Wydawnictwo

Studio Astropsychologii: Format

136775

https://woblink.com/product-publication/download/136775/epub: 1

Cena:


ISBN

9788301203238: Wydawnictwo

Format

79: https://woblink.com/ebook/miedzynarodowe-finanse-przedsiebiorstw-konrad-sobanski-138296u

Cena:


ISBN

9788366099111: Wydawnictwo

Format

14.9: https://woblink.com/ebook/medalik-krzyz-sw-benedykta-typ-klasyczny-jerzy-gwiazda-137494u

Cena:


Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:


Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne

Autor: Martin Gardner

Przez dwadzieścia pięć lat Martin Gardner prowadził kolumnę „Mathematical Games” w Scientific American. w której co pół roku prezentował szczególne zadania matematyczne i łamigłówki logiczne. Starał się przedstawiać problemy. których nie można było znaleźć w znanych powszechnie ich klasycznych zbiorach. na przykład Sama Loyda i Henry’ego Dudeneya. Zagadki te były później publikowane z propozycjami alternatywnych rozwiązań lub ciekawych uogólnień przesłanych przez czytelników.

Prezentowana publikacja zawiera kilkadziesiąt najatrakcyjniejszych spośród nich łamigłówek; niektóre z nich uzupełniono uwagami dotyczącymi ich innych rozwiązań. Entuzjaści zagadek mogą dowieść swoich umiejętności zmagając się z dowcipnymi problemami przedstawionymi w sytuacjach zatytułowanych „Nie tylko tam. gdzie żyją białe niedźwiedzie”. „Nowa szachownica”. „Zaszyfrowane pudełka”. „Na rozstajach dróg”. „Bronx czy Brooklyn?”. „Papierosowa układanka” i innych zadaniach. opartych na logice i podstawowej wiedzy matematycznej. W książce umieszczono również rozwiązania zaproponowanych zadań.

Łamigłówki umieszczone w zbiorze wydawnictwa Dover pochodzą z czasopism Scientific American i Games oraz wcześniejszych zbiorów.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 26kontrola jakości produkcji pdf, medioznawca, cicha nic, zmierzch cesarstwa rzymskiego, wydawnictwo genesis, prawa epidemii, gordian pdf, skąd przyszedł pies, sztuka kochania książka, jestem szczesliwym singlem, stany nagłe 3, stulecie przemocy, joanna olech książki, nad niemnem drzewo genealogiczne, dla wszystkich chłopców których kochałam, książki podobne do harrego pottera, encyklika veritatis splendor, dickens samotnia, litość to zbrodnia, wstęp do prawoznawstwa winczorek, stanisław owsiak finanse pdf, bajka o wozie strażackim, sztuka porządkowania, pianie kogutów płacz psów, władysław studnicki książki, napoleon wolański…