Podróż zimowa

Autor: Jaume Cabré

Podróż zimowa przypomina wielowątkową opowieść. zapowiadającą opus magnum Cabrégo – Wyznaję.

 

Płatny morderca na tropie innego płatnego mordercy. na którego życie także ktoś nastaje. Szlifierz diamentów z Amsterdamu. znany pod wieloma imionami. który próbuje wkraść się w łaski łódzkiego jubilera. Daleki potomek tego jubilera. który jako dziecko przeżył Treblinkę. zmaga się ze swoimi demonami. Przeżywający kryzys pianista podczas swojego recitalu widzi w pierwszym rzędzie Franza Schuberta. choć ten nie żyje od 150 lat. Kataloński organmistrz. surowo ukarany za zbrodnię. przy której nawet nie był obecny.

 

Cabré zwodzi. podąża meandrami i bawi się z czytelnikiem – czasem na poważnie. czasem z przymrużeniem oka. a czasem wręcz kipi humorem. Nakłada na

35.9: https://woblink.com/ebook/historia-ireny-sendlerowej-anna-mieszkowska-124270u

Cena:


ISBN

9788380873643: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/po-pierwsze-zysk-mike-michalowicz-124539u

Cena:


Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945

Autor: Jan Grabowski

Książka ta opisuje ostatnią fazę zagłady żydowskiej ludności powiatu Dąbrowa Tarnowska. Na podstawie bogatej dokumentacji z archiwów polskich. niemieckich i izraelskich autor odtwarza wydarzenia z lat 1942–1945. kiedy to Niemcy próbowali wyłapać żydowskich niedobitków. tych. którzy latem 1942 r. uniknęli wywiezienia do obozu zagłady w Bełżcu. Książka opisuje z jednej strony działania policji niemieckiej. a z drugiej rolę polskiej policji granatowej. wiejskich straży nocnych. junaków z Baudienst czy też miejscowych strażaków w wykryciu i zamordowaniu żydowskich ofiar. Na tle trwającego aż do końca wojny Judenjagd („polowania na Żydów”) zostały również zarysowane dramatyczne wybory stojące przed ludźmi ratującymi Żydów.

21.75: https://woblink.com/ebook/zgrzewka-pandory-pawel-przywara-125409u

Cena:


Story of Bad Boys 2

Autor: Mathilde Aloha

Poznaj dalsze losy bohaterów „Story of Bad Boys”: nieśmiałej. ale pełnej temperamentu Lili. ujmującego Evana i obcesowego. skrywającego głęboko swoje prawdziwe uczucia Camerona oraz ich przyjaciół… i wrogów. Czy między Lili a Camem w końcu coś się wydarzy? Czy Lili nie zapomni o Rosie. ukochanej przyjaciółce pozostającej w śpiączce po wypadku? Losy bohaterów plączą się coraz bardziej…

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 29.9


ISBN

9788379081066: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/listy-do-muszki-nicola-chiaromonte-125706u

Cena:parafraza zdań angielski, czarnobylska modlitwa. kronika przyszłości, totalitaryzmy, grube wiory, anna skolimowska, fordyzm i postfordyzm, niezniszczalny książka, książki online za darmo, freud wstęp do psycho pdf, fiszka z opisem książki w bibliotece krzyżówka, podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych pdf, fordyzm i postfordyzm, teorie integracji europejskiej, pole trójkata zadania klasa 5, podróż nieślubna, south park fractured but whole poradnik, lewiatan hobbes pdf, strefa skazenia, psychosomatyka pdf…