Wzory pism – korespondencja urzędowa w zakresie funkcjonowania jedostek sektra finansów publicznych

Autor: Maria Jasińska

Korespondencja urzędowa w praktyce jest definiowana jako przyjmowanie. redagowanie i wysyłanie pism. Jest to jeden ze sposobów wymiany informacji zarówno wewnątrz jednostki organizacyjnej. jak i między daną jednostką a jej „otoczeniem”. Korespondencja to również istotny element systemu umożliwiającego szybki obieg informacji. dzięki któremu pracownicy komórek organizacyjnych jednostki mogą. w określony i zorganizowany sposób. wykonywać swoją pracę.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 42.4


Rodzina Jołtyszewów

Autor: Roman Senczin

Epos o zwykłej rosyjskiej rodzinie. która – w nowych warunkach ekonomicznych. po upadku ZSRR – ulega społecznej degradacji. Po utracie pracy. a tym samym mieszkania w mieście. wpada w straszliwy. choć absolutnie realny świat rosyjskiej wsi w głębi kraju (niedaleko tajgi i Gór Sajańskich). bez dróg. bez lekarstw. bez wygód i środków do życia. Senczin jest okrutny i nie oszczędza nikogo. Opisuje spokojnie. niemal w tonie gawędy. jak jego bohaterowie tracą najpierw ludzką twarz. a potem życie w tej swego rodzaju szkole przetrwania.

Powieść jest świetnie skonstruowana. pozornie mało istotne zdarzenia układają się w dramatyczny ciąg wiodący do nieuniknionej tragedii.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 19


Neandertalczyk. W poszukiwaniu zaginionych genomów

Autor: Svante Pääbo

Czego dowiedzieliśmy się o pochodzeniu człowieka dzięki badaniom genomu naszych najbliższych ewolucyjnie krewnych? „Neandertalczyk” przedstawia fascynującą historię okrywania odpowiedzi na to pytanie. Od pierwszych prób badań kopalnego DNA w latach 80. aż po uwieńczone sukcesem zsekwencjonowanie genomu neandertalczyka w 2010 r.. śledzimy niezwykłą opowieść o narodzinach nowej dziedziny nauki. której porażki i triumfy ze swadą opisuje człowiek. dzięki któremu badania te w ogóle się rozpoczęły.
Odczytanie pełnego zapisu informacji genetycznej neandertalczyka sprawiło. że dowiedzieliśmy się o nim znacznie więcej. niż kiedykolwiek odkrylibyśmy dzięk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 26.99


Boski Bach

Autor: Piotr Wierzbicki

Ebook bez dołączonej płyty muzycznej.

Ta niewielka książeczka nie jest ani popularyzatorskim brykiem na temat „życia i twórczości”. ani uczonym. muzykologicznym przyczynkiem do wiedzy o lipskim mistrzu. To żywy. chwilami polemiczny esej. próba dokopania się do samego jądra muzycznej treści jego sztuki. Podpatrzony w czterech najbardziej charakterystycznych obliczach – buntownik. pocieszyciel. tragik. mistyk – jawi się tu Bach. wbrew obiegowym poglądom. jako artysta spełniony. podziwiany. świadomy wagi swych dokonań. gotów uczynić wszystko. co należy. by potomność widziała go tym. kim widział siebie sam. Skromny (na pytanie „jak pan to wszystko osiągnął?”. odpowiadał „od początku bardzo dużo pracowałem. każdy. kto by tyle pracował. osiągnąłby tyle. co ja”). wyzbyty zazdrości i zawiści. ciekawy osiągnięć rywali. uczył się od wszystkich. chłonął i w końcu ogarnął wszystkie głosy świata.

Słowo „Boski” w tytule książki nie jest pustym komplementem. Piotr Wierzbicki nie waha się przypisywać wręcz boskość Bachowskiemu panowaniu nad materią myśli. przeżyć. dźwięków.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 18mika fizykoterapia pdf, małgorzata syczewska, do wszystkich chłopców których kochałam pl, religie księgi, król edyp streszczenie, unfuck yourself napraw sie, łotr trudi canavan, cien i kosc, niekradzione, factfulness pdf, polityka romans, wprowadzenie do psychologii pdf, wiewiórowski, historia psychiatrii, kilimandżaro hemingwaya krzyżówka, anatomia. 100 ćwiczeń rozciągających, książka do nauki hiszpańskiego pdf, hanna makurat, matematyka powtórka z gimnazjum, dzieje sześciu pojęć, olędzki…