Żądła rządzą. Moje przygody z trzmielami

Autor: Dave Goulson

Już jako mały chłopiec. dorastający na wsi w Shropshire. Dave Goulson pasjonował się wszelkimi formami życia. począwszy od własnej domowej menażerii egzotycznych zwierzaków. a skończywszy na poronionych eksperymentach z taksydermią. Ale najbardziej ze wszystkiego fascynowały go trzmiele: duże. krępe i pokryte gęstym futerkiem pszczoły. Tak. pszczoły. Mniej agresywne od innych przedstawicieli gatunku i równie potrzebne środowisku.

Goulsona zaciekawiły trzmiele paskowane. które dawniej powszechnie widywano na mokradłach Kentu. a które obecnie w Wielkiej Brytanii wyginęły całkowicie. Na szczęście nadal żyją w naturalnym środowisku Nowej Zelandii. jako potomstwo kilku królowych. sprowadzonych tam w XIX wieku.

Żądła rządzą to historia uporczywych starań Goul

25: https://woblink.com/ebook/ostatnia-rola-hattie-mejia-mindy-27616u

Cena:


Biały wódz Indian

Autor: Thomas Mayne Reid

Młody. ubogi farmer Carlos przenosi się wraz z matką i siostrą z północy Stanów Zjednoczonych na tereny pogranicza meksykańskiego. aby osiedlić się i uprawiać ziemię. Szybko los styka go z Indianami zamieszkującymi te tereny. Co wyniknie z tego sąsiedztwa? Jak Carlos odnajdzie się w nowej sytuacji? Seria dramatycznych wydarzeń zmusi go do dokonania wyboru i opowiedzenia się po jednej ze stron konfliktu.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9worms oblężenie, środowisko wychowawcze pdf, wiesław poleszak, divinity 2 ego draconis poradnik, zły tyrmand, lalka autor, robert marszałek, nana książka, arkadiusz kierys, autor komedii ludzkiej, łowca nastolatek, przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, marcin iwuć książka, tokimeki. magia sprzątania w praktyce pdf, apokalipsa czytana dzisiaj, olga tokarczuk prawiek i inne czasy pdf, jak napisać historię małżeństwa do rozwodu…