Tekst międzykulturowy

Autor: Mieczysław Dąbrowski

Książka poświęcona jest analizie literatury emigracyjnej. powstałej po 1981 roku. Autor dokonuje zarówno analizy literaturoznawczej jak i antropologicznej. ukazując również socjologiczne i polityczne perspektywy zjawiska literatury migracyjnej. nowej jakości w dziejach naszego piśmiennictwa.

Autor poddaje analizie tylko takie teksty. które pisane są z pozycji emigranta. osadzonego mniej czy bardziej wygodnie w kulturze kraju osiedlenia i świadomie podejmującego próbę konfrontacji dwóch porządków kulturowych: przywiezionego ze starego świata. zapamiętanego i odtwarzanego z codziennym doświadczeniem nowego środowiska.

Klasyczne figury literatury emigracyjnej. takie jak obraz wygnania i wygnańca. pamięć kultury. patriotyzm. nostalgia. m

29.99: https://woblink.com/ebook/pamietasz-tamto-lato-bogna-ziembicka-128034u

Cena:


Za horyzont

Autor: Tomasz Pindel

A gdyby tak stworzyć nową Polskę? Choćby w odległej Brazylii? Tu głód i nędza. a tam złoto i brylanty w takiej obfitości. że ziemia aż świeci i po zmroku nie trzeba zapalać światła! Tak przynajmniej mówią krążący po wsi agitatorzy.

Galicyjscy chłopi w Brazylii. legioniści na Haiti. Mrożek w Meksyku. żołnierze Andersa w Argentynie czy młodzi ludzie. którzy przypadkiem trafili do Chile i już tam zostali. Tomasz Pindel rusza na nieznany ląd: przeczesuje archiwa i literaturę. dociera do różnych pokoleń emigrantów i słucha ich niezwykłych historii. Dlaczego uprawa yerba mate stała się w Argentynie polską specjalnością? Na czym polegała polsko-niemiecka rywalizacja w Brazylii? Jak układały się relacje emigrantów z Indianami? Dlaczego mianem polacas określa się prostytutki? Jak pisarz Bobkowski

31.5: https://woblink.com/ebook/african-studies-forging-new-perspectives-and-directions-nina-pawlak-hanna-rubinkowska-aniol-izabela-will-128056u

Cena: Hanna Rubinkowska-Aniol


ISBN

9788324049035: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/jak-upolowac-pisarza-franson-sally-128429u

Cena:


Zielnik klasztorny

Autor: Anna Paczuska

Przez wieki klasztory były miejscem. w którym gromadzono wiedzę na temat ziół i metod leczenia nimi. Wielu zakonników i wiele zakonnic poświęciło życie na opracowywanie nowych receptur. odkrywanie właściwości roślin i leczenie chorych. Bez ich doświadczenia i ogromnej pracy nie mielibyśmy dziś pojęcia. jakimi skarbami obdarzyła nas natura.

Książka zawiera:

Dokładny opis 45 roślin zielnych uprawianych w przyklasztornych ogródkach wraz z informacją. jak je zbierać. suszyć i przechowywać.

Dane dotyczące właściwości leczniczych poszczególnych roślin.

Najsłynniejsze przepisy na klasztorne nalewki. napary. okłady. kąpiele. wina. soki. maści. syropy i olejki lecznicze.

Ciekawostki na temat historii ziół. nazewnictwa roślin i tradycyjnych metod leczenia.

Informacje

19.99: https://woblink.com/ebook/cukrzyca-jak-z-nia-zyc-dorota-drozd-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-tomasz-zajbt-maciej-jedrzejec-129556u

Cena:pedagogika wczesnoszkolna pdf, badania ilościowe pdf, starożytność charakterystyka epoki, książki o seksie, telegraph avenue, collegium columbinum, metody badań marketingowych pdf, sartre mdłości pdf, historia masonerii, imponderabilium, fizjologia wysiłku i treningu fizycznego górski pdf, czas na czasownik, komunikacja werbalna i niewerbalna ćwiczenia, kłamczucha lockhart, straszewski, terenowe organy administracji wojskowej, czarownice z salem falls, wydawnictwo edipresse książki, dziecko chazana, tonalność…