Roboty i prace

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Główną postacią jest zręczny i nie przebierajacy w środkach dyrektor budowy kolei żelaznych. sprytny i bogaty Juliusz Płocki. znakomicie kierujący ‚robotami’.

Opowiada o dwóch wpływających na siebie wzajemnie środowisk: biednej. ale herbowej arystokracji oraz bogatych przemysłowców. i dwóch typów ludzi: ‚pracowników dnia’. ludzi uczciwych i wartościowych oraz ‚robotników nocy’. czyli intrygantów. kombinatorów i pochlebców – którzy stanowią świetnie zarysowane tło dla uwydatnienia głównej postaci tej ciekawej powieści Kraszewskiego.

Józef Ignacy Kraszewski – polski pisarz. publicysta. wydawca. historyk. działacz społeczny i polityczny. autor z największą liczbą wydanych książek i wierszy w historii literatury polskiej oraz malarz. Pseudonimy literackie: Bogdan Bolesławita

14.9: https://woblink.com/ebook/autobiografia-murzyna-booker-t-washington-128914u

Cena:


Czerwone zegary

Autor: Leni Zumas

W tej napisanej z polotem powieści aborcja po raz kolejny jest w Ameryce nielegalna. zapłodnienie in vitro zostaje objęte zakazem. a Poprawka o Osobowości przyznaje prawo do życia. wolności i posiadania każdemu embrionowi. W małym nadmorskim miasteczku w stanie Oregon pięć zupełnie różnych kobiet boryka się w tej zupełnie nowej rzeczywistości z odwiecznymi pytaniami dotyczącymi macierzyństwa. tożsamości i wolności.

Ro. singielka. nauczycielka w liceum. stara się o dziecko i pisze równocześnie biografię Eivør. mało znanej dziewiętnastowiecznej polarniczki. Susan jest sfrustrowaną matką dwójki dzieci tkwiącą w rozpadającym się małżeństwie. Mattie jest adoptowaną córką kochających rodziców i jedną z najlepszych uczennic Ro. a kiedy się dowiaduje. że jest w ciąży. nie ma się do kogo zwrócić. Gin natomiast jest utalentowaną mieszkającą w lesie homeopatką. lub „znachorką”. która łączy losy wszystkich tych bohaterek. gdy zostaje aresztowana i osądzona w ramach zaciekłego polowania na czarownice w nowoczesnym wydaniu.

Leni Zumas napisała również Farewell Navigator: Stories i The Listeners. powieść. za którą w 2013 roku otrzymała Oregon Book Award. Dorastała w Waszyngtonie. a obecnie mieszka w Portland w stanie Oregon. gdzie uczy pisarstwa kreatywnego na Uniwersytecie Stanowym. Interesuje się mapami. statkami. bębnami i wszystkim. co nietypowe.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


ISBN

9788365843814: Wydawnictwo

Format

64.9: https://woblink.com/ebook/zebraczka-spod-kosciola-swietego-sulpicjusza-ksawery-de-montepin-129208u

Cena:


Substytucje nazwisk Polaków w języku chińskim

Autor: Joanna Hryniewska

Przedmiotem opracowania są funkcjonujące we współczesnym języku chińskim substytucje nazwisk noszonych przez Polaków. przedstawione na szerokim tle różnic kulturowych i językowych pomiędzy Polską a Chinami. Na polskim rynku książek wciąż brakuje pracy przystępnie. obszernie i ciekawie opisującej różne zagadnienia związane z adaptacją nazw polskich w języku chińskim. chociaż coraz liczniejsza staje się grupa osób zainteresowanych tą tematyką. Monografia jest pionierska. bardzo interesująca i potrzebna. zwłaszcza w dzisiejszych czasach. charakteryzujących się intensywnymi kontaktami pomiędzy polskim i chińskim społeczeństwem. Książka zawiera bogaty materiał faktograficzny. wyprowadza interesujące wnioski. zarówno o znaczeniu teoretycznym.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Histeryczki

Autor: Roxane Gay

Przegrane. szalone. matki. siostry. przyjaciółki. kochanki… „Histeryczki” to zbiór opowiadań Roxane Gay. na który składają się różne historie kobiet. oscylujące wokół tematów miłości. przemocy. skomplikowanych międzyludzkich relacji. Nieprzewidywalne. odważne i niepozbawione pikanterii opowiadania. Autorka po tej książce została okrzyknięta mistrzynią opowiadania i znawczynią kobiecej natury w jej różnych odcieniach.

Bohaterkami są tu kobiety: nie wyjątkowe. inne czy gorsze. ale takie. które przeżyły niejedno. bo życie pisze różne scenariusze. Kobieta. która straciła dziecko. która w dzieciństwie doświadczyła gwałtu. która jest kochanką księdza. która jest gruba i brzydka. która jest martwa… która mogłaby być jedną z nas. Współczujemy im. przeżywamy ich historie razem z nimi. cz

49.9: https://woblink.com/ebook/kto-sie-boi-karola-darwina-griet-vandermassen-135681u

Cena:biblioteka ebook kindle, mendel gdanski, audiobooki za darmo, bar pod kogutem, monika wałachowska, paweł wołoszyn, darmowe gazety pdf, anyżowe dropsy, nie rezygnuj, ani słowa, autor komedii ludzkiej, ksiązki online, obraz polski, władca skalnej doliny, victoria 2 poradnik pdf, próbowałaś, mikrobiologia w kosmetologii, listy do brata, danuta czarnecka, siły natury, lippincott biochemia, malarstwo modernistyczne…