Diecezjalne www w Polsce a nowa ewangelizacja

Autor: Grzegorz Umiński

Początek lat dziewięćdziesiątych XX wieku przyniósł – tak dla świata. jak i dla Kościoła – mocny impuls zapowiadający wielkie transformacje w dziedzinie komunikacji społecznej dokonywane za pośrednictwem mediów. To właśnie w tym czasie Tim Berners-Lee kończył opracowywanie systemu World Wide Web. a w Watykanie debatowano o wykorzystaniu technologii komputerowej w działalności eklezjalnej. Postępowi w obszarze technologii informatycznej ciągle towarzyszył (i towarzyszy) rozwój myśli Kościoła na jej temat. Zarówno pionierski projekt WWW. jak i pierwszy w historii dokument Stolicy Apostolskiej dotyczący informatyki.

zostały upublicznione w 1990 roku.

Wydawnictwo: Elipsa

Ewidencja pozabilansowa po zmianach

Autor: Izabela Motowilczuk

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa. budżetów jednostek samorządu terytorialnego. jednostek budżetowych. samorządowych zakładów budżetowych. państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1911). To ważny akt prawny dla księgowych. Dlatego w 2018 r. publikujemy serię Poradników. w których są omówione aktualne zasady prowadzenia ewidencji księgowej w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych. Eksperci podadzą zastosowanie w praktyce zmienionych przepisów tego rozporządzenia oraz zmian wynikających z innych aktów pr

79.2: https://woblink.com/ebook/przeksztalcenia-spolek-joanna-gawronska-emilia-bartkowiak-134478u

Cena: Emilia Bartkowiak

Szablon

Autor: Agnieszka Sudomir

Adrian Lawson ma wszystko: cudowną rodzinę. wspaniały dom i pasjonującą pracę. Żyje w samym centrum Fabryki Snów. gdzie konsekwentnie buduje swój mały raj. Pewnego ranka budzi go sygnał przychodzących SMS-ów. W tym momencie kończy się rzeczywistość. którą Adrian znał. Teraz musi zmierzyć się z prawdą. o jakiej nawet mu się nie śniło. Czy zaufa samemu sobie i podejmie właściwe decyzje? Od tego będzie zależało nie tylko bezpieczeństwo jego najbliższych. ale znacznie. znacznie więcej.

Czy przyszłość tak bardzo różni się od teraźniejszości? Czy nowy wspaniały świat zapewni nam szczęście? Czy tęsknota jest grzechem? A wreszcie – czym jest Szablon i jaką rolę odegra Adrian?

Wydawnictwo: Genius Creations

Turysta senior na rynku usług hotelarskich

Autor: Tokarz-Kocik Anna

„Niniejsza monografia dotyczy bardzo ważnego i aktualnego problemu wynikającego ze starzenia się społeczeństwa w krajach emitujących ruch turystyczny. w tym w Polsce. i związanych z tym problemów dostosowania usług do potrzeb turystów seniorów. Autorki prezentują najnowsze zagadnienia związane z tendencjami i rozwojem rynku usług hotelarskich. odnoszą się do nowych trendów. zmian pokoleniowych. nowych potrzeb turystów seniorów. a także ich podziału na różne segmenty.

(…) Poruszana w monografii tematyka może być interesująca dla różnych kręgów odbiorców reprezentujących zarówno stronę praktyczną rynku usług hotelarskich. jak też osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną na ten temat”.

Z recenzji prof. nadzw. UEP dr hab. Agnieszki Niezgody

Wydawnictwo: Replika

9788301200022: Wydawnictwo

79: https://woblink.com/ebook/ryzyko-akcji-notowanych-na-gpw-wieslaw-debski-ewa-feder-sempach-szymon-wojcik-133608u

Cena: Ewa Fede

Futbolowa rewolucja

Autor: Keoghan Jim

Jeśli sądzisz. że piłka nożna jest skazana na podstarzałych działaczy. „betonowe” związki i szemrane układy. to bardzo się zaskoczysz! Poznaj historię nowoczesnego futbolu. zrodzonego z zaangażowania. determinacji i współpracy zwykłych kibiców. Zobacz. jak oddolny ruch odmienił oblicze piłki nożnej w Wielkiej Brytanii. A potem pomyśl. jak dużo możesz zrobić na naszym. polskim boisku. Zjawisko. jakim jest futbol. doczekało się wielu opracowań i publikacji – poczynając od naukowych i historycznych. przez powieści fabularne po publicystykę i reportaż. Jednak takiej książki na rynku polskim jeszcze nie było! „Fultbolowa rewolucja” opowiada o zmianach. jakie dokonały się w mateczniku piłki nożnej. którym jest Wielka Brytania. Jest to historia oddolnego ruchu społecznego mającego na celu uzdrowienie ws

99: https://woblink.com/ebook/prochnica-wczesnodziecieca-joanna-zemlik-133601u

Dawid Copperfield

Autor: Karol Dickens

Powieść posiada wiele wątków autobiograficznych.

Dawid rodzi się półsierotą; po kilku latach matka poznaje mężczyznę. za którego wychodzi za mąż. jednak nie jest to małżeństwo szczęśliwe. Dawid zostaje odesłany przez ojczyma do szkoły. w której jest maltretowany przez nauczyciela. Po śmierci matki trafia do pracy do fabryki; ciężko pracuje. żyje w nędzy; w końcu ucieka do swej ciotki Betsy Trotwood. którą pamięta z opowiadań matki i niani Peggotty.

Wydawnictwo: Psychoskok

sarah morgan, podstawy działalności gospodarczej w turystyce, podstawy teorii obwodów, doświadczenia fizyczne optyka, chłopi tom 1 ile stron, nigel slater jedz, 365 dni ebook, angielski gramatyka ćwiczenia pdf, ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych komentarz, mróz iluzjonista, książka anji rubik, książka popularnonaukowa, koronka wyzwolenia świadectwa, audiobook lalka za darmo, metro ksiazki, stosunek seksualny nie istnieje…