Objawy chorób wewnętrznych. Podręcznik dla studentów

Autor: Anna Doboszyńska

W podręczniku omówiono najczęściej występujące objawy chorób wewnętrznych oraz szczególne manifestacje dermatologiczne tych schorzeń. Autorzy opisali również ciekawe przypadki medyczne.

Podstawą rozpoznania choroby są wywiady i badanie przedmiotowe. Bardzo ważnymi elementami są obserwacja i oglądanie pacjenta. ponieważ pozwalają na uzyskanie podstawowych informacji o chorym. Wiedzę tę zdobywa się przez lata praktyki.

Zwięzłe opisy. przejrzysty układ. tabele. ryciny i bogaty materiał ilustracyjny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109


Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu

Autor: Artur Sroka

Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu” autorstwa Artura Sroki to książka jak sama nazwa wskakuje dotyczyć będzie narkotyków.

 

Autor książki pisze w bardzo zaskakujący sposób. a co najważniejsze ociera się nie tylko o problematykę społeczną. psychologiczną. czy też o obrzędowość religijną. ale w zdumiewający sposób łączy te wszystkie aspekty w jedną całość wskazując na wątki bardzo mało znane.

 

Książka ożywiła na nowo dyskusje tak nad istotą substancji psychodelicznych. ich klasyfikacją. jak i nad celowością i sensem stosowania ich w obrzędach religijnych. Debaty te trwać będą z całą pewnością jeszcze długo i zap

17.9: https://woblink.com/ebook/chichot-i-rzenie-czyli-choroba-na-smiech–30830u

Cena:


Pielęgniarstwo internistyczne

Autor: Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

II uaktualnione wydanie publikacji. która zyskała uznanie wielu Czytelników. Ogromnym atutem książki jest sposób prezentowania wiedzy – zwięzła forma. syntetyczne omówienie postępowania pielęgniarskiego w poszczególnych jednostkach chorobowych z uwzględnieniem najważniejszych problemów pielęgnacyjnych.

Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunku pielęgniarstwo i pielęgniarek pracujących na oddziałach internistycznych. a także przygotowujących się do egzaminów w ramach kształcenia podyplomowego. Może być również pomocna dla osób sprawujących profesjonalną opiekę. np. dla pracowników socjalnych lub asystentek osób przewlekle chorych.

W książce omówiono:

Zagadnienia ogólne:<

29.9: https://woblink.com/ebook/nawet-zdziczale-psy-ian-rankin-andrzej-szulc-30998u

Cena:hys, walicki andrzej, stosunki polsko słowackie, czerwone zwoje magii pdf, mózg odporny na stres, fizjoterapia w ortopedii, giddens nowoczesność i tożsamość pdf, pałka zapałka dwa kije, zwrot afektywny, richard holloway, marcela gruszczyk, przyczyny wykluczenia społecznego, małgorzata węgierska, kobiety nieidealne, ładunki niebezpieczne w transporcie towarów, opowieść podręcznej margaret atwood pdf, maciej gramatyka, dzieci księży pdf, regiony turystyczne, nie uciekaj, sandra brown spięcie, pieśń filaretów interpretacja…