Opowieści na werandzie

Autor: Iwona Kraska-Szlenk

Książka zawiera wybór tekstów z literatury suahili. Zamieszczone w tym zbiorze utwory są dziełami anonimowymi. Zebrane utwory reprezentują nurt literatury popularnej. charakterystycznej dla XIX wieku i okresów wcześniejszych. kiedy język suahili zapisywany był jeszcze alfabetem arabskim i kiedy wiele form twórczości literackiej kwitło przede wszystkim w żywym przekazie ustnym. W zbiorze zamieszczono przykład dłuższej przypowieści w formie poematu oraz kilka zróżnicowanych pod względem objętości i charakteru utworów prozatorskich określanych w suahili mianem hadithi. choć niektóre ich typy miały bardziej szczegółowe nazwy gatunkowe zbliżone do polskich terminów jak ‘baśń’. ‘facecja’ itp. Hadithi funkcjonowały zasadniczo w obiegu ustnym. rozp

31.9: https://woblink.com/ebook/lowca-posagow-nina-dzierzawska-daisy-goodwin-127777u

Cena:


ISBN

9788320056174: Wydawnictwo

Format

109: https://woblink.com/ebook/dermatologia-w-praktyce-czesc-1-magdalena-czarnecka-operacz-128153u

Cena:


ISBN

9788380170889: Wydawnictwo

Format

22.05: https://woblink.com/ebook/fundamenty-etyczne-rzecznika-prasowego-karolina-dziewulska-siwek-127787u

Cena:


Wybrane problemy zarządzania i marketingu w instytucjach kulktury

Autor: Joanna Kurowska-Pysz

Rozwój rynku usług. zarówno od strony podaży. jak i popytu. skutkuje dynamicznymi przeobrażeniami w sektorze kultury. W Europie Zachodniej od lat narasta tendencja wspierania rozwoju współpracy międzysektorowej z wykorzystaniem komponentu kulturowego. Trend ten jest obecny m.in. w Strategii „Europa 2020”. Zmiany zachodzące na rynku dóbr i usług kultury dokonują się właśnie za sprawą rozszerzającego się partnerstwa sektora publicznego. organizacji pozarządowych i wreszcie mądrego. odpowiedzialnego biznesu. Poprzez współpracę z instytucjami kultury. podmioty komercyjne realizują własne cele związane z kreowaniem wizerunku. promowaniem marek produktów i usług. działalnością w obszarze społecznej odpowiedzialności biznes

: https://woblink.com/ebook/logistyka-wyzwaniem-przyszlosci-krystyna-kowalska-pawel-sobczak-128392u

Cena: Paweł Sobczak


Społeczno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju rodziny

Autor: Katarzyna Szczepańska-Woszczyna

Przedmiot refleksji naukowych jakim jest rodzina jest zdecydowanie multidyscyplinarny. Tej trwałej i mało podatnej na gwałtowne zmiany. a jednocześnie zmieniającej się podstawowej komórce życia społecznego. towarzyszą refleksje badawcze z zakresu: prawa. ekonomii. biologii. psychologii.

socjologii. pedagogiki. kultury. filozofii. demografii. urbanistyki. czy także kryminalistyki i patologii. Obecny kształt i sytuacja współczesnej rodziny w skali globalnej (świata

i jego regionów) – ze względu na różne środowisko geograficzne czy społeczno-kulturowe zawiera wiele cech wspólnych. zunifikowanych; z drugiej zaś. liczne znamiona rysujące odrębność typów rodzin. wzorców i modeli życia. róż

:

Cena:


Błękitne oczy Rose

Autor: Maisey Yates

Grecki biznesmen Leon Carides miał wszystko: pieniądze. władzę i piękną żonę. Poślubił Rose na prośbę jej ojca. ale nadal wiódł życie samolubnego playboya. Rose po dwóch latach postanawia się z nim rozwieść. odkłada jednak decyzję. kiedy Leon ulega wypadkowi. w którym traci pamięć. Pamięta jedynie niebieskie oczy Rose i instynktownie wyczuwa. że ich małżeństwo nie było udane. Nie rozumie. dlaczego nie dbał o żonę. Usiłuje to naprawić i zdobyć jej serce…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu

Autor: Szymon Grzelak

Dziki ojciec to nie jest książka tylko dla ojców. To książka dla rodziców. małżeństw i narzeczonych. którzy chcą rozwijać swój pomysł na rodzinę. na wychowanie. Rytuały inicjacyjne zawsze pełniły ważną rolę w życiu ludzi i społeczeństw. W inicjacjach jest moc. którą można wykorzystać. by wychować dzieci w duchu wyznawanych wartości. Dzieci potrzebują. by stawiać im progi rozwojowe. wtajemniczać w nowe obszary życia. pozwalać na nowe obowiązki. dawać nowe przywileje. Jeśli ze strony rodziców i wychowawców zabraknie świadomej. pozytywnej strategii inicjacyjnej dla dzieci. bardzo prawdopodobne. że ich postawy i system wartości kształtować będą jedynie popkultura i rówieśnicy. Ale wtedy przeżycia inicjacyjne – takie jak pierwszy papieros. pierwsze piwo w tajemnicy przed rodzicami. pierwsze kontakty seksualne – poprowadzą je w zupełnie inną stronę.

Przedstawiając strategię pozytywnych inicjacji autor łączy w jedną całość psychologiczne i duchowe aspekty wychowania. a poprzez przykłady z życia wzbogacone zdjęciami sprowadza przekaz książki na poziom konkretu.

Książka może być cenną inspiracją dla psychologów. pedagogów i duszpasterzy. którzy zajmują się sprawami wychowania i wspierania rodzin.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 37.99szekspir cytaty, obiecaj mi, stolarstwo książka pdf, paulo coelho alchemik pdf, homo deus ebook, test ortograficzny klasa 5, piotr rylski, finansowy kozak, zagubione dusze, konflikty światowe, robert biedroń książki, pamiętnik felka parerasa cała książka pdf, podstawy biologii komórki alberts, kloos, darmowe audiobooki dla dzieci, chieny, xavras wyżryn…