Mój ojciec. mój przyjaciel

Autor: André Stern

Dobrze wiemy. że przemoc. lekkomyślność i zuchwalstwo są przekazywane z rodziców na dzieci. Jednak odnosi się to także do takich umiejętności. jak uważność. empatia. szacunek. a nawet czerpanie przyjemności i radości z życia – umiejętności. które są słabo widoczne we współczesnych społeczeństwach. nie mówiąc już o braku ich naukowego opracowania. Dlatego ta książka Arno i André Sternów jest kamieniem milowym na drodze do zrównoważonego społeczeństwa. Otwiera nam oczy na znaczenie kochającej. troskliwej i motywującej relacji między ojcami a synami.

Prof. dr Gerald Hüther. neurobiolog

Mały Arno Stern jeździ swoim czerwonym samochodzikiem po podwórku. kiedy nagle woła go matka: „Arno. odstaw samochód i chodź szybko!”. Tak zaczyna się w 1933 roku uciec

24: https://woblink.com/ebook/uchwycic-zywiol-ken-robinson-lou-aronica-30960u

Cena: Lou Aronica


Wszystkie moje zmartwychwstania

Autor: Iwona Żytkowiak

Powieść o miłości. o bardzo trudnych relacjach między matką. córką i ojcem. O narkomanii. gdzieś w tle; cichej i mało widocznej bez przesytu makabrycznych scen. Książka o poszukiwaniu siebie. odkrywaniu własnej kobiecości. z przynależnymi jej atrybutami: macierzyństwem. marzeniami i spełnieniem.

Po samotnym dzieciństwie i nieudanym małżeństwie Magda ponownie wychodzi za mąż. Drugi mąż. jej były szef. zapewnia jej wszystko. Małżeństwo stanowi dla obojga spokojną przystań; bez zbytniej namiętności.

Kiedy pojawia się dziecko. bohaterka nieświadomie. a zarazem trochę pod dyktando męża wycofuje się z życia. Żyje z dnia na dzień. Czasami pojawia się tęsknota do wielkiej miłości. szaleństwa. ale Magda łatwo radzi sobie z emocjami. Gdzieś w podświadomości tkwi w niej piekło. przeżyte za sprawą pierwszego męża i smutek dzieciństwa.

Któregoś dnia okazuje się. że córka jest narkomanką…

To lektura niezwykle refleksyjna. wielopłaszczyznowa i pełna głębokich uczuć. Z wielką wnikliwością opowiada o piekle uzależnienia od narkotyków. odsłania pęknięte relacje rodzicielskie i małżeńskie oraz zmusza do spojrzenia w głąb siebie. zweryfikowania swoich pragnień i lepszego poznania własnego „Ja”. Dzięki tej książce zrozumiałam. że wbrew wszelkim przeciwnościom. niekiedy wbrew nam samym − warto żyć z całych sił. a nie tylko oddychać. warto działać. a nie tylko marzyć… Polecam z całego serca!

 Krystyna Meszka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 27.9


Chaszcze

Autor: Jan Grzegorczyk

Stanisław Madej pięćdziesięcioletni kawaler. miał kiedyś szanse zostać pisarzem. Jednak po swoim debiutanckim tomiku otrzymał list z druzgoczącą krytyką jego książki. Zawarta była w nim groźba. że jeśli jeszcze raz ośmieli coś opublikować zazna publicznego linczu. Bohater „Chaszczy” kurczy się. zajmując się przez lata jedynie redagowaniem i tłumaczeniem tekstów. Pędzi życie jakby w kominiarce.

Po śmierci matki. kupuje stary domek w puszczy i oddaje się nowej pasji – ornitologii. Pewnego dnia. polując obiektywem swego aparatu na wilgę. w koronie drzewa zamiast ptaka. odnajduje wisielca. To makabryczne znalezisko sprawia że po raz pierwszy od lat wystukuje w komputerze swoje własne zdanie. a nie tłumaczenie: „Dlaczego człowiek wspina się na drzewo. pod niebo i skacze do piekła?”

