Zmartwychwstanie. Instrukcja obsługi

Autor: Fabrice Hadjadj

Książka Hadjadja wymyka się schematom. To rodzaj zaskakujących świeżością spojrzenia medytacji na temat zmartwychwstania. przechodzących w filozoficzne refleksje nad naszą codziennością. Autor z właściwą sobie swobodą zestawia obrazy biblijne. odchodzi od znanych nam klasycznych interpretacji. nie wchodząc przy tym w konflikt z prawdami wiary.

„Teza. która przyświeca tej niewielkiej książeczce. jest następująca: objawienia Zmartwychwstałego mają zdecydowanie przyziemny charakter. Jeśli ukazuje się uczniom. to nie po to. żeby wszyscy zapomnieli o Bożym świecie. zapatrzeni w niesamowitą wizję. Wręcz przeciwnie – przypomina nam o miłości bliźniego. Uczy nas spojrzenia z góry. spojrzenia na te same rzeczy. które widzą wszyscy śmiertelnicy. ale z perspektywy Ducha.”

„Zmartwychwstały niczym nie przypomina (…) nadludzi. Jego chwała lgnie do codzienności. Właśnie osiągnął absolutny szczyt doskonałości. i co? I nic. Nie znalazł lepszego zajęcia. niż pogaduszki i kolacyjka z przyjaciółmi. Zachowuje się jak zwykły człowiek. co samo w sobie stanowi niezbity dowód na to. że jest Bogiem (żaden zwykły człowiek nie dąży do tego. by postrzegano go jak zwykłego człowieka. ba. przejawiamy niezbyt chwalebną skłonność do przesady i zrobilibyśmy wszystko. byle tylko sprawiać wrażenie. że jesteśmy jako bogowie). Zmartwychwstały nie organizuje pokazu żonglerki ciałami niebieskimi. bo ich obroty są od stworzenia świata posłuszne Jego woli. Nie emanuje splendorem zdolnym przyćmić gwiazdy na gali oscarowej. chciałby raczej sprawić. żeby to nasze gęby rozpromieniły się radością. I już dziś sprawia. że wilk mieszka wraz z barankiem. bo przecież posłał swoich uczniów jak owce między wilki (Łk 10.3)… a mnie udziela łaski. żebym mógł dochowywać wierności żonie i co wieczór iść z nią do łóżka.”

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 31.99


ISBN

9788381192309: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/ulotnosc-chwili-ilona-adamczyk-128959u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/129550/epub

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788379760138: Wydawnictwo

Format

47.9: https://woblink.com/ebook/mayflower-nathaniel-philbrick-129689u

Cena:


NIEznajomi

Autor: Urszula Poznanski

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga. Dwoje autorów. Dwie perspektywy. Bestsellerowy duet pisarski w znakomitym thrillerze psychologicznym. Wyobraź sobie: w twoim salonie stoi mężczyzna. Twierdzi. że jest twoim narzeczonym. Nie znasz go. I nic w twoim domu nie świadczy o tym. że mówi prawdę. Paraliżuje cię strach. Masz ochotę chwycić za nóż. Wyobraź sobie: wracasz do domu. a twoja narzeczona cię nie poznaje. Bierze cię za włamywacza. Gorzej. za gwałciciela. Robisz wszystko. by się opamiętała. Ona jednak zażarcie cię atakuje. Uważa. że oszalałeś. Co jest prawdą? Komu uwierzysz? Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech. Ponad 10 tygodni na liście bestsellerów „Der Spiegel”

Wydawnictwo: Mando

Cena: 39.9


https://woblink.com/product-publication/download/129809/epub

1:

:

Cena:trylogia szpiegowska nielegalni / niewierni / niesmiertelni, biochemia harper, wprowadzenie do psychologii osobowości oleś, poleszczuk, krzysztof obremski, testy gimnazjalne z biologii, wielkiej lechii, dziewczynka czy chłopiec, etyka badań naukowych, zachowanie konsumenta, bolesław ii mazowiecki, biblioteka internetowa libra, darmowe e booki do pobrania, georg brandes, pies baskervillów audiobook, ekonomia eksperymentalna, anchee min, marzena wasilewska, miecz przeznaczenia mobi, analiza psychologiczna, włodzimierz oniszczenko, bunt ciała…