ISBN

9788365601810: Wydawnictwo

Format

14.95: https://woblink.com/ebook/cuda-sa-naturalne-niebo-jest-w-nas-malgorzata-chwalek-32093u

Cena:


Ślady kultury starego świata na Rusi kijowskiej

Autor: Franciszek Rawita Gawroński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. W granicach dzisiejszej Ukrainy rozpatrzyć pragniemy drogi. którymi mógł oddziaływać wpływ kultury starego świata na terytorium nazwane przez nas Rusią Kijowską. a zatem na ludność zamieszkującą je. Był to przede wszystkim wpływ: starogreckiej kultury przez kolonie nad Pontem Euxińskim (Morzem Czarnym). a później kultury bizantyjskiej. następnie kultury łacińskiej i wreszcie arabskiej. a ściślej mówiąc – arabsko-wschodniej. Wpływ ten ujawniał się nader różnostronnie: w dziedzinie sztuki (wyroby artystyczne). wojskowości (różne rodzaje broni) i w końcu w dziedzinie przemysłu domowego… Ślady

1:

Cena:


Przerwane igrzyska

Autor: Gabriela Jatkowska

Kto był ojcem polskiego sportu?

Czy najpopularniejsza lekkoatletka II RP była mężczyzną?

Jak pływak został agentem?

Dlaczego wybitnego piłkarza skazano na zapomnienie?

Jak zdjęcie z Hitlerem ratowało życie?

Książka przedstawia sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców. których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne. a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Co ich łączy? Silne osobowości i fascynujące życiorysy: tajemnica. dramat. osobista tragedia. Niejednokrotnie życie prywatne tych bohaterów było ciekawsze od ich kariery sportowej albo chociaż równie ciekawe. Losy wielu z nich uwikłane są w wydarzenia wojenne:

29.99: https://woblink.com/ebook/aktorki-lukasz-maciejewski-32222u

Cena:


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz

Autor: Jakub Skworz

Czy to możliwie. że wielki pisarz Adam Mickiewicz był kiedyś małym łobuzem? Poznajcie go i przekonajcie się sami!

W domu dziadków są drzwi. których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie. bo w środku znajdą rzeczy ciekawsze od najbardziej wymyślnych gier i zabawek – regały pełne wciągających książek.

To nie puste słowa – książki dziadka wciągają człowieka na poważnie. od stóp do głów: wprost na mroźną Syberię. do pięknego Wilna lub zatłoczonej Moskwy. Dziadek oprowadza wnuki śladami Adama Mickiewicza. dzięki czemu mogą razem z pisarzem ugasić pożar Nowogródka. założyć tajne stowarzyszenie i ruszyć do powstania listopadowego. a nawet dopilnować wydania Pana Tadeusza. Czytelnik prowadzony przez piękne ilustracje podąża krok w krok za nimi.

Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz to pierwsza z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach. czyli powieści opartych na faktach. które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie drugiego człowieka niż spotkanie w cztery oczy.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


https://woblink.com/product-publication/download/32428/epub

1: Autor

:

Cena:


1

Autor: Wojciech Dębołęcki

:

Cena:


Naznaczeni. Piramida strachu.

Autor: Lynn Jennifer Barnes

Trzy kasyna. Trzy ciała. Trzy dni. Las Vegas wstrząsa seria brutalnych morderstw. które łączy jedno – wszystkie ofiary zostały zamordowane w miejscach publicznych a na ich ciałach morderca zostawia za każdym razem ciąg cyfr. układający się w tajemniczy szyfr. Cassie Hobbes i Naznaczeni zostają wezwani. by pomóc w rozwiązaniu śledztwa. Sprawa okazuje się jednak bardziej skomplikowana i niebezpieczna. niż się na początku wydawało. Zabójca jest bardziej niebezpieczny i Na dodatek pojawiają się nowe okoliczności dotyczące morderstwa matki Cassie. Po raz pierwszy od lat jest szansa na przełom w śledztwie. Czy tajemniczy szyfr doprowadzi Naznaczonych do rozwikłania zagadki? Czy tym razem uda im się złapać mordercę? Czy Cassie dokona właściwych wyborów i stawi czoła bol

:

Cena:szklany tron 7 pdf, encyklopedia gender pdf, bajki dla dorosłych, zakazana psychologia tom 2, erich fromm o sztuce miłości pdf, ilona copik, pielęgniarstwo internistyczne pdf, stereotypy o mężczyznach, bezpłatne ebooki, reguła 10x, sylvia plath szklany klosz pdf, anna matysek, paypal jest darmowy, narciarstwo na poziomie, matematyka powtórka z gimnazjum, podstawy ekg, nieśmiertelni severski, chciałabym, chciała, www.ibuk.pl, maria simma uwolnijcie nas stąd, kobiety w więzieniu…