To pytanie natury kryminalno filozoficznej  powoduje. że z ornitologa staje się detektywem.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


Śniadanie na skale

Autor: Iwona Walczak

Siedem obcych sobie osób. których pozornie nic nie łączy. Zanurzeni w swojej codzienności. przeżywają drobne radości i borykają się ze zwykłymi problemami – zauroczeni życiem. a jednak w pewien sposób nim rozczarowani. Pewnego dnia ich drogi krzyżują się w urokliwym pensjonacie „Raj”. położonym u stóp Śnieżnika. Tam otwierają się na siebie nawzajem. zaczynają się poznawać. rozmawiać. nawiązują się przyjaźnie. Wtedy właśnie dochodzi do wypadku.

Agnieszka. młoda absolwentka socjologii. wynajęta do zbadania okoliczności zajścia. odkryje. że to. co zdarzyło się w górach. będzie miało znaczący wpływ także na jej życie. Co tak naprawdę się wydarzyło? Kto zawinił? Czy wypadek sprawi. że pogmatwane historie życia osób biorących w nim udział w końcu się wyprostują?

Wolność wyboru to nie wszystko. jest jeszcze ciężar jego pod¬jęcia. Bohaterowie tej powieści szukają źródła szczęścia i za¬dowolenia. I znajdują je! Chcecie się przekonać. co nim jest?

Aneta Kwaśniewska

ksiazkiweterze.pl

Wydawnictwo: Replika

Cena: 27.9


Co zdarzyło się w Lake Falls

Autor: Artur K. Dormann

Śmiertelnie chore dziecko. nieśmiertelny mężczyzna i niebezpieczna propozycja.

Victoria przybywa do Lake Falls. miasteczka położonego w malowniczej górskiej dolinie. Z trudem odbudowywane poczucie stabilizacji niszczy wiadomość o zdiagnozowaniu u córki nieuleczalnej choroby. W chwili gdy kobieta znajduje się na skraju załamania. pojawia się nadzieja. Obcy mężczyzna oferuje swoją pomoc. ale umowa między nimi ma drugą. mroczną stronę. a koszty okażą się znacznie wyższe. niż przewidywała. Victoria staje przed wyborami. których konsekwencji nie potrafi przewidzieć. Każda postać z jej otoczenia okazuje się kimś zupełnie innym. Nie wiedziała. że Lake Falls od początku skrywało tajemnicę…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lemoniada

Cena:


Martwe ciało Mavericka

Autor: Anna Kapes

Co przeraża nas najbardziej na świecie?

Mafia? Zombie? Przyjaciele w opałach? Nie. to tylko drobnostki dla Ricka Mavericka. To. co naprawdę mrozi mu krew w lekko niesprawnych żyłach. to goniąca jego martwy tyłek przeszłość. I sernik pani Hicky.

Rick Maverick nie spodziewał się od życia zbyt wiele. lecz gdy mafia potraktowała go jak najgorszego śmiecia. nie miał wyboru. Musiał wziąć sprawy we własne ręce – konkretnie wstać z grobu i upomnieć się o swoje. Szkoda tylko. że cios łopatą w głowę uszkodził mu pamięć…

Teraz musi znaleźć sens nowego. martwego istnienia. uratować swych przyjaciół od zguby. no i jeszcze… przeprowadzić rewolucję. Ale co to dla niego. no nie? Wszystko wydaje się normalne w porównaniu z gadającym robakiem.

:

Cena: 9.9


The Eyes of Max Carrados

Autor: Ernest Bramah

Short mysteries involving the blind detective Carrados. Max Carrados is one of the most unusual detectives in all fiction. He is blind – and yet he has developed his other faculties to such an amazing degree that they more than compensate for his lack of sight. „The Eyes of Max Carrados” opens with a somewhat defensive essay which chronicles astonishing feats of the blind. Carrados himself outdoes them all and perhaps combines a few too many amazing abilities for real conviction. Here is a collection of the best of Max Carrados. a set of stories featuring a series of baffling puzzles to challenge the greatest of detectives. They are written by Ernest Bramah with great wit. style and panache.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9sposób na elfa ebook, wielka brama, kamienie na szaniec, statystyczny drogowskaz tom 2 pdf chomikuj, uwikłani 2 pdf, ślazacy, zwierze na ch, maly ksiaze ebook, żona między nami, był sobie pies audiobook, nowo mowa, położenie poprzeczne zaniedbane, katarzyna pawlikowska, dzienniki sherlocka holmesa…