Anielska kompania

Autor: Laurent Dandrieu

„Fra Angelico nie był z pewnością pierwszym malarzem próbującym uchwycić swoim pędzlem realną obecność pierwiastka boskiego w naszej cielesnej egzystencji. ale bez wątpienia żaden inny nie zdołał tego dokonać z tak olśniewającą oczywistością”.

Fragment książki

Autor książki próbuje odpowiedzieć na pytanie. co sprawia. że obrazy malowane przez Fra Angelico są wyjątkowe i nie dają się porównać z twórczością żadnego innego utalentowanego twórcy. Z pomocą przychodzi mu biografia artysty – odsłania głęboką jedność osobowości Fra Angelico. logikę przenikającą całe życie człowieka i malarza.

Fra Angelico z Fiesole (ok. 1395–1455) był dominikaninem i malarzem.

W 1982 roku został beatyfikowany przez Jana Pawła II. Jest czczony jako patron artystów i historyków sztuki.

Wydawnictwo: W Drodze

Zamiast edukacji przymusowej

Autor: Peter Hartkamp

Pewnego dnia Peter Hartkamp usłyszał od swojej córki. że wolałaby umrzeć niż iść do szkoły. i postanowił wziąć edukację swoich dzieci we własne ręce. Założył w Holandii trzy wysoce innowacyjne szkoły demokratyczne. stając się specjalistą w dziedzinie edukacji. prawa oświatowego i praw dziecka. Swoje bogate doświadczenia opisuje w książce Zamiast edukacji przymusowej.

Czy im więcej edukacji. tym lepiej? Czy nauczanie jest tożsame z uczeniem się? Czy edukacja jest zróżnicowana? Czy egzaminowanie skutkuje lepszą edukacją?

W książce Zamiast edukacji przymusowej Hartkamp odpowiada na te i inne pytania oraz pokazuje. jak możemy zapewnić dzieciom lepszą edukację. zamiast tej opartej na przymusie. Swoje argumenty popiera wieloma konkretnymi przykładami i

Wydawnictwo: Czarne

Na bruku

Autor: Klemens Junosza

Klemens Junosza. właśc. Klemens Szaniawski (ur. 23 listopada 1849 w Lublinie. zm. 21 marca 1898 w Otwocku) – powieściopisarz. nowelista i felietonista polski.

Jako pisarz zadebiutował w czasopiśmie „Kolce” w 1874 r. Szaniawski celował przede wszystkim w małych formach prozatorskich: noweli. opowiadaniu. obrazku. szkicu. W swoich utworach chętnie portretował środowiska chłopskie. drobnoszlacheckie. ale także mieszczan i Żydów warszawskich.

Był świetnym odtwórcą zwłaszcza typów żydowskich oraz stosunków panujących na wsi i w mieście (Czarne błoto. Pająki. Łaciarz. Panowie bracia. Syzyf. Synowie pana Marcina. Buda na karczunku. Na bruku. Zagrzebani. Za mgłą).

Wydawnictwo: Psychoskok

Wydawnictwo

Poltext: Format

https://woblink.com/product-publication/download/128867/epub: 1