Rynek kapitałowy- efektywność i ryzyko

Autor: Alojzy Z. Nowak

Publikacja jest kontynuacją badań nad rynkiem kapitałowym. zaprezentowanych w dwóch wydanych przez Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego monografiach (pt. Rynek kapitałowy wobec wyzwań dekoniunktury (2014) oraz Inwestowanie na rynku kapitałowym- rynek po kryzysie (2015)). Ze względu na zaprezentowane tematy niniejsza monografia została podzielona na dwie uzupełniające się części: pierwszą. dotyczącą efektywności informacyjnej rynku kapitałowego oraz drugą. w której podjęta została problematyka strategii i instrumentów rynku kapitałowego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Cena: 20


Wszyscy patrzyli. nikt nie widział

Autor: Tomasz Marchewka

Jeżeli boisz się ryzykować. nawet nie siadaj do gry.

Hausenberg to miasto. które nie ma litości dla słabych. Sposobów. żeby cię przerobić. jest wiele: kieszonkostwo. obijana albo stara dobra szulerka. Lecz jeśli jesteś charakterny i nie boisz się grać o wysokie stawki. będziesz zachwycony!

Slava. młody. szatańsko zdolny szuler. wyznaje jedną zasadę – jeżeli czegoś chcesz. musisz to sobie wziąć. A jego cel jest prosty: pokazać wszystkim. że to on jest w Hausenbergu numerem jeden. Niestety. wybrał sobie fatalny moment. bo nie jest jedynym w mieście. który ma poważne plany. Na domiar złego właśnie skrewił długo szykowany przekręt. Z pomocą przychodzą mu starzy kompani: zabójca Nino i Petr. samozwańczy król złodziei. Żaden z nich nie podejrzewa. że już wkr

36: https://woblink.com/ebook/turcja-obled-i-melancholia-ece-temelkuran-lukasz-buchalski-30259u

Cena:


Ogrody Sardynii

Autor: Louise Fuller

Massimo Sforza kupił zabytkową posiadłość na Sardynii i zamierza przerobić ją na hotel. Napotyka jednak na niespodziewaną trudność: mieszkająca w pałacu Flora Golding nie chce się wyprowadzić. Massimo jedzie do niej. by zaproponować jej w zamian za to wysokie wynagrodzenie. Myli się jednak. sądząc. że skuszą ją pieniądze. Dla Flory ważniejszy jest ogród i orchidee. które tam hoduje. Massimo będzie musiał znaleźć inny sposób. by się pozbyć pięknej i upartej lokatorki… 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Arabski mąż

Autor: Tanya Valko

Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota. jej dwie córki − Marysia i Daria − oraz ich mężowie: Hamid Binladen. bojownik ze światowym terroryzmem. główny antagonista fundamentalisty dżihadiego Johna. życiowego partnera Darii. Tym razem śledzimy losy dwóch arabskich mężów. ludzi diametralnie różnych. których pokochały pół-Arabki. Nie będzie już wątpliwości. kto jest zły. a kto dobry.

Jak radzą sobie europejskie kobiety w świecie ogarniętym krwawą wojną? Jak wygląda codzienność kalifatu. który powstał na terenach Syrii i Iraku? Jakie jest miejsce kobiety w Państwie Islamskim – czy wszystkie są uciemiężone i pokrzywdzone. czy może niektóre popierają okrutny porządek. narzucony przez szalonych fundamentalistów?

Czy Darii uda się uciec z piekła na ziemi? Czy dżihadi John. morderca i sadysta. a zarazem człowiek wybitnie inteligentny. ma jeszcze szansę zejść z przestępczej ścieżki? Czy Marysia i Hamid znów wyruszą na poszukiwania krewniaczki? I co na to wszystko Dorota? Dokąd zmierza nasz świat i czy to już jego koniec czy dopiero początek przemian?

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii. a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich. w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej. a obecnie w największym kraju muzułmańskim na świecie – Indonezji. Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”. na którą złożyły się następujące tomy: „Arabska żona”. „Arabska córka”. „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”. Sukces sagi skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem „Azjatycka saga” („Okruchy raju” i „Miłość na Bali”). która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Wydana w 2016 r. „Arabska krucjata” prowadzi nas z Azji do krajów arabskich. do Państwa Islamskiego i współczesnego kalifatu. Nowa książka jest kontynuacją całej orientalnej serii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.4


Mile morskie

Autor: Wojciech T. Pyszkowski

Od tego czasu upłynęło sporo lat. Wysłużony „Dar Pomorza” został zastąpiony przez „Dar Młodzieży”. Państwowa Szkoła Morska przekształciła się najpierw w Wyższą Szkołę Morską. a potem w Akademię. Nie ma już olbrzymiej polskiej floty statków handlowych. Absolwenci Akademii Morskiej pływają na statkach obcych bander. Życie na morzu nie uległo jednak zmianie. Dlatego to. co opisałem. stanowi swego rodzaju wartość ponadczasową.

Tego samego autora: Kac. Epizod. Rok. Złość. Katastrofa pod Smoleńskiem. Ciąg dalszy. Humus.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12kodeks pracy 2018 pdf, commandos behind enemy lines poradnik, zabujcze ciało, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, czując. rozmowy o emocjach, dzień w którym powrócił penelope ward pdf, vi wiek, bioakustyka, transport miejski pdf, james macpherson, chata paul young, franko szczescie, metody wychowania wg łobockiego, regres społeczny, sprawdzian z matematyki klasa 3 gimnazjum bryły odpowiedzi, zarządzanie procesowe pdf, brudna piłka. z archiwum football leaks, brejdygant szadź, pluczki, życie wypuszczone z rąk, ksiazka online, masłowska inni ludzie, freud kultura jako źródło cierpień pdf…