Trudne wybory miłości

Autor: Beata Agopsowicz

Jola ma pracę. którą lubi. zdjęcia z egzotycznych podróży i udany. choć niesformalizowany. związek z fantastycznym mężczyzną. Jednym słowem – prowadzi życie. którego każdy mógłby jej pozazdrościć. A przynajmniej tak jej się wydaje…

Kiedy zachodzi w nieplanowaną ciążę. sama nie wie. co o tym myśleć. Czuje obawy. ale też niespodziewaną radość i nieśmiało kiełkującą w sercu miłość. Ma nadzieję. że choć nie planowali dziecka. jej partner tak jak ona zaakceptuje maleństwo. Kiedy on wręcza jej wizytówkę ginekologa z informacją o umówionym zabiegu usunięcia ciąży. Jola traci nadzieję na happy end.

Czy słusznie? Okazuje się. że Bóg przygotował dla niej jeszcze niejedną niespodziankę… Długie rozmowy w szpitalnej kaplicy. nieoczekiwane zbliżenie z rodziną. no

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 18.99


Ostatnie dni Stalina

Autor: Joshua Rubenstein

W sobotni wieczór 28 lutego 1953 r. Stalin podejmował swój wewnętrzny krąg na Kremlu. a potem na daczy w podmoskiewskim Kuncewie. Beria. Bułganin. Chruszczow i Malenkow opuścili go dopiero nad ranem. Stalin był pijany i w wyśmienitym humorze. Następnego dnia ochronę zaniepokoiła cisza panująca w prywatnych pokojach Stalina. jednak nikomu nie wolno było tam wejść bez wezwania. Gdy w końcu o dziesiątej wieczorem otworzono drzwi pod pretekstem przekazania Stalinowi urzędowej poczty. znaleziono go nieprzytomnego na podłodze. 

Wydarzenia. które poprzedziły śmierć Józefa Stalina. wciąż są przedmiotem niezliczonych dociekań. podobnie jak zdarzenia. które nastąpiły bezpośrednio po niej i ukształtowały historię świata na kolejnych kilkadziesiąt lat. Książka ‚Ostatnie dni Stalina’ przedstawia je wszystkie szczegółowo. począwszy od XIX Zjazdu WKP(b) i przygotowań Stalina do kolejnych czystek. aż do aresztowania Ławrientija Berii. pokazując. jak wielka szansa na przemiany została wówczas zaprzepaszczona. 

Śmierć Stalina tworzyła nową sytuację zarówno w polityce wewnętrznej Związku Sowieckiego. jak i na arenie międzynarodowej. Jednak świat. który mógł wreszcie odetchnąć z ulgą. natychmiast powrócił do zimnej wojny. 

Joshua Rubenstein jest pisarzem i niezależnym wykładowcą. specjalizującym się w historii Związku Sowieckiego. Absolwent Columbia University. gdzie studiował filologie rosyjską. Autor licznych publikacji prasowych i książek. poświęconych polityce Związku Sowieckiego.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


ISBN

9788365897114: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/z-gory-widac-tylko-nic-arek-borowik-31536u

Cena:zarządzanie strategiczne pdf, chinskie anime, więzień azkabanu pdf, cudaczek wyśmiewaczek tekst, ufo: decydujące starcie, masłowska wojna polsko ruska, wotum nieufności mróz pdf chomikuj, grzegorz ćwiek, sekielski, bogowie i mity, rozczep wargi, papież franciszek prezentacja, anna wolf ryzyko gangstera pdf…