Męczennica na tronie

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Książka opowiada historię życia Ludwika XV. króla Francji. jego żony Marii oraz całej rodziny królewskiej.

Jego ojcem był Ludwik – Mały Delfin. a matką Maria Adelajda Sabaudzka. Pierwsze osiem lat rządy regencyjne sprawował książę Filip II Burbon-Orleański. Za pełnoletniego Ludwik XV uznany został już w wieku 13 lat i wtedy też objął bezpośrednie rządy. Mając lat 15 poślubił starszą o 7 lat córkę króla polskiego Stanisława Leszczyńskiego – Marię. Stanisław Leszczyński przebywał wówczas we Francji. po ucieczce z Polski przed powracającym na tron Augustem II Wettinem.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 14.9


1

:

:

Cena:


Boccor

Autor: Marek Tarnowicz

Wykradzione przed tysiącami lat z istniejącego w równoległym do naszego świecie Imperium Morgii. magiczne artefakty Heka i Nechacha. na przestrzeni tysiącleci trafiają w ręce wampirów. Ukryte w miejscu. które znają tylko one i strzeżone przez ich potomków. są niedostępne dla prawowitych właścicieli oraz królowej Asses. sprawcy kradzieży. Kapłani z Morgii oraz Asses. nie rezygnują z odzyskania Heka i Nechacha. Kolejne starcie ich wysłanników ma miejsce w naszych czasach. między innymi w Polsce. Zostają w nie wmieszane również agentki ABW. Karolina i Marta.

Fragment:

 

 

Za jej plecami coś uderzyło w gałąź. Złe przeczucie kazało jej zrobić obrót. W jego trakcie mignęła jej zadowolona gęba wampira. Długim susem skoczyła na pomoc nauczycielowi. W tym samym m

10: https://woblink.com/ebook/dziwne-dni-michal-stonawski-129475u

Cena:


ISBN

978-83-7515-498-6: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/wygraj-z-cukrem-patrik-olsson-lars-erik-litsfeldt-130065u

Cena: Lars-Erik Litsfeldt


Śladami Emmy

Autor: Wendy Walker

Przed trzema laty pewnej nocy znikają siostry Tanner: piętnastoletnia Cass i siedemnastoletnia Emma. Trzy lata później Cass powraca sama. Opowiada o porwaniu i zdradzie oraz o tajemniczej wyspie. na której obie były przetrzymywane. Jednak dla psychiatry sądowego dr Abby Winter coś tu się nie zgadza. Przyglądając się wnikliwie tej dysfunkcyjnej rodzinie. odkrywa relacje. w których naruszane są granice. a kontrolę sprawuje narcystyczny rodzic. Powrót jednej z sióstr może zwiastować dramatyczne wydarzenia.

Autorka bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę. Z każdym rozdziałem wychodzą na jaw kolejne warstwy historii i gdy tylko wydaje nam się. że już wiemy. kto jest złoczyńcą. a kto ofiarą. Walker zmusza nas. byśmy zastanowili się nad tym jeszcze raz. Zapadający w pamięć. świetny thriller.

Amazon Book Review

Zakręcony thriller. który zmusza czytelników do ciągłego zgadywania.

The New York Times

W tym wciągającym thrillerze psychologicznym Walker pokazuje. w jaki sposób narcystyczna. egocentryczna matka może wywierać wpływ na dzieci. Obraz ten pogłębia się z każdym rozdziałem. aż do szokującego finału.

Publishers Weekly

Wendy Walker pracowała jako adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym i doradca ds. inwestycji. Jej pierwszy thriller Nie wszystko zostało zapomniane stał się międzynarodowym bestsellerem. a prawa do ekranizacji filmowej sprzedano Reese Witherspoon oraz Warner Brothers. Wendy mieszka w Connecticut. gdzie zajmuje się wychowywaniem trzech synów i pisaniem kolejnej powieści.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99seszele przewodnik, załupek, ciało stephen king, kontrolować, www ibuk pl, kinesiotaping książka pdf, 365 dni za darmo, marcin wójcik z żoną, rozwój inaczej, kłamczucha lektura, heroes dzikie hordy, geografia ludności, przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z matematyki pdf, sensacje 20 wieku mp3, nauka rysowania książka pdf…