które zapewnił serial The Crown.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Niewidoczne cienie

Autor: Bressa Zbigniew

„Poczuła się otępiała. Myśli płynęły wolno. Odległe i wyciszone. jakby otulone gęstymi obłokami. W jej krwiobieg przenikały składniki mikstury i narkotyki. Serce łomotało jak oszalałe. Zmieniały się nastroje. Raz opadały jej powieki. za chwilę czuła się podniecona. Ręce i nogi miała jak z ołowiu. Oddech – szybki i chrapliwy.

Zanurzyła się w cudownych doznaniach. Poczuła uczucie rozkoszy rozchodzące się od piersi ku podbrzuszu. Zadrżała i zaskomlała jak niemowlę”.

Fragment książki

Shirley – młoda. ambitna dziewczyna zakochuje się w nieodpowiednim kandydacie. Pewnego dnia wracając od ukochanego zostaje uśpiona i zgwałcona przez wynaturzonego mordercę. Po kilku miesiącach rodzi syna. W umyśle przestępcy rodzi się podejrzenie. że to jego dzieck

10: https://woblink.com/ebook/u-podnoza-szczytow-bressa-zbigniew-126573u

Cena:zsz kalisz mobi, pyta pl, cafe macondo, termomodernizacja budynków, rzeczkowski, dominik kowalski, cztery kąty prenumerata, darmowe ebooki online, obłój strategia organizacji, richard dawkins książki, piotr nehring, sekielski susza tom 3, szatan z siódmej klasy pdf, zaginione kontynenty, elementarz do nauki czytania, maja lidia kossakowska siewca wiatru, diler gwiazd kto to jest…