Mayflower

Autor: Nathaniel Philbrick

‚Żywy i niezwykle świeży … Philbrick przekształcił Pielgrzymów na wieki’ – The New York Times Book Review

Finalista Nagrody Pulitzera

W roku 1620 purytańscy osadnicy na statku Mayflower pożeglowali ku Nowemu Światu. uciekając przed religijnymi prześladowaniami w rodzimej Anglii. Wylądowali pod Plymouth Rock w Massachusetts. Pomimo głodu i wyczerpania los im sprzyjał – zaprzyjaźnieni Indianie nauczyli ich wysiewu zbóż i pomogli uczcić pierwsze Święto Dziękczynienia. Z tego obiecującego zalążka rozwinęły się Stany Zjednoczone. 

Taki mityczny przekaz jest utrwalony w powszechnym odbiorze.

 W rzeczywistości Indianie i angielscy koloniści nie żyli w tak idyllicznym stanie wzajemnej pomocy. Pierwsze półwiecze kontaktów wypełniały rywalizacja i kompromisy. W kolejnym poko

27.9: https://woblink.com/ebook/sekrety-i-klamstwa-sylwia-trojanowska-129724u

Cena:


Fatalne jaja. Diaboliada

Autor: Michaił Bułhakow

Obie nowele to zjadliwa satyra na radziecką biurokrację. Michał Bułhakow – twórca genialnego Mistrza i Małgorzaty – jak mało kto potrafił podchwycić i literacko przetworzyć przejawy sowieckiej rzeczywistości. prowadząc niekiedy swoich bohaterów na skraj obłędu. Pisarz dobrze wiedział. że człowiek. który wpadnie w tryby rozpędzonej machiny biurokracji. ulegnie presji ludzkiej głupoty i własnego strachu. musi skończyć tragicznie. Sam za życia był ostro krytykowany. niekiedy otrzymywał odrobinę wolności. by za chwilę znaleźć się w labiryncie zakazów. W latach 30. pisał głównie do szuflady. Paradoksalnie. gdy władza sowiecka zabrała mu ostatnią szansę na realizację zawodową jako literata. stworzył arcydzieło.

Wydawnictwo: MG

Cena: 19.9


ISBN

9788380171466: Wydawnictwo

Format

37.8: https://woblink.com/ebook/sejmowa-kontrola-dzialalnosci-rzadu-z-perspektywy-prawnoustrojowej-i-praktyki-politycznej-jerzy-kucinski-133433u

Cena:


:

:

Cena:prostytutki kraków, tajne akcje snajperów grom, pierwszaki z kosmosu, raport z północy, ciemna strona tarryn fisher, michał strogow, joanna olech dynastia miziołków pdf za darmo, waldemar gos, julian sutor prawo dyplomatyczne i konsularne pdf, ani mru mru skecze, błękitny zamek lucy maud montgomery, ziemiomorze, b.a. paris pozwól mi wrócić, księga przemian pdf, adam kay bedzie bolalo, siostrzyczki z elurii, warsztaty prawnicze prawo rzymskie, sztuka świata pdf, powieść karela capka, 2 wojna światowa książki, tonalność…