Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem

Autor: „Science Bob” Pflugfelder

Niki i Tesla to seria książeczek o sympatycznym rodzeństwie. które ma talent do eksperymentów naukowych i pakowania się w wielkie kłopoty!

Opuszczony dom na końcu ulicy. Tajemnicza dziewczyna w oknie na piętrze. Podejrzany czarny samochód podążający za bohaterami. Kiedy Niki i Tesla Holt zostają wysłani na wakacje do swojego ekscentrycznego wujka. nieoczekiwanie odkrywają. że w okolicy roi się od sekretów. Co tam się dzieje? Aby rozwiązać zagadkę (i ocalić skórę). rodzeństwo będzie musiało wykorzystać przedmioty codziennego użytku do stworzenia elektromagnesu. wyrzutni rakietowej i innych szalonych wynalazków – instrukcje ich budowy znajdziesz w książce. więc ty także możesz je zbudować!

Wydawnictwo: RM

Cena: 24


Święta w Kopenhadze

Autor: Maggie Cox

Gdy Ailsa poślubiła bogatego i przystojnego Jake’a Larsena. wydawało jej się. że będzie już zawsze szczęśliwa. Jednak wypadek i utrata dziecka wszystko zburzyły. Nie umieli poradzić sobie z rozpaczą i poczuciem winy i rozwiedli się. Teraz. po czterech latach. Jake i Ailsa spotykają się ponownie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Poznawanie pacjenta w psychoterapii ericksonowskiej

Autor: Krzysztof Klajs

Pierwsze polskie syntetyczne i wielowymiarowe ujęcie psychoterapii ericksonowskiej

Krzysztof Klajs. doświadczony psychoterapeuta. w przejrzysty sposób prowadzi czytelnika poprzez istotne aspekty diagnozy w podejściu ericksonowskim. której podstawowym celem jest znalezienie indywidualnej ścieżki powrotu do zdrowia bądź odzyskanie przez pacjenta wewnętrznej równowagi.

Co czyni tę książkę wyjątkową na rynku polskim:

* Zawiera liczne przykłady z sesji terapeutycznych i historie pacjentów opatrzone komentarzami i refleksjami autora.

* Odsłania sposób myślenia terapeuty w nurcie ericksonowskim – na czym się koncentruje i jakie  znaczenia nadaje temu. co widzi. słyszy i czuje.

* Przedstawia w sposób zwięzły metody pracy z pacjentem m.in. wykorzystanie zjawisk transowych. rozpoznawaniem systemów rodzinnych. rozwijanie hipotez diagnostycznych.

* Zwraca uwagę. że nie tylko pacjent. ale i terapeuta jest indywidualnością. z właściwą sobie niepowtarzalną wrażliwością diagnostyczną; pomocą w  rozwijaniu tej wrażliwości może być niniejsza książka.  

Krzysztof Klajs „jest po stronie pacjenta”: nie klasyfikuje go. nie zamyka w suchych diagnozach. lecz dąży do zrozumienia jego przeżyć oraz do znalezienia dróg pomocy. W tym podejściu zmiana nie jest osiągana poprzez tropienie deficytów i urazów. lecz – już od pierwszego spotkania z pacjentem – poprzez docieranie do zasobów. Perspektywa indywidualna przeplata się tutaj z perspektywą systemową.

Książka jest napisana  przez doświadczonego i wnikliwego praktyka. a liczne przykłady czynią podróż w świat psychoterapii przygodą wręcz fascynującą tak dla początkujących. jak i dla doświadczonych terapeutów.

prof. Bogdan de Barbaro 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Lila

Autor: Cezary Andrzej Krajewski

Prawdziwa historia oparta na faktach. będąca dramatem wojennym. przedstawiająca wydarzenia z lat 1925–1945. obrazująca przełomowe momenty w dziejach narodu polskiego. Główną i tytułową bohaterką jest młoda dziewczyna (Lila) zmagająca się z rzeczywistością. w której się znalazła. Uczestniczka tajnych kompletów w zakresie szkoły średniej. W wieku szesnastu lat wstępuje w szeregi Podziemnego Państwa Polskiego – Armii Krajowej. W konspiracji od 1942 roku. Zaprzysiężona jako łączniczka AK. pseudonim „Lilka”.

Z Prologu

Cezary Krajewski – urodzony w Koszalinie w 1971 r. Autor scenariusza pełnometrażowego projektu oraz serialu fabularnego pod roboczymi tytułami „Lila”. ukazujących prawdziwą h

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


Leczenie bólu

Autor: Łukasz Wordliczek

III wydanie bestsellerowej książki przygotowane przez ceniony zespół specjalistów.

Leczenie przeciwbólowe jest istotnym wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Ból przewlekły. przetrwały i nawracający jest znaczącym problemem zarówno dla pacjentów. jak i systemów opieki zdrowotnej.

W publikacji opisano mechanizmy powstawania bólu. jego charakter i rodzaje w różnych zespołach chorobowych. farmakologię oraz najnowsze metody uśmierzania bólu. Czytelnicy znajdą również w książce algorytmy. zalecenia i rekomendacje.

Interdyscyplinarne kompendium jest adresowane do lekarzy wszystkich specjalności. z pewnością zainteresuje również studentów medycyny.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 139


Paryż z marzeń

Autor: Dani Collins

Natalie Adams wcześnie straciła całą bliską rodzinę. a teraz samotnie wychowuje pięcioletnią córkę. Odpowiedzialność – za dziecko. za dom. za pracę – to jej dewiza życiowa. Jednak gdy wyjeżdża służbowo do Paryża. pragnie choć przez chwilę poczuć się wolna. Poznaje Aleksandra Makricostę. współwłaściciela hoteli. dla którego pracuje. i nie zastanawia się długo. gdy on próbuje ją uwieść. Zawsze skrycie marzyła o szalonym romansie. Tyle że ich spotkanie okazuje się dużo ważniejsze niż przygoda na jedną noc i wszystko zaczyna się komplikować…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99marian morawski, sfera somatyczna, opowieść wigilijna książka pdf, sprawa niny frank pdf, opowieści z narnii ebook, dramat antoniego czechowa, lewiński biologia, kamienie na szaniec pdf, fact ful ness, testy postępowanie karne, najnowsze audiobooki, marek rabij życie na miarę, toksyczni ludzie pdf, seks nie miłość pdf, król edyp audiobook, doktryny wojskowe, cywilizacje ameryki prekolumbijskiej, makroekonomia mankiw, lodołamacz książka…