Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie

Autor: Joanna Kuciel-Frydryszak

Poetka. wnuczka Tomasza Zana. przyjaciela Mickiewicza. dziś najczęściej przypominana jako sekretarz marszałka Piłsudskiego. Ona sama także bardziej od wierszy ceniła swoją karierę urzędniczki. dumna. że może służyć Polsce. Ale jej debiut poetycki zrobił furorę. Zachwyt wyraził Stefan Żeromski a Jarosław Iwaszkiewicz fascynował się jej wczesnymi wierszami i do końca pozostał jej czytelnikiem. Jej przekład Anny Kareniny do dziś nie stracił świeżości. a spory z redaktorami przeszły do legendy.

To opowieść o życiu poetki. która jest też zapisem czasów i jej zmagań z przeciwnościami: sieroctwem i samotnością. a także wyprawą do czasów i historycznych wstrząsów. które naznaczyły jej losy. czasem przynosząc zmiany na lepsze. a częś

31: https://woblink.com/ebook/lagom-szwedzki-sekret-dobrego-zycia-lola-a-akerstrom-natalia-metrak-ruda-32061u

Cena:


Krzyk nocy

Autor: Barbara Wrzesińska

„Krzyk nocy” to szósty tomik Barbary Wrzesińskiej. który powstał z gościnnym udziałem córki Magdaleny. prezentującej również swoje wiersze.

Treść książki wzbogacona jest fotografiami obrazów akrylowych stworzonych przez samą autorkę. a także rysunkami namalowanymi przez córkę.

Wiersze stanowią rymowane wspomnienia głównie dotyczące bezsilności. na wielu płaszczyznach i w różnych sytuacjach życiowych. Pesymistyczne stany. z których bardzo często nie widzimy wyjścia. powodują w nas wielki ból. krzyk i rozpacz. Wiersze autorki są bardzo melancholijne. głęboko emocjonalne na przemian przepełnione cierpieniem i radością.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 11.9


Nikt nie jest samotną wyspą

Autor: Thomas Merton

Thomas Merton – trapista. jeden z najbardziej znanych na świecie pisarzy katolickich – doskonale znając trudności. jakie otaczający świat stwarza dla rozwoju życia duchowego i życia modlitwy. uczy sposobów przezwyciężania owych przeszkód i pokazuje. jak nawiązać żywy kontakt z Bogiem. jak ocalić nasze prawdziwe człowieczeństwo. W przedmowie do książki Nikt nie jest samotną wyspą pisze: „Bez życia duchowego cała nasza egzystencja staje się iluzoryczna i zawieszona w próżni. Włączając nas w prawdziwy porządek świata. ustanowiony przez Boga. życie duchowe wprowadza nas w możliwie najpełniejszy związek z rzeczywistością – nie tą. którą sobie wyobrażamy. ale tą. którą sobie wyobrażamy. ale tą. która rzeczywiście istnieje. A czyni to. uświadamiając nam naszą prawdziwą osobowość i stawiając ją przed obliczem Boga”.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37


ISBN

9788394742713: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/pierwszy-taniec-izabela-zak-32071u

Cena:wshe, diabelska broń, gazeta wyborcza okładka, landfryd, leszek żabiński, międzynarodowa klasyfikacja praktyki pielęgniarskiej, jaki format kindle, jarosław ziętara komornik, legendy archeonu, biologia egzamin gimnazjalny powtórka, chyłka tom 5, dziewczynka z parku tekst, inny idealnie nieidealni pdf, sherlock holmes audiobook, poligamista, polska odwraca oczy pdf, ziarno i krew, świst przekręt, do młodych adam asnyk interpretacja, ubik książka, dramat książka, arystofanes chmury…