Mieszczanin na górze Moria. Søren Kierkegaard. nowoczesny podmiot i oswajanie absolutu

Autor: Marta Olesik

Mieszczaństwo ekstremalne – tak najkrócej streścić można projekt filozoficzny Sørena Kierkegaarda. który igra z zawrotnymi konstrukcjami myślowymi po to. by odnaleźć pod stopami twardy grunt codziennej rzeczywistości Kopenhagi. Esej Mieszczanin na górze Moria eksploruje miłosno-nienawistny stosunek Duńczyka do otaczających go realiów. wychodząc od zerwanego narzeczeństwa z Reginą Olsen. Autorka nawiązuje do tego wydarzenia nie po to. by biografizować twórczość Kierkegaarda. ale by pokazać jak to osobiste doświadczenie kształtuje perspektywę Kierkegaarda na centralny problem nowoczesności – obiektywny proces alienacji jednostkowego podmiotu w stosunku do społecznej ogólności. Przezwyciężenie tego wyobcowania jest według Kierkegaarda niemożliwe od wewnątrz. z pozycji mieszczańskiego ratio i przy wykorzystaniu jego zasobów. Trzeba się uciec do metod niekonwencjonalnych. terapii szokowej. która posiłkuje się najbardziej kontrowersyjnymi wątkami Biblijnymi po to. by zdefiniować na nowo miejsce jednostki w jej społecznym środowisku naturalnym – nie zaś po to. by ją z niego raz na zawsze wyrywać.

Mieszczanin na górze Moria jest rekonstrukcją tej kuracji. gdzie paradoks – naczelna i najbardziej skandaliczna kategoria myśli Kierkegaarda – zostaje potraktowany jako systematyczna metoda filozoficzna i jednocześnie cierpliwie wdrażana praktyka życia codziennego.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 21


Praca Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament „Promyczki” w Lublinie – 2005-2015

Autor: Justyna Truskolaska

Publikacja Praca Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament „Promyczki” w Lublinie – 2005-2015 stanowi studium pedagogiczne działalności edukacyjnej przedszkola prowadzonego przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny. W okresie od listopada 2014 do czerwca 2015 r. pozyskano wiele cennych danych. Stały się one podstawą opracowania 12 rozdziałów książki przy czym Autorki korzystały z konsultacji naukowych ze specjalistami z zakresu prowadzonych badań.  Ze względu na teoretyczno-empiryczny charakter badań zespół młodych badaczek pod kierunkiem p. dr Justyny Truskolaskiej dokonał diagnozy pracy przedszkola „Promyczki” w aspekcie realizacji zadań opiekuńczo-wychowawczych. terapeutycznych oraz edukacyjnych w zakresach wychowania: religijnego. społeczno-moralnego. estetycznego. edukacji zdrowotnej. przyrodniczej. językowej i matematycznej. Publikację należy wysoko ocenić pod względem treści. metodologii. jak i interpretacji zebranego materiału faktograficznego. Dla pedagogów praktycznie i teoretycznie zorientowanych. te refleksje i przykłady działań edukacyjnych pozostają wciąż aktualne.

Wydawnictwo: Witanet

Cena: 29.52


Ocalenie Callie i Kaydena

Autor: Jessica Sorensen

Wzruszająca historia dwóch przepełnionych smutkiem dusz. które łączy uczucie bezbrzeżnej miłości.

Mroczny sekret. od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza. chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem. by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko. co w jego mocy. by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny. którą kiedykolwiek pokochał.

Callie wie. że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy. gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u n

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/19641/epub

1:

:

Cena:


Cyngiel śmierci

Autor: Anthony Horowitz

Wielki powrót agenta 007!

James Bond wraca do Londynu po pokonaniu Aurica Goldfingera. Towarzyszy mu piękna i niebezpieczna Pussy Galore. która pomogła mu odnieść zwycięstwo. Tymczasem nasila się rywalizacja naukowo-techniczna między Związkiem Radzieckim a Zachodem. Smiersz planuje akcję sabotażową podczas wyścigów samochodowych w Niemczech Zachodnich. Bond przypadkowo widzi spotkanie rosyjskiego kierowcy na usługach Smierszu z tajemniczym koreańskim milionerem i dochodzi do wniosku. że jest to ledwie wstęp do nowego planu radzieckiej organizacji. Milioner-sierota. ofiara wojny koreańskiej. ma osobiste powody. by przyłożyć rękę do ostatecznego upadku Stanów Zjednoczonych. Czy pomoże Rosjanom rozgromić Zachód?

Na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów książek z ser

27: https://woblink.com/ebook/pozamiatane-jak-platforma-obywatelska-porwala-polske-piotr-gociek-18350u

Cena:


Nieustające święto

Autor: Waldemar Lejdward

‚Nie traćmy marnie życiaDopóki jeszcze czas.Ta czara do wypiciaKażdemu grozi z nas.’Nie traćmy marnie życiaWaldemar LejdwardByłem długoletnim pedagogiem i wychowawcą młodzieży. Odbyłem wiele praktyk zawodowych z uczniami zarówno w kraju. jak i za granicą. Niektóre z tych wyjazdów opisałem w tomie opowiadań ‚Bogini zwycięstwa’. Ostatnia książka jest plonem pobytu w sanatorium w Inowrocławiu. Spotkałem tam kuracjusza. który zdawał sobie sprawę. że jest to już ostatni jego wyjazd na kurację.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 14


ISBN

9788364343889: Wydawnictwo

Format

24.6: https://woblink.com/ebook/dzikie-gesi-marianna-klapczynska-18207u

Cena:


ISBN

9788375169966: Wydawnictwo

Format

30.9: https://woblink.com/ebook/dotyk-randall-wallace-iwona-janiak-20703u

Cena:czarna owieczka audiobook, inwazja wojtek miłoszewski, wydawnictwo pruszyński, teresa michałowska średniowiecze, harry potter epub, blask corredo, domofon zygmunt miłoszewski, traktaty norymberskie, alfie kohn wychowanie bez nagród i kar, dostojewski książki, virginia woolf eseje wybrane, kontratyp mroz, kalendarz szóstoklasisty matematyka pdf, darmowe ebooki do pobrania, horror sf, zbrodnia i kara książka, rynek finansowy i jego mechanizmy pdf, funkcjonowanie giełdy papierów wartościowych…