Mój ojciec. mój przyjaciel

Autor: André Stern

Dobrze wiemy. że przemoc. lekkomyślność i zuchwalstwo są przekazywane z rodziców na dzieci. Jednak odnosi się to także do takich umiejętności. jak uważność. empatia. szacunek. a nawet czerpanie przyjemności i radości z życia – umiejętności. które są słabo widoczne we współczesnych społeczeństwach. nie mówiąc już o braku ich naukowego opracowania. Dlatego ta książka Arno i André Sternów jest kamieniem milowym na drodze do zrównoważonego społeczeństwa. Otwiera nam oczy na znaczenie kochającej. troskliwej i motywującej relacji między ojcami a synami.

Prof. dr Gerald Hüther. neurobiolog

Mały Arno Stern jeździ swoim czerwonym samochodzikiem po podwórku. kiedy nagle woła go matka: „Arno. odstaw samochód i chodź szybko!”. Tak zaczyna się w 1933 roku uciec

24: https://woblink.com/ebook/uchwycic-zywiol-ken-robinson-lou-aronica-30960u

Cena: Lou Aronica


Wyzwanie dla mistrzyni

Autor: Maya Blake

Mistrzyni skoków narciarskich Arabella Daniels otrzymuje od ojca dużą sumę pieniędzy. Nie wie. że podjął ją bezprawnie z konta agencji sportowej Draca Angelisa. Draco podejrzewa Arabellę o współudział w kradzieży i domaga się od niej zadośćuczynienia. Arabella nie może zwrócić pieniędzy. bo zostały już zainwestowane. By uchronić ojca przed więzieniem. musi się zgodzić na inną propozycję Draca…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


A Lodge in the Wilderness

Autor: John Buchan

John Buchan (1875-1940) was a Scottish novelist and historian and also served as Canada’s Governor General. His 100 works include nearly thirty novels. seven collections of short stories and biographies. But. the most famous of his books were the adventure and spy thrillers. most notably „The Thirty-Nine Steps”. and it is for these that he is now best remembered. „A Lodge in the Wilderness” (1906) is a quasi-novel about an imaginary conference arranged by a multi-millionaire. Francis Carey. at a lodge. Musuru. located on the East Kenyan Plateau some 9000 feet above sea level. to discuss Empire. The conference is made up of nine men and nine women. taken from the upper and professional classes.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Taybeh. Ostatnia chrześcijańska wioska w Palestynie

Autor: Falk van Gaver

Liczące jakieś 1300 mieszkańców Taybeh to niewielka wioska położona około trzydziestu kilometrów od Jerozolimy. nieopodal Ramallah. na terytoriach palestyńskich leżących za osławionym murem bezpieczeństwa. Jest ono ostatnią w pełni chrześcijańską społecznością w Ziemi Świętej; żywą pamiątką chrześcijańskiej Palestyny. o której zapomniały media i touroperatorzy.

Falk van Gaver spędził tam dwa lata. Wraz z Kassamem Maaddim. młodym katolikiem z Taybeh. oddają do rąk Czytelnika barwną. wyborną kronikę życia codziennego arabskich chrześcijan. których życie toczy się na ziemiach okupowanych przez Izrael. pośród muzułmańskiego społeczeństwa. Niniejsza książka nie jest przykładem literatury katastroficznej czy wojującej. To zapis życia niewielkiej wspólnoty chrześcijańskiej. mocnej i żywej. która mimo braku nadziei wciąż żywi nadzieję.

„Taybeh. starożytne miasto Efraim. ostatnia chrześcijańska wioska w Palestynie. żyje w rytmie pór roku i liturgii. pod opieką Świętego Jerzego i Najświętszej Maryi Panny z Efraim. Mieszkańcy Taybeh są dumni ze swej chrześcijańskiej tożsamości. która wywodzą od samego Chrystusa.”

Falk van Gaver jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu. Dziennikarz. eseista. podróżnik. Aktualnie mieszka w Polinezji.

Kassam Maadi to absolwent Centre universitaire d’enseignement du journalisme w Strasburgu. jednej z najbardziej prestiżowych szkół dziennikarskich we Francji. i Uniwersytetu w Birzeit. Palestyński dziennikarz. współdyrektor Departamentu ds. Rozwoju Młodzieży „Caritas” w Jerozolimie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 26


Arizona Ames

Autor: Zane Grey

This late-period Zane Grey is one of the best of his novels. Rich Ames didn’t set out to be a gunslinger – it was forced on him. After the bad guys try to „ruin” his twin sister Nesta. Ames grabs his pistols and the bloody gunfight follows. Unfortunately. his criminal actions forces him to flee from his beloved Nesta and his happy Tonto Rim home. pursued by the law and vengeful family members. Rich soon acquired the name „Arizona Ames” and for years after that fateful day his name struck fear into the hearts of bad men all over the West. Certainly he was quick with a six-gun; to be sure there were many notches in the Colt he threw with such lightning rapidity; but at his core he was a good man. forced into a life of wandering for protecting his kin. „Arizona Ames” is a classic western full of thrill and adventure. written by the granddaddy of them all – Zane Grey.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Nina

Autor: Nina Majewska-Brown

NINA to czwarta część – po Wakacjach. Zwyczajnym dniu i Jak się nie zakochać – historii kobiety. którą mogłaby być każda z nas.

Wydaje się. że Nina po ciężkich przejściach wreszcie osiągnęła życiową równowagę. Ale przewrotne życie jak zwykle ma dla niej w zanadrzu różne. niekoniecznie miłe niespodzianki. Tym razem na jej barki spadają choroba nielubianej teściowej i problemy z nowym partnerem oraz jego wszędobylskimi rodzicami.

Czy uda jej się zaprosić Olafa do wspólnego życia? Czy pokona własne zastrzeżenia co do nowego związku? Nina przekona się. jak trudno tworzyć nową relację. mając dzieci oraz bagaż trudnych doświadczeń i lęków. do którego życie co rusz dokłada kolejne kilogramy.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Życie zaczyna się w piątek

Autor: Ioana Pârvulescu

Rok 1897. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest. ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego? Z czasem nieznajomy gromadzi wokół siebie całkiem sporą grupę ludzi. wśród których jest znany lekarz i jego córka. policjant. 8-letni goniec przemierzający stolicę z paczkami i listami oraz dziennikarze.

Akcja tej na poły kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca 1897 roku. Dzięki niezwykle żywo odmalowanym obrazom atmosfera Bukaresztu końca XIX wieku odtworzona jest niczym w filmie. Czytelnik może ją poczuć razem z bohaterem. który przeniósł się w czasie z XXI wieku.

A może to wszystko tylko mi

47: https://woblink.com/ebook/zabytkowa-architektura-gdanska-w-latach-1945-1951-marcin-gawlicki-31121u

Cena:najsłynniejsi rycerze europy, odyssey one tom 7, olga jackowska utwory, czarne narcyzy ebook, tajemniczy ogród streszczenie szczegółowe chomikuj, czy dusza istnieje, łotr trudi canavan, wiesław królikowski, sześć światów hain, poczucie własnej wartości pdf, zle miejsce haner pdf doci, naval książki, c.k. dezerterzy, czytaj książki online, rozmowa ze zwierzętami, sowohl, prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie pdf, ćwiczenia ortograficzne dla klasy 6 do wydruku, wiek 21…