Współczesne społeczeństwo polskie

Autor: Małgorzata Sikorska

Wszystko zaczyna się od ludzi: to oni stanowią materię społeczeństwa. To motto socjologów. którzy zajmują się badaniem życia społecznego. Dzięki prowadzonym przez nich analizom łatwiej zrozumieć zmiany. które wpływają na każdego z nas. i odpowiedzieć na nurtujące wielu pytania. Dlaczego żyjemy coraz dłużej. mamy coraz mniej dzieci i coraz częściej zawierane małżeństwa kończą się rozwodem? Dlaczego czekamy w długich kolejkach do lekarza i czy faktycznie Polacy są wierzący? Po co ludzie pracują i czy kiedykolwiek będziemy zarabiać tyle. ile na Zachodzie?

Książka ma za zadanie nie tylko uczyć wyobraźni socjologicznej. ale również pokazywać historyczne. polityczne i ekonomiczne uwarunkowania przemian. jakie dzieją się na

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/31666/epub

1:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/31158/epub

1:

:

Cena:


The Magic Walking Stick

Autor: John Buchan

„The Magic Walking Stick” is a children’s short story by John Buchan. Our hero is a teenage boy who buys a walking stick from a beggar – a magic walking stick that allows the boy to visit many places at his command… It is a fantastical story about a pair of magical walking sticks; one that will cease to function if it is used for any practical purpose. and another that will cease to function if it isn’t. Unfortunately. our protagonist doesn’t know which one he possesses. This charming one-of-a-kind classic is a beautiful compilation which includes the timeless story. „The Magic Walking-Stick” and several additional Arabian Nights classic stories including; The Seven Voyages of Sinbad. The Story of the Magic Horse. The Story of the Fisherman and the Genie and more. It’s a charming and entertaining tale perfect for bedtime reading.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Ława przysięgłych

Autor: John Grisham

W niewielkiej mieścinie w stanie Mississippi Celeste Wood. wdowa po nałogowym palaczu. winą za śmierć męża obarcza firmę o nazwie Pynex. Kobieta domaga się od koncernu tytoniowego odszkodowania. które będzie zadośćuczynieniem za poniesioną stratę. Na pozór niezbyt interesujący proces zamienia się w wielkie widowisko. wywołując ogromne poruszenie wśród środowiska prawniczego. lobby tytoniowego oraz całego Wall Street. Oskarżony koncern liczy. że ogromne łapówki zapewnią mu przychylność ławy przysięgłych. Wśród dwunastu mężczyzn i kobiet. którzy wydadzą werdykt w tej sprawie. jest jednak ktoś. kto o wiele zręczniej posługuje się manipulacją niż sprytni przedsiębiorcy…

 

Oparty na faktach thriller w 2003 roku zekranizowano z Dustinem Hoffmanem. Gene’em Hackmanem. Johnem Cusa

27.9: https://woblink.com/ebook/maraton-do-szczescia-marta-radomska-31180u

Cena:


World of WarCraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza

Autor: Christie Golden

Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym. jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula. Król Lisz był zwykłym człowiekiem – Arthasem Menethilem. pierwszym w linii sukcesji do tronu Lordaeronu i gorliwym paladynem zakonu Srebrnej Dłoni.

Kiedy wszystkiemu. co ukochał. zagroził legion nieumarłych. Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza. które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu. która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu. gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 29.9jerzy urban książki, wynik przeobrażenia, agresywny pacjent, finanse owsiak, to czego o mnie nie wiesz, koliste jeziora białorusi, małgorzata basińska, pliki kindle, pan korniszonek, słuchając psa, mariusz szcygieł, przemiana człowieka, świętoszek tartuffe, biblioteka internetowa libra, angielski dla dzieci ćwiczenia, sztuka popularna…