Lusterko. ramię. kierunkowskaz

Autor: Dorthe Nors

Sonja jest gotowa zacząć wszystko od nowa. Właśnie przekroczyła czterdziestkę. a szwedzkie kryminały. które tłumaczy. zupełnie przestały ją interesować. Póki co regularnie odwiedza masażystkę. próbuje odnowić relacje z siostrą i nareszcie zdobyć prawo jazdy. Apodyktyczny instruktor sprawia jednak. że zmiana biegów staje się wyzwaniem przekraczającym możliwości Sonji. Na dodatek uporczywe zawroty głowy powracają w najmniej odpowiednich momentach…

Wiele lat temu Sonja marzyła. by sielskie krajobrazy rodzinnej Jutlandii zobaczyć już tylko we wstecznym lusterku. Teraz. kiedy samotnie kroczy kopenhaskimi ulicami. odkrywa w sobie tęsknotę za obrazami z dzieciństwa: łabędziami krzykliwymi. bezkresnym niebem i polami żyta. Ale w jaki sposób można powrócić do miejsca. którego już nawet się nie rozpoznaje? I czy tak naprawdę chodzi o powrót. czy o ucieczkę?

Lusterko. ramię. sygnał to cierpki i błyskotliwy portret kobiety wyruszającej w podróż. choć nie ma wokół absolutnie nikogo. kto mógłby wskazać kierunek.

Dorthe Nors – duńska pisarka. studiowała literaturę i historię sztuki. zanim zaczęła publikować książki pod własnym nazwiskiem. tłumaczyła szwedzkie kryminały. Jest autorką 8 książek. za najnowszą. Lusterko. ramię. sygnał. została nominowana do prestiżowej Man Booker International Prize.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 25.99


Druga ręka

Autor: Bonowicz Wojciech

„Druga ręka” to w pewnym sensie książka jubileuszowa. z wyraźnymi odniesieniami do okrągłej rocznicy 50.urodzin; częściowo książka autotematyczna. Utwory będące ukłonem w stronę amerykańskich obiektywistów (wiersze ‚społeczne’. będące zapisem pewnych scen czy sytuacji) sąsiadują tu z tekstami zainspirowanymi przez czeskich surrealistów. Poeta nie wstydzi się pokazać. ile komu zawdzięcza; stąd tytuł tomu. A jednocześnie każe myśleć o drugiej ręce każdego poety – tej. która nie pisze…

Ciekawią mnie wiersze. które operują stosunkowo prostymi środkami. posługują się prostym rysunkiem. a intrygują i wprowadzają czytelników w stan lekkiej dezorientacji. Mam nadzieję. że wiersze z ‚Drugiej ręki’ takie są.

Wydawnictwo: a5

Cena: 19.9


Internat

Autor: Izabela Degórska

Pożerasz książki? Uważaj! Ta książka może pożreć ciebie!

Wiktoria. studentka socjologii. ze zdziwieniem obserwuje fascynację młodych dziewcząt starą powieścią Internat. której czytelniczki tworzą subkulturę – przebierają się za bohaterki. spotykają na zlotach. są aktywne w mediach społecznościowych. Wiktoria postanawia napisać na ten temat pracę magisterską. a jako rzetelna studentka chce zacząć od poznania treści Internatu.

Niestety. odkąd wzięła do rąk egzemplarz książki. jest uwięziona w powieściowym świecie. w ciele powszechnie nielubianej szesnastoletniej Anny Wolf. Szkołę z internatem otacza nieprzepuszczalna bariera. piętra i ludzie czasami znikają. a wszystkie zdarzenia powtarzają się w rocznej pętli. Kiedy Wiktoria odkrywa tajemnicę zaginionych wcześniej

69: https://woblink.com/ebook/jakosc-w-agile-karolina-zmitrowicz-rafal-stanczak-133358u

Cena: Rafał Stańczak


ISBN

9788380839861: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/decyzja-ktora-zmi

Cena:


Jak żuk gnojak kulę toczył

Autor: Katarzyna Michalec

Czy ktoś kiedyś myślał o tym.

czemu żuczek. a nie motyl

toczy przez las wielką kulę?

Po co ona mu w ogóle?

Jest obiektem do badania?

Służy mu do szpiegowania

albo sławę da mu w świecie?

Odpowiedzi tu znajdziecie.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Nałóg

Autor: Nitka Anna

Ich dwóch. Ona jedna. Trzy złamane serca.

Był dla niej całym światem. a pewnego dnia zniknął bez słowa. Zraniona Marcelina odsuwa się od znajomych. niszczy więzi z rodziną i pogrąża się w cierpieniu. Przed całkowitą autodestrukcją chronią ją twórczość literacka i zamiłowanie do szybkiej jazdy. W tym stanie ducha i w dramatycznych dla niej okolicznościach poznaje mężczyznę. który wydaje się idealnym lekarstwem na jej złamane serce. Jest przystojny. niewątpliwie zainteresowany Marceliną. a do tego zasłużył na jej wdzięczność. Czy zapomni przy nim o chłopaku. który ją porzucił? A może każdemu pisana jest tylko jedna prawdziwa miłość?

Rozłączył się. nim zaintrygowana Monika zdążyła zapytać. kim on właściwie jest i gdzie mieszka jej córka.

28: https://woblink.com/ebook/internat-izabela-degorska-133359u

Cena:


Wspólna orbita zamknięta

Autor: Becky Chambers

Ekscytująca. pełna przygód i niebezpieczeństw podróż przez Galaktykę z barwną załogą „Wędrowca”

Lovelace była kiedyś zaledwie sztuczną inteligencją statku. Kiedy po całkowitym wyłączeniu i zresetowaniu systemu budzi się w nowym ciele. nie pamięta. co się działo wcześniej. Ucząc się poruszania po wszechświecie i odkrywając. kim jest. Lovelace zaprzyjaźnia się z Papryką. wybuchową inżynier. która bardzo chce jej pomóc w nauce i rozwoju. Papryka i Lovelace przekonają się. że bez względu na ogrom przestrzeni kosmicznej dwie osoby mogą razem wypełnić ją bez problemu…

„Becky Chambers wykorzystuje swój wielki talent. który objawiła już w debiutanckiej powieści Daleka droga do małej. gniewnej planety. by tym razem uważniej przyjrzeć się poruszającej historii samookreślenia i osobistej niezależności. Bez względu na to. do jak pięknego i dziwnego świata nas zabiera. możemy liczyć. że będzie nas prowadzić z humorem i sercem”.

„RT Book Reviews”

Wspólna orbita zamknięta została umieszczona przez „Publishers Weekly” na liście najlepszych powieści 2017 roku.

Otrzymała nominację do nagrody Hugo 2017 w kategorii „najlepsza powieść”.

Znalazła się na finałowej liście książek nominowanych do nagrody im. Arthura C. Clarke’a 2017.

Zdobyła Prix Julia Verlanger.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33wais r podręcznik pdf, powrót posła niemcewicz, pokolenie 89, achaja tom 3, jackson pdf, ebooki free, pan pierdziołka spadł ze stołka pdf, adam szeląg, oddawaj, gorky 02: aurora watching, marcel moss nie patrz, audiobooki mp3, wspomnienia z getta, medycyna stylu zycia…