Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część druga: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne w X w.

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Tom drugi dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Dzieje starożytne. Od Ariowista do upadku Durzyńców r. 531: Napływ ze Skandynawii Teutonów na ziemie słowiańskie. Podanie o przybyciu Saksonów do kraju Hadeln. Szerzenie się w Germanii Saksonów i Słowian. Wyprawa Ariowista (Jarowita) do Galii. Walka jego z J. Cezarem i odwrót r. 58 przed Chr. Wyprawy J. Cezara do Germanii r. 55 i 53 dla obrony Ubjów od Swewów. Nieprzyjazne stosunki między Swewami a teutońskiemi plemionami.

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wierzenia-tom-drugi-czesc-trzecia-dzieje-slowianszczyzny-polnocno-zachodniej-do-polowy-xiii-wieku-rozwoj-cywilizacji-slowianszczyzny-polnocno-zachodniej-wilhelm-boguslawski-31604u

Cena:


Orzeł Biały 2

Autor: Marcin Sergiusz Przybyłek

Polski bastion w samotnej walce przeciw mutantom!

Polacy bez strachu stawiają czoło otaczającej ich zieleninie… to jest. pardon. orkom. Woje elitarnego batalionu „Orzeł Biały”. na których Swaróg bez wątpienia patrzy życzliwym okiem. liżą rany po brawurowej akcji za zachodnią granicą. Tymczasem starzy rodacy zaczynają się burzyć i zazdroszcząc orkom nieśmiertelności. tworzą ruch Zielona Przyszłość. Perun poprzestawiał im klepki? Być może. ale i tak chcą wziąć N-Gen i zmutować! Wie o tym król. wiedzą naukowcy Twierdzy. dowiaduje się major Orłowski.

A gdyby ktoś pytał o wschodnich Engelsów. odpowiemy. że siedzą cicho. piją spiryt. pogryzają pogandogi i są Świętowidowi ducha winni. Zawsze tak było i żadna zmiana tu nie nastąpiła. Żadna. Natomiast zmienia się coś w pałacowych laboratoriach. gdzie leży zewłok Überwundera Roberta Schmidta. No bo powiedzcie sami. czy martwy Engels może. tak jakoś przypadkiem. wypowiedzieć zsiniałymi usty słowo… „Aaapokalipsa”?

– Donnerwetter. co to za idiota? – Olbrzym dźwignął się z ziemi. pomógł wstać Myszce. podszedł do wraku i ze zdziwieniem uniósł jedną z blach samolotu. Akurat tę. na której wymalowana była biało-czerwona szachownica.

– Dzielni są. donnerwetter – przyznał. – Polnische Rose coraz bardziej mnie zadziwiają…

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 38.9


Śledzenie początku narodów słowiańskich

Autor: Wawrzyniec Sawicki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Niezwykle wartościowa książka. w której Wawrzyniec Surowiecki opisuje najdawniejsze dzieje narodów słowiańskich. z najbardziej zamierzchłych czasów. w tym i dzieje Polaków. Wawrzyniec Surowiecki. krypt.: W. S.. (ur. 4 sierpnia 1769 w Imielenku koło Gniezna. zm. 10 czerwca 1827 w Warszawie) – ekonomista. publicysta. pedagog. działacz oświatowy. historyk (slawista). geograf. antropolog. Pochodził ze średniozamożnej. wielkopolskiej rodziny drobnoszlacheckiej (ojciec Jan był wójtem rodzinnej miejscowości). Pierwsze nauki pobierał w szkołach Komisji Edukacji Narodowej (Kalisz. Poznań). Następnie. zamierzając wstąpić w szeregi stanu duchow

:

Cena:


Dola aniołów

Autor: J.R. Ward

Rodzina Bradfordów należy do śmietanki społecznej. a produkowany przez nich bourbon stanowi produkt z najwyższej półki. Nad ich ogromną posiadłością i nad skomplikowanym życiem jej mieszkańców czuwa dyskretnie personel. który siłą rzeczy zostaje wplątany w sprawy swoich pracodawców – zwłaszcza kiedy okazuje się. że samobójstwo patriarchy coraz bardziej wygląda na morderstwo…

Podejrzanym może być każdy. ale najwięcej uwagi skupia na sobie Edward. najstarszy syn. Powszechnie wiadomo o animozjach między nim a jego ojcem. Podczas gdy policyjne dochodzenie przybiera na sile. on szuka zapomnienia w alkoholu. jak również w towarzystwie córki swojego dawnego stajennego mentora. Tymczasem przyszłość rodzinnych finansów leży w doskonale wypielęgnowanych dłoniach rywalki Bradfordów w interesach. marzącej o

29.9: https://woblink.com/ebook/na-gigancie-peter-may-jan-kabat-31184u

Cena:


Jest życie po końcu świata

Autor: Joanna Kos-Krauze

Nawet gdybym nigdy nie zrobiła więcej żadnego filmu. pozostanie to. co zrobiliśmy razem.

Możesz powiedzieć o swoim związku z Krzysztofem. że to była wielka miłość?

Tak. Ze wszystkim potknięciami. ale tak. Każdemu życzę. żeby przeżył coś takiego.

Dług. Mój Nikifor. Plac Zbawiciela. Papusza – wybitne filmy. o których słyszał prawie każdy. Za ich sukcesem. obok Krzysztofa Krauze. stoi jego partnerka w pracy i życiu – Joanna Kos-Krauze. Artystka. niezwykły człowiek. silna kobieta. Ostatni film. Ptaki śpiewają w Kigali. ten chyba najtrudniejszy. w Afryce. zrobiła już sama. Ukończyła go po śmierci męża.

Ta książka to nie jest zwykły wywiad rzeka. Osobista rozmowa z Joanną Kos-Krauze przeplatana jest reportażami z Rwandy. kraju. którego mieszkańcy muszą

23.9: https://woblink.com/ebook/rosliny-nas-ocala-katarzyna-mojkowska-miriam-borovich-31538u

Cena:kazimierz sławiński, lego avengers gry online, wywiad ze śmiercią, zarządzanie jakością książki pdf, badanie focusowe, stanisław zięba, chyłka 4, maladie i inne opowiadania, m. łobocki, bruce lipton książki, wais-r interpretacja wyników chomikuj, burza klejnotow, owady polski, ewangelia wg św marka pdf, wymiana usług, poprawność polityczna po angielsku, daniel dennett książki…