Nieboski Chopin

Autor: Piotr Wierzbicki

Przedstawiamy multimedialny ebook w formacie ePub3. Proszę upewnić się. że Państwa czytnik odtwarza ten format pliku.

Do poniżeszego ebooka dodaliśmy odtwarzacz multimedialny. dzięki któremu czytając będziecie Państwo mogli odtwarzać również niezwykłą płytę: „Chopin w legendarnych wykonaniach”. w wyborze Piotra Wierzbickiego.

Kolejny konkurs chopinowski już tej jesieni i oto mamy nową książkę muzyczną Piotra Wierzbickiego. Dostała prowokujący tytuł: Nieboski Chopin. Dlaczego „nieboski”? Odpowiedzią jest ekstremalna oryginalność tej muzyki. jej uderzająca inność w stosunku do tego. co skomponowali poprzednicy. współcześni i potomni. Autor przedstawia Chopina jako genialnego muzycznego odmieńca. romantyka i zarazem przytomnego realistę. burzyciela i zarazem jedynego. który potrafił pójść za Bachem.

Po dwunastu rozdziałach tekstu głównego następuje dodatek poświęcony paru chopinowskim osobliwościom. tam zaś. na zakończenie. wspomnieniowy esej o przygodach z konkursem chopinowskim.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 25


Egzotyczny świat sawanny. Kultura i cywilizacja ludu Hausa

Autor: Stanisław Piłaszewicz

W kulturze afrykańskiej bajki zajmują miejsce szczególne. Są typowym przejawem ustnej tradycji literackiej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Stąd wynika ich autentyzm. który jest źródłem wiedzy nie tylko o twórczości literackiej. ale również o społeczeństwie. Książka składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi obszerny wstęp. przedstawiający entogenezę i krótką historię ludu Hausa. Jest to w istocie mała rozprawa naukowa prezentująca najnowsze osiągnięcia w badaniach nad językiem. kulturą oraz literaturą ludu Hausa. Druga część zawiera tłumaczenia bajek dokonane bezpośrednio z języka hausa. Bajki. będące w dużym stopniu ilustracją omawianych we wstępie zagadnień. zgrupowane są w blokach tematycznych. zgodnie z ich strukturą. treścią i przesłaniem dydaktyczno-moralnym. Łącząc naukową rzetelność z chęcią dotarcia do szerokiego kręgu Czytelników. publikacja ta umożliwia poznanie oryginalnej twórczości afrykańskiego ludu.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 29


ISBN

9788301183974: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/shadery-zaawansowane-programowanie-w-glsl-karol-sobiesiak-piotr-sydow-18012u

Cena: 0prostata krzyżówka, książki o zdrowym odżywianiu pdf, treu, gra mobi, nieznane tatry, wykłady z anestezjologii machała pdf, amerykanskie pieszczochy, elliot aronson człowiek istota społeczna, kindle wgrywanie książek, zarządzanie procesowe pdf, jacek karwowski, sztuka obsługi pochwy pdf chomikuj, zemsta ubiera sie u prady, anna kapusta, syn pszczelarza, wielka historia pl, darowizna na cele charytatywne…