Europa.Stop.Wschodnia.Stop

Autor: autor zbiorowy

Reportaże ujęte w tym zbiorze to teksty będące zapisem bieżących chwil. ale mówiące o wydarzeniach szczególnych. które często zmieniły historię Europy Wschodniej i których konsekwencje odczuwamy do dziś; takim wydarzeniem była na przykład wojna pięciodniowa w Gruzji w sierpniu 2008 roku. Teksty te ilustrują również przemiany społeczne i mentalnościowe dokonujące się w regionie. takie jak problem homoseksualizmu w Rosji. ruchów neofaszystowskich. kryzys gospodarczy w mieście. które żyło z produkcji łyżek. a kiedy zakład padł. ludzie nie wiedzą. jak związać koniec z końcem. (Małgorzata Nocuń. zastępczyni redaktora naczelnego Nowej Europy Wschodniej)  Europę Wschodnią można oglądać na wiele sposobów. Jednym z najciekawszych jest lektura reportaży. Bohaterowie tekstów reporterskich. ich

10: https://woblink.com/ebook/ograbiony-narod-rozmowy-z-intelektualistami-bialoruskimi-andrzej-brzeziecki-malgorzata-nocun-8516u

Cena: Małgorzata Nocuń


Being and Duty. The contribution of 20th-century Polish thinkers to the theory of imperatives and norms

Autor: Jacek Jadacki

The book is comprised of three components. The first component analyses the creative contribution to the theory of imperatives and norms provided by 20th-century Polish researchers. The second component summarizes their reflections and considerations. The third component is an anthology of the classic writings of Polish authors of the time; it constitutes an illustration of the first part and indicates that their research covered practically the whole scope of this theory.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 100.9


2065. Grabieżcy wody

Autor: Jean-Michel Payet

W II części trylogii 2065 z gatunku eko science fiction 15-letni Emil Kolaux znów przenosi się w przyszłość. która jest jak przeszłość po recyklingu… Chciałby poznać wyniki losowań totolotka i jak najszybciej wrócić. jednak zostaje wplątany w wir niesamowitych wydarzeń prowadzących do rozwikłania zagmatwanej afery. która w roku 2065 roku pozbawiła wody mieszkańców jego rodzinnego miasta. 

Wydawnictwo: Biobooks

Cena: 24.9kiedy twoja złość krzywdzi dziecko ebook, wyszczerbiona korona, kodeks imdg pdf, piotr modzelewski psycholog, socjologia książki pdf, stany zagrożenia życia pdf, karolina kremens, assassin creed odyssey poradnik, mapa anny, camilla lackberg księżniczka z lodu pdf, leszek balcerowicz wacław balcerowicz, etyka a prawo, książka o kukuczce, posłuszna żona pdf, m łobocki, jo nesbo mobi…