Pedagogika wobec problemów życia w społeczeństwie ryzyka. Diagnoza – Terapia – Profilaktyka

Autor: Małgorzata Orłowska

Przedkładana czytelnikowi książka ma wymiar wieloaspektowej dysputy między

przedstawicielami różnych dyscyplin naukowych oraz różnych obszarów aktywności społecznej. Ujawnia ona jak jest (diagnoza konstatująca) w różnych obszarach życia społecznego oraz jakie są podejmowane aktywności na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu i budowania wspólnoty ludzi o różnych stopniach społecznej aktywności. Część pierwsza pracy dotyczy zakreślenia ram dyskursu. Zawiera się on między prezentacją modelu polityki społecznej a przesłankami aksjologicznymi. Odwołanie się do wartości jest szczególnie ważne w chwilach chaosu wytwarzanego przez procesy globalizacji. Część druga pracy dotyczy ś

29.99: https://woblink.com/ebook/rywalka-jones-sandie-127913u

Arabski syn

Autor: Tanya Valko

Akcja powieści toczy się na Bliskim Wschodzie − w Syrii. Arabii Saudyjskiej. Katarze. Emiratach Arabskich. Libanie i Jordanii. Świat niesamowitego bogactwa i władzy. ale też nędzy i rozpaczy. Życie na salonach i w obozie dla uchodźców. w nowoczesnych stolicach wielkich mocarstw i w Rakce. stolicy kalifatu. Powracają znani i lubiani bohaterowie: kobiety z rodu Salimich − Dorota oraz jej dwie córki. Marysia i Daria. a także ich mężczyźni − Hamid Binladen i dżihadi John.

Czy Marysia nadal będzie iść ramię w ramię z Hamidem Binladenem. miłością swojego życia? A może zły los ich rozdzieli? Czy Daria ucieknie od dżihadysty? Czy ona i jej bliscy będą bezpieczni? Czy Dorota w końcu znajdzie uczucie. które przyćmi wszystkie dotychczasowe?

Dlaczego zawsze najbardziej pokrzywdzone podczas wojny muszą być kobiety i dzieci? Czy synowie arabskiej ziemi zawsze działają na korzyść swoich krajów? Czy potrafią udawać „niewiernych”. wyrzec się siebie i swoich korzeni?

‚Arabski syn’ to kolejna część bestsellerowej orientalnej sagi Tanyi Valko – poprzednie tomy to: ‚Arabska żona’. ‚Arabska córka’. ‚Arabska krew’. ‚Arabska księżniczka’. ‚Okruchy raju’. ‚Miłość na Bali’. ‚Arabska krucjata’ i ‚Arabski mąż’.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii. a następnie przez prawie 20 lat – asystentką ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich. w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej. a następnie w Indonezji. W 2018 roku – po ponad 25 latach spędzonych na obczyźnie − pozostawia za sobą dyplomatyczne życie i wraca do Polski. Na jak długo. czas pokaże.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

niewola u tatarów, łobocki, spotkanie nad morzem film, żona herkulesa, złączeni pokusą pdf doci, wojny lotosowe, broń aborygena, bogate dzieci, kobiety w literaturze, ksiazka kucharska pdf, adam guz, gorki matka, kizwalter, czołgi z 2 wojny światowej, historia wewnętrzna jelita, instalacje przeciwpożarowe, jak napisać pracę licencjacką pdf, niewinna krew…