Prawo i dama

Autor: Wilkie Collins

Powieść otwiera scena cichego ślubu w jednym z londyńskich kościołów. Bohaterami są młoda i piękna Valeria Brinton oraz szaleńczo w niej zakochany Eustace Woodville. Przez kilka pierwszych dni nic nie mąci szczęścia nowożeńców. Jednak wkrótce Valeria uświadamia sobie. że Eustace coś przed nią ukrywa. Dzięki przypadkowemu. jak się wydaje. spotkaniu z teściową. która od początku sprzeciwiała się ich małżeństwu. Valeria odkrywa. że jej mąż poślubił ją pod fałszywym nazwiskiem. Eustace ze wszystkich sił usiłuje ją odwieźć od poznania prawdy. ale Valeria nie ustępuje…

Wydawnictwo: MG

Cena: 39.9


Przemilczane

Autor: Ostrowska Joanna

Seksualność w trakcie zbrojnego konfliktu najczęściej sprowadza się do przemocy: masowych gwałtów. zniewolenia. naznaczania. Doświadczenie seksualnej pracy przymusowej w nazistowskim burdelu nadal pozostaje w sferze tabu. Przemilczany pozostaje sam fakt istnienia systemu kontrolowanego nierządu. przemilczane są jego ofiary. Przemilczany jest też okres powojenny – czas. w którym wojenny los kobiet równał się z grzechem kolaboracji. kobiet. którym publicznie golono głowy za intymne relacje z wrogiem. 

Historia seksualnych pracownic przymusowych w okresie wojny nigdy nie będzie klasyczną narracją. Prawdopodobnie nigdy nie stanie się też częścią polskiej pamięci zbiorowej. Jest już za późno. Mikrobiografie bohaterek tej książki pozostaną niedokończone. Rzadko zdarza się. żeby któraś z ofiar pozostawiła świ

32.9: https://woblink.com/ebook/jelito-drazliwe-leczenie-dieta-stolinska-fiedorowicz-hanna-134118u

Cena:


1

:

:

Cena:


zapowiedź Zapadnij w serce

Autor: Ginger Scott

Autorka książki „Chłopak taki jak ty” przywraca wiarę w drugą szansę

Po tragicznych wydarzeniach z przeszłości Rowe próbuje poukładać sobie życie na nowo. Chociaż każdego dnia towarzyszy jej strach. który zostawia głębokie blizny na duszy. dziewczyna decyduje się na odważny krok. Wyjeżdża na studia z dala od rodzinnego domu.

Kiedy na drodze dziewczyny staje przystojny Nate. Rowe powoli rozważa wyjście ze swojej skorupy. Zaprzyjaźnia się z popularnym sportowcem. skrycie zastanawiając się. czy jest warta czegoś więcej.

Czy jest gotowa zakochać się na nowo i pozwolić. aby ktoś pokochał ją? Czy uda się jej pogodzić z przeszłością i zacząć żyć bez strachu?

__

O autorce

Ginger Scott – autorka wielu k

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


https://woblink.com/product-publication/download/136972/epub

1:

:

Cena:piotruś pan audiobook, filip kotler, żywienie zwierząt i paszoznawstwo pdf, sprawdzian klasa 4 figury geometryczne, nowoczesne zasady odżywiania. przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie, i wojna światowa czołgi, lot nad kukułczym gniazdem pdf, stereotypy o polsce, słownik obrazkowy angielski dla dzieci, sokratyzm, alexandre dumas czarny, materiały do matury z angielskiego pdf, instrukcja obsługi toksycznych ludzi pdf, tajny współpracownik policji, piotr załęski…