Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły

Autor: Bohdan Urbankowski

Barwna powieść o wojnie polsko-bolszewickiej

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi Polacy nie mogli wygrać tej wojny. Idące ze wschodu hordy przeważały liczbą. paraliżowały okrucieństwem. Polskę i Europę ocaliły wtedy dwie rzeczy: genialny manewr Piłsudskiego i nieprawdopodobna odwaga polskich żołnierzy.

Wojnę z bolszewickim najazdem obserwujemy z perspektywy kilku młodych oficerów. którym Piłsudski zleca najbardziej tajne i najbardziej niebezpieczne zadania. Wszyscy je wykonają. choć niektórzy za cenę życia. Oczyma bohaterów oglądamy krwawe pola bitew: obronę Warszawy pod Ossowem. zagrodzenie przeprawy przez Wisłę w Płocku i ofensywę znad Wieprza. Zwycięstwo pod Maciejowicami w roku 1920 zmywa pamięć klęski z roku 1794 i odwraca bieg historii. Na tle wojny rozgrywają się piękne i trudne historie miłosne. obserwujemy fascynującą walkę z sowieckim wywiadem. udaremnienie zamachu na Piłsudskiego. możemy przysłuchiwać się dyskusjom polityków próbujących wyznaczyć przyszłość świata.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37


Cztery obsesje wyjątkowego szefa

Autor: Patrick Lencioni

Patrick Lencioni przedstawia jeszcze jedną opowieść o przywództwie. której każdy element jest równie porywający i pouczający. jak wszystkie poprzednie.

Tym razem Lencioni skupia się na kluczowej roli przywódcy w budowaniu zdrowej organizacji – często pomijanym. a niezwykle istotnym elemencie życia biznesowego. będącym podstawą trwałego sukcesu.

Czytelnicy mogą poznać historię intrygi korporacyjnej. w której Rich O’Connor. fikcyjny dyrektor naczelny firmy konsultingowej z branży technologicznej. Telegraph Partners. napotyka wyzwanie tak wielkie. że może ono zachwiać jego firmą. karierą i wszystkim. co uważa za ważne w byciu wyjątkowym przywódcą.

Wszystko. co robił Rich O’Connor. wiązało się w jakiś sposób przynajmniej z jedną z dyscy

34.9: https://woblink.com/ebook/zajadanie-emocji-maggan-hagglund-139439u

Cena:


ISBN

9788373779860: Wydawnictwo

Format

39.3: https://woblink.com/ebook/wampiry-energetyczne-jak-je-rozpoznac-i-uwolnic-sie-od-szkodliwych-relacji-northrup-christiane-139957u

Cena:


Moja Legia

Autor: Hadaj Wojciech

Ostro. prześmiewczo. subiektywnie. Kiedyś piłkarze byli dla niego nadludźmi. dzisiaj wręcz przeciwnie – przepłacanymi przeciętniakami. Wojciech Hadaj. najbardziej kontrowersyjny spiker stadionowy w Polsce. odsłania kulisy piłkarskiego świata.

„Moja Legia” to portret wielkiego klubu pisany przede wszystkim emocjami. a dopiero później chronologią zdarzeń i następujących po sobie trenerów i prezesów. To także „case study”. gdzie na przykładzie najbogatszego klubu w Polsce autor pochyla się nad stanem piłki nożnej. w Polsce i na świecie.

Hadaj to bez wątpienia jedna z żywych legend klubu przy Łazienkowskiej. Człowiek. który poznał wewnętrzne życie drużyny od kuchni. a raczej szatni. jak mało kto. Zna jego najskrytsze sekrety. przemilczane historie i zamiecione pod dywan niewygodne fakty. Wydawnictwo: Znak

Cena: 12.9mendel gdański ile stron, kodeks pracy komentarz pdf, dom wybranych, royal korona ze stali pdf, kasia pontoizeau, ekg interpretacja, chyłka zaginięcie pdf, wartości utylitarne, zrozumiec psa, cezary obczyński, bizarne, davidicke pl, ślepowidzenie pdf, dorota jarząbek-wasyl, kazimierz zgryzek, specnaz uzbrojenie, wypracowanie z polskiego klasa 5, francesca zappia, harry potter i zakon feniksa pdf…