Oczko. Miniatury (anty)klerykalne

Autor: Popławski Krzysztof

Oczko pokazuje księżowski świat w dwudziestu jeden krótkich opowiadaniach. Każdy z bohaterów to wyświęcony grzesznik poddawany presji z różnych stron. Kocha (nie tylko Kościół). upada. mozolnie się dźwiga i idzie dalej po drodze. która ciągle zaskakuje. Jak każdy z nas zmaga się z samym sobą. otaczającą rzeczywistością. z Bogiem. Odległość między naszymi światami może okazać się zaskakująco niewielka… jak stąd do najbliższej plebanii.

Biskup rozejrzał się po pokoju i rzekł:

– Proszę księdza. można powiedzieć. że mamy tutaj wszystko: wino. kobiety i śpiew. Trzeba z czegoś zrezygnować.

Ksiądz odpalił:

– To ja. ekscelencjo. rezygnuję ze śpiewu.

fragment opowiadania Wino. kobiety i śpiew

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 24.99


Skazani na wojnę?

Autor: Graham Allison

Chiny i Ameryka zmierzają do wojny. której tak naprawdę nikt nie chce.

Gdy rosnący w siłę kraj zaczyna zagrażać aktualnemu hegemonowi. ich rywalizacja najczęściej kończy się wojną. Czy tak będzie tym razem?

‚Jedna z najbardziej wnikliwych i dających do myślenia analiz. jakie do tej pory czytałem na temat najważniejszej relacji we współczesnym świecie – między Chinami a Ameryką. Jeśli Graham Allison ma rację – a tak moim zdaniem jest – Państwo Środka i Stany Zjednoczone muszą uważnie prześledzić lekcje. jakie dała nam historia. aby uniknąć wojny. z której żadna ze stron nie wyjdzie zwycięsko.’

David Petraeus. generał w stanie spoczynku. były dyrektor CIA

‚Graham Allison umiejętnie przybliża najpoważniejsze dylematy polityki zagranicznej Ameryki nie tylko eks

31.9: https://woblink.com/ebook/szlaki-macfarlane-robert-133401u

Cena:


ISBN

9: Edward Łysiak

Po powrocie z Ukrainy i rozwiązaniu zagadki zaginięcia dwójki polskich turystów inspektor Andrzej Pilarski czuje. że nie czeka go już w życiu nic dobrego. Porzucony przez kobietę. z którą planował założyć rodzinę. popada w coraz większe rozgoryczenie i frustrację. a wkrótce dowiaduje się. że cierpi na nowotwór wątroby i jedyną szansą na ratunek jest przeszczep. Chcąc odciąć się choć na chwilę od negatywnych emocji. postanawia wyjechać w podróż życia do miejsc. które zawsze chciał zobaczyć. Nawet nie podejrzewa. że wymarzone wakacje we Włoszech i Chorwacji staną się początkiem mrożącej krew w żyłach historii. a przypadkowo spotkana piękna Ukrainka o imieniu Nadia poważnie namiesza mu w głowie…

W tej pełnej napięcia powieści wątki współcze

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Bez przeszłości

Autor: Keith Donohue

Pełna napięcia opowieść o miłości i zauroczeniu. współczesna wariacja na temat mitu o Orfeuszu i Eurydyce.

W Quebecu Kay Harper zakochuje się w lalce na wystawie Quatre Mains. zamkniętego sklepiku ze starymi zabawkami. Kay spędza letnie wakacje. pracując w cyrku jako akrobatka. podczas gdy jej mąż. Theo. tłumaczy biografię pioniera fotografii − Eadwearda Muybridge’a. Pewnej nocy. gdy Kay wraca do domu. ma wrażenie. że ktoś ją śledzi. Kiedy widzi. że w jej ulubionym sklepiku pali się światło a drzwi są otwarte. postanawia znaleźć schronienie w jego wnętrzu.

Nazajutrz Theo odkrywa. że żona zaginęła. Podejrzewany przez policję. zrozpaczony. obsesyjnie przemierza ulice Starego Miasta. Tymczasem Kay. przemieniona w lalkę. tkwi uwięziona na zapleczu Quatre Mains. gdzie towarzyszy jej pstrokata gromadka kukiełek z różnych zakątków świata. które ożywają jedynie na noc. Kay może wrócić do ludzkiej postaci tylko wtedy. gdy Theo znajdzie ją i rozpozna. Tak rozpoczyna się podwójna odyseja: męża wytrwale szukającego zaginionej żony − i kobiety uwięzionej w magicznym świecie. gdzie jej życie należy do kogoś innego.

