Żywot św. Metodego

Autor: Nieznany

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Żywot św. Metodego znany też jako Legenda Panońska. Średniowieczny tekst źródłowy. Reprint. ‚Żywot świętego Metodego’ to księga poświęcona działalności misyjnej dwóch braci. bizantyńskich duchownych. Greków z Salonik: Konstantyna (po wstąpieniu do klasztoru przybrał imię Cyryl) (ok. 827 – ok. 869) i Metodego (820 – 885). Jest to ważny dokument do badania pradziejów Słowiańszczyzny. w tym i Polski. To w tym dokumencie znajduje się słynna informacja o ‚księciu na Wiśle. silnym wielce’. który został przymuszony do przyjęcia chrześcijaństwa przez sąsiadów z południa.

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 8


Przerwane igrzyska

Autor: Gabriela Jatkowska

Kto był ojcem polskiego sportu?

Czy najpopularniejsza lekkoatletka II RP była mężczyzną?

Jak pływak został agentem?

Dlaczego wybitnego piłkarza skazano na zapomnienie?

Jak zdjęcie z Hitlerem ratowało życie?

Książka przedstawia sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców. których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne. a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Co ich łączy? Silne osobowości i fascynujące życiorysy: tajemnica. dramat. osobista tragedia. Niejednokrotnie życie prywatne tych bohaterów było ciekawsze od ich kariery sportowej albo chociaż równie ciekawe. Losy wielu z nich uwikłane są w wydarzenia wojenne:

29.99: https://woblink.com/ebook/aktorki-lukasz-maciejewski-32222u

Cena:


Christmas Teacher Resources

Autor: Leszek Berezowski

Jak narodziła się tradycja kolędowania?

Co znaczyły życzenia kolędników was hail?

Czy dziś rozumiemy staroangielskie kolędy?

Kto pierwszy całował się pod jemiołą?

Jak rodzina królewska wylansowała modę na świąteczną choinkę?

Czym różniły się pierwsze christmas crackers od tych dzisiejszych?

W którym roku po raz pierwszy wykorzystano wizerunek Świętego Mikołaja w reklamie?

W książce Czytelnicy znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Publikacja stanowi podsumowanie wieloletnich grudniowych wykładów profesora Leszka Berezowskiego. prowadzonych dla uczniów gimnazjów. szkół średnich i studentów na temat tradycji świąteczn

19.9: https://woblink.com/ebook/terroryzm-charles-townshend-31855u

Cena:


Rewolucja międzypaździernikowa

Autor: Jerzy Kochanowski

Z mroków stalinizmu wyłania się nowy porządek.

Ale nie o tym jest ta książka.

Jest o zwykłych ludziach sprzed sześciu dekad. O Polakach. którzy pragnęli odrobiny normalności po latach terroru. O wyglądaniu zza „żelaznej kurtyny”.

Jest też o pieniądzach i korupcji. pracy i bezrobociu. chuligaństwie i prostytucji. wyborach miss i świadomym macierzyństwie. otwarciu na świat i marzeniach o własnym samochodzie.

O młodzieży wieku atomowego. tęsknocie za Zachodem i roli Kościoła. O namiastce wolności. która wtedy wydawała się czymś tak wielkim. że można się nią było zachłysnąć.

Najnowsza książka Jerzego Kochanowskiego opowiada o tym. co nam dał Październik ’56. I co potem na długie lata odebrała nam Pols

19.99: https://woblink.com/ebook/marlena-blekitny-aniol-w-garniturze-c-w-gortner-31859u

Cena:metodologia zarządzania projektami, bajka monster high 13 życzeń, przez kraj ludzi zwierząt i bogów, malazańskiej księgi poległych, łaskun puzyńska, kartoflada, po godzinach ludka skrzydlewska, bajki ebook, kryminalna warszawa, janusz korczak król maciuś pierwszy, darmowe e-booki, tako rzecze zaratustra pdf, wyniki badań laboratoryjnych, czarna małpa, jezyki w europie, magija w teorii i praktyce pdf, niebezpieczna gra emilia wituszyńska pdf, krzysztof jajuga, zemsta gangstera pdf, jak mówić żeby dzieci nas słuchały ebook, alicja stępień…