Kościelec

Autor: Jacek Bielawa

‚Kościelec’ Jacka Bielawy zwraca uwagę energią języka i energią wypowiedzi bohatera-narratora. który – rzecz ujmując w największym skrócie – opowiada o sobie. o swoim życiu. o przeszłości. o teraźniejszości. o spełnieniach i niespełnieniach. o powikłanych relacjach z ojcem i z partnerkami. Nosi imię Feliks. jest właścicielem „Fabryki”. czyli klubu fitness i ma czterdziestkę na karku.

Proza gęsta i zwarta. Powieść współczesna. problemy i znaki współczesności jak najbardziej znajome. Dynamiczna narracja ‚Kościelca’ jest ironiczna. często sarkastyczna. Feliks stara się znaleźć wytłumaczenie. „jak można nazwać te szalone ciągi zdarzeń. na które nie miał wpływu. jak alkoholik nie ma wpływu na ciągi alkoholowe?”. Zatem bohater mówi. mówi. mówi. roztrz

https://woblink.com/ebook/ostatni-worek-cementu-mateusz-wieczorek-136980u: https://woblink.com/product-publication/download/136980/epub

Cena:


ISBN

9788324058532: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/pejzaz-z-aniolem-magdalena-kordel-138139u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788379769735: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kuba-miami-szyndler-joanna-138185u

Cena:


ISBN

9788377738528: Wydawnictwo

Format

24.99: https://woblink.com/ebook/bogowie-i-herosi-joanna-zareba-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-anita-rejch-grzegorz-sobczak-138205u

Cena:


Wykup i sprzedaż leasingowanego samochodu osobowego – skutki podatkowe i rachunkowe

Autor: Aneta Szwęch

Podmioty gospodarcze w toku prowadzonej działalności bardzo często wykorzystują samochody osobowe. których podstawą używania jest umowa leasingu. Po zakończeniu umowy samochód może zostać wykupiony przez przedsiębiorcę i dalej używany na potrzeby prowadzonej działalności. a następnie sprzedany. W opracowaniu przedstawiono podatkowe i rachunkowe skutki wykupu i późniejszej sprzedaży leasingowanego pojazdu

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Obietnice poranka

Autor: Turansky Carrie

Przyjaciele z dzieciństwa rozdzieleni w wyniku tragedii i poszukiwanie drogi do lepszego jutra.

 W spokojnym zakątku edwardiańskiej Anglii Margaret Lounsbury pracuje ciężko w należącym do jej babki sklepie z kapeluszami. a po godzinach opiekuje się młodszą siostrą. Kilka lat wcześniej tragiczny wypadek brutalnie przerwał ich rodzinne szczęście oraz postawił przyszłość obu dziewcząt pod znakiem zapytania. Maggie jest niezwykle energiczna i zrobi wszystko. aby ochronić swoją siostrzyczkę Violet. Utrata rodziców nie przestaje jej jednak ciążyć na sercu. Z biegiem czasu dziewczyna zaczyna się poważnie zastanawiać. czy tamten wypadek na jeziorze… naprawdę był wypadkiem.

 Kiedy umiera William Harcourt. bogaty wynalazca i przemysłowiec. ze służby w Królewskiej Marynarce Wojennej p

11.5: https://woblink.com/ebook/maly-lord-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-frances-hodgson-burnett-138106u

Cena:


Zanim odfrunę

Autor: Hanna Kowalewska

Granica miłości i nienawiści bywa jak brzeg morza. zaskakująco zmienna…

Nowa powieść Hanny Kowalewskiej z bestsellerowej serii o Jantarni.

W nadmorskim miasteczku po sezonie niejedno może się zdarzyć. Plotki rozprzestrzeniają się tak szybko. jak pędzi zimowy wiatr. i każda zmienia się w sensację.

Matka i córka. Po pierwszej zostały obrazy. trochę niepokojących opowieści i rzeczy w dużym. dawno nieużywanym domu. Druga pierwszej nie pamięta. ale postanawia odtworzyć łączące je więzi i zrozumieć. co stało się w przeszłości. Nie jest to łatwe. ponieważ dwadzieścia lat temu bliscy Inki postanowili ukryć przed nią przeszłość i zamknąć na zawsze dom. w którym mieszkała z matką. Teraz Inka może wreszcie go otworzyć i zgłębić zagrzebane pod kurzem tajemnice. Ktoś jednak był tam pierwszy i zabrał najcenniejszą rzecz. bez której prawda już zawsze będzie niepełna.

Czy Inka ją odzyska? Czy poradzi sobie z niechęcią miasteczka i ludzi. którym staje na drodze? Czy wygra z człowiekiem. który chce mieć monopol nie tylko na prawdę. ale i na Inkę?

Zanim odfrunę to powieść wielowątkowa. W wędrówkach po tajemnicach Ince towarzyszą postacie znane z Tam. gdzie nie sięga już cień i zupełnie nowe. Mamy tu kaszubskie rody; galerię nietuzinkowych kobiet; barwną grupę młodych. żyjących według własnych zasad; piękny wątek stuletniej Weroniki. walczącej o swoje zwierzęta. mimo że drzwi na drugą stronę już się uchyliły i czuje przeciąg wieczności. Metafizyka przeplata się z życiem. dramatom towarzyszy humor. Do tego gęsta sieć uczuć – zapomnianych. niechcianych. niebezpiecznych. aktualnych. niespodziewanych…

Znakomite dialogi. wciągająca fabuła i emocje nie mniejsze niż w pierwszym tomie serii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 32.9nigdy nie jest za póżno, okno politechnika warszawska, feld podstawy projektowania procesów technologicznych, najlepsze baśnie, pompon w rodzinie fisiów pdf, wstęp do psychologii pdf, dragon age inkwizycja szmaragdowe mogiły, demografia współczesne zjawiska i teorie pdf, idealny mężczyzna, elektryczność i magnetyzm sprawdzian odpowiedzi, komornik michał gołkowski, darmowe książki pdf do pobrania, pomruki, chrzanowska pedagogika specjalna pdf, mapa paryża dzielnice, panna z mokrą głową pdf, sprawdzian klasa 2 podstawowa, adrian serialowy detektyw krzyżówka…