Jako pisarz Donohue zawsze zdaje się dokładnie wiedzieć. co robi […]. Obserwowanie. jak subtelnie tka swoją opowieść. to czysta przyjemność.

‚The Washigton Post’

Kartki książek Donohue tchną nastrojem intymności i grozy.

Christopher Golden. autor powieści ‚Snowblind’

Stara i nowatorska. zapożyczona i oryginalna zarazem. ta powieść ostentacyjnie lekceważy etykietki. do których jesteśmy przyzwyczajeni. i zwraca uwagę czytelników na rozmytą granicę między życiem a jego naśladownictwem.

‚The Washington Post’

Przywodzi na myśl ‚Koralinę’ Neila Gaimana […] Pod powierzchnią wszelkich zmian opowieść ma emocjonalną głębię pradawnego mitu. tylko że przeniesionego do smutnego krajobrazu jakby rodem z makabrycznych opowiadań Raya Bradbury’ego.

‚The Wall Street Journal’

Subtelnie poprowadzona. pomysłowa opowieść rozmywa granice między rzeczywistością a fantazją. Choć jest w gruncie rzeczy historią miłosną. trzyma czytelnika w napięciu i wciąga go w swój świat. Już nigdy więcej nie spojrzysz na sklep z zabawkami tak jak przedtem.

‚Real Simple’

Poetycka.

‚The Charlotte Observer’

To tak. jakby Stephen King napisał ‚Toy Story’ […] Donohue w sposób mistrzowski tworzy światy. które są jednocześnie urzekające i tchnące grozą. ‚Bez przeszłości’ jest książką dziwną i hipnotyczną. urzekającą wyjątkowym klimatem […]. Sprawia wrażenie napisanej z wdziękiem i magiczną wprost lekkością. ale nie zdziwcie się. jeśli po jej przeczytaniu poczujecie coś w rodzaju egzystencjalnego lęku.

‚Richmond Times-Dispatch’

Piękna melancholia ujmuje wszystko. co najbardziej uderzające i niepokojące w ‚Bez przeszłości’. nowej odsłonie klasycznego mitu greckiego. która skupia się na potędze tęsknoty i na tym. jak radzimy sobie z nagłym odejściem ukochanej osoby. Wątek powieści. w którym głównym bohaterem jest Theo. wydaje się pod tym względem szczególnie przejmujący. łącząc w sobie to. co najlepsze w ‚Ściganym’ i ‚Zaginionej bez śladu’.

‚San Francisco Book Review’

Wciągająca powieść o miłości. tęsknocie i magii.

‚Shelf Awareness’

‚Bez przeszłości’ to jedyna powieść. jaką znam. która ukazuje prawdziwość słynnego twierdzenia Roberta Aickmana o wielkich opowieściach magicznych jako prozie najbardziej zbliżonej do poezji. Keith Donohue […] stworzył wspaniałą baśń o tajemniczym uroku teatru lalkowego. Wykorzystując archaiczny przesąd (znany również z ‚Toy Story’). według którego lalki mają własne życie. autor idzie o krok dalej i łączy go z rozdzierającym mitem o Orfeuszu i Eurydyce […]. W każdym zdaniu tej książki pobrzmiewa potęga mitu. który potrąca wszystkie struny duszy.

‚BookPage’

Ten horror psychologiczny to arcydzieło gatunku […]. Wzruszająca współczesna historia o misternie zbudowanej. przejmującej i trzymającej w napięciu fabule została osadzona w świecie. który sprawia wrażenie baśniowego. lecz jest również tak realistyczny. że przechodzą ciarki.

‚Booklist’ (recenzja z gwiazdką)

Pomysłowa i trzymająca w napięciu historia opowiedziana z oryginalnego punktu widzenia. Powieść Keitha Donohue bada. jak niezgoda na teraźniejszość i próby ucieczki przed tym. co nieuniknione. mogą zmienić czyjeś życie na zawsze.

‚Publishers Weekly’

Keith Donohue – amerykański powieściopisarz. autor bestellerów: ‚The Stolen Child’; ‚Angels of Destruction’; ‚Centuries of June’; ‚The Boy Who Drew Monsters’. Autor recenzji dla ‚Washington Post’. Doktor literatury angielskiej specjalizujący się w irlandzkiej literaturze modernistycznej. Mieszka w Maryland.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4lwie serce online, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania, książki online do czytania za darmo, w wysokiej trawie online, damian król, systemy zapisywania liczb sprawdzian kl 4 pdf, wiktor suworow lodołamacz, magdalena żakowska, inwentaryzacja pdf, skróty państw po niemiecku, kolejne 365 dni blanka lipińska, dan brown początek mobi, symbol wolnomularstwa, poradnik shadow of the tomb raider…