Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken

Autor: Jostein Gaarder

Książki to przygoda!

Nils mieszka w Oslo. Berit w Fjaerland na zachodzie Norwegii. Piszą do siebie listy w książce. którą wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi. jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce. która ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę. która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek. chociaż wiadomo. że je zbiera?

Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki. ale także magicznej biblioteki. Poszukiwania zaprowadzą Nilsa i Berit w świat książek. który narodził się przed kilkoma tysiącami lat. kiedy wymyślono pierwsze litery.

Książka to magiczny świat. pełen malutkich znaków. które potrafią ożywić zmarłych. a żywym zapewnić życie wieczne. To niepojęte. fantastyczne i ‚magiczne’. że dwadzieścia sześć liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów. że zapełnią długie półki z książkami i zabiorą nas w świat. który nigdy się nie kończy. Wciąż rośnie i rozszerza się. dopóki na tej ziemi istnieć będą ludzie. Popatrzyłem na ściany. przez moment wydawało mi się. że wszystkie książki spoglądają na mnie. jak gdyby były żywe. i wołają:

– Chodź do nas. nie bój się. chodź!

Nagle poczułem ogromny głód. ale nie chciało mi się jeść. Poczułem głód wszystkich tych słów ukrytych na półkach.

-fragment

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Tajemnice Konklawe 1978

Autor: Jacek Moskwa

Jan Paweł I zapytany przez jednego ze swoich sekretarzy powiedział. że to nie on powinien zostać papieżem. ale kardynał. który w Kaplicy Sykstyńskiej w czasie konklawe siedział naprzeciw niego: ten. którego wybrał Paweł VI – Karol Wojtyła. Skąd wzięło się w nim takie przeświadczenie? Czy Jan Paweł II rzeczywiście mógł zostać papieżem już w sierpniu 1978 roku. a jadąc na październikowe konklawe. zakładał. że nie wróci już do Polski? Czy jego wybór istotnie mógł być spowodowany niezręczną wypowiedzą kardynała Siri. głównego kandydata do Piotrowego tronu. którą zraził do siebie część kardynałów?

Jacek Moskwa. wieloletni korespondent polskich mediów w Watykanie. biograf Jana Pawła II dotarł do ostatnich świadków tamtych dni – kardynałów. dziennikarzy i bliskich Kar

24.99: https://woblink.com/ebook/czas-odwagi-pawel-vi-138572u

Cena:


ISBN

9788376867502: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/summoner-zaklinacz-4-rebelia-taran-matharu-138699u

Cena:świat z dużej czy małej, tajemnice xx wieku, barnes, widy, biblioteka online pdf, tajemnicza śmierć, góral dariusz, powstanie kozackie chmielnickiego, darmowy ebook, dżuma tekst, pwsz klaisz, podstawy chromatografii witkiewicz pdf, test temperamentu darmowy, czytanie tekstu online za darmo, ms force, hamrol zarządzanie jakością z przykładami pdf…