Psychologiczne odbicie

Autor: Maskarada

Świat mafii i przestępców. strzały. broń. niebezpieczny klimat kolejnych misji. ciągłe napięcie i wątpliwości. W samym środku tego świata za namową Konrada i na własne życzenie znalazła się Liza. Nie trafiła tam przez przypadek. ponieważ lata ćwiczeń na strzelnicy. aktywny tryb życia i niezaprzeczalne predyspozycje psychologiczne sprawiły. że bez większego problemu odnalazła się w pracy. wymagającej od niej wyrafinowanej gry z przestępcą. A po godzinach pracy próbuje żyć normalnie w otoczeniu ukochanych zwierzaków. znajomych i rodziny. podświadomie licząc. że w końcu pozna kogoś interesującego. Nie przez przypadek przyciąga do siebie właśnie Ivana.

„Psychologiczne Odbicie” to powieść dowcipna. inteligentna. z dobrze poprowadzoną pierwszoosobową narracją. Z

27.9: https://woblink.com/ebook/moje-szerokie-tory-anna-szuszek-124592u

Cena:


ISBN

9788381372978: Wydawnictwo

Format

39.2: https://woblink.com/ebook/zatrudnianie-pracownikow-samorzadowych-ewa-lukasik-125292u

Cena:


Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku

Autor: Tom Dyckhoff

Napisana z polotem opowieść o architekturze ostatnich dziesięcioleci. Od Londynu po Dubaj dzisiejsi architekci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej monumentalnych. ostentacyjnych i ekstrawaganckich budynków. które radykalnie zmieniają miejski krajobraz. Ale pod wpływem globalizacji i wielkiego kapitału zmieniły się także prawa. jakimi rządzi się miejska przestrzeń – i w rezultacie to. jak wygląda nasze życie w miastach. Tom Dyckhoff. brytyjski krytyk architektury i urbanistyki. opowiada o tym wszystkim ze znawstwem. swadą i poczuciem humoru.

Gdy zejdziemy z powrotem na poziom ulicy. zostawimy The Shard. miniemy tarki do sera i korniszony i dojdziemy do ronda Old Street. które leży pół godziny drogi na północ od City. to natkniemy się na budynek o dziwnym wyglądzie. W pierwszej chwili trudno znaleźć słowa. żeby go opisać. Bo co można powiedzieć o ogromnym bloku mieszkalnym ze stali i szkła składającym się z dwóch połączonych kul. wyglądających jak para oderwanych od reszty ciała pośladków z odciśniętą na nich kratką? Rondo Old Street nie jest piękne. Przestrzeń o tego typu trudnej urodzie agenci nieruchomości nazywają ‘miejscem z charakterem’.

Książka Dyckhoffa pozwala z dystansem spojrzeć na to. co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta”.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 46


Tyleśmy już przeszli … Dziennik pisany w bunkrze (Żółkiew 1942-1944)

Autor: Clara Kramer

Clara Kramer urodziła się w 1927 r. w Żółkwi jako Klara Schwarz. Była pierwszym dzieckiem Salki z domu Reitzfeld (1904–1959) i Meira (Majera) Schwarza (1886– 1959); w 1928 r. na świat przyszła jej młodsza siostra. Mania. Rodzina mieszkała w mieście od zawsze. Dziadek ze strony matki Szymon Reitzfeld (zm. 1941) był wraz z mieszkającymi w sąsiedztwie rodzinami Patrontaschów i Mehlmanów właścicielem tłoczni oleju. zwanej potocznie olejarnią. którą zarządzał Meir Schwarz. Historii życia autorki dziennika nie sposób opisać inaczej. jak na tle historii jej miasta rodzinnego i jego społeczności żydowskiej. Żółkiew leżała przed wojną w województwie lwowskim Drugiej Rzeczypospolitej i była dość typowym galicyjskim miasteczkiem

:

Cena:


Zgrzewka Pandory

Autor: Paweł Przywara

‚Zgrzewka Pandory’ jest doskonale napisaną Mechaniczną pomarańczą polskiej proweniencji. Jej głównymi bohaterami są dwaj zaprzyjaźnieni. zwariowani studenci. których perypetie rozgrywają się w Lublinie. w atmosferze polskich przemian na początku lat 90. ubiegłego wieku. Ich życie to mieszanina nieustającej blagi i igrania z rzeczywistością. której przedstawicielami są nieokiełznani domorośli intelektualiści. studenci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. chamscy erudyci. przyćmieni haszyszem punkowcy. żyjący mentalnie w erze big beatu. a także byli esbecy oraz podoficerowie WKU. Powieść Pawła Przywary rytmem i wartkością akcji przypomina amerykański techno thriller. który został przez autora podzielony na szereg. łączących się w całość epizodów. stanowiących rozdziały

33: https://woblink.com/ebook/bohaterowie-hochsztaplerzy-opisywacze-dariusz-libionka-laurence-weinbaum-125425u

Cena: Laurence Weinbaumstephen king jak pisać, korespondencja dyplomatyczna, wojciech widłak pan kuleczka, mroczna tajemnica, louise hay pdf, bad boy go to hell, klinika zdrowego chomika, pierwsze starcie vladimir wolff, tłumacz polsko łaciński medyczny, logistyka książki pdf, złączeni obowiązkiem pdf, reformy władysława grabskiego, nauka logiki, gra delta force, jak stosować mms, marek kopyściański…