Arabski mąż

Autor: Tanya Valko

Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota. jej dwie córki − Marysia i Daria − oraz ich mężowie: Hamid Binladen. bojownik ze światowym terroryzmem. główny antagonista fundamentalisty dżihadiego Johna. życiowego partnera Darii. Tym razem śledzimy losy dwóch arabskich mężów. ludzi diametralnie różnych. których pokochały pół-Arabki. Nie będzie już wątpliwości. kto jest zły. a kto dobry.

Jak radzą sobie europejskie kobiety w świecie ogarniętym krwawą wojną? Jak wygląda codzienność kalifatu. który powstał na terenach Syrii i Iraku? Jakie jest miejsce kobiety w Państwie Islamskim – czy wszystkie są uciemiężone i pokrzywdzone. czy może niektóre popierają okrutny porządek. narzucony przez szalonych fundamentalistów?

Czy Darii uda się uciec z piekła na ziemi? Czy dżihadi John. morderca i sadysta. a zarazem człowiek wybitnie inteligentny. ma jeszcze szansę zejść z przestępczej ścieżki? Czy Marysia i Hamid znów wyruszą na poszukiwania krewniaczki? I co na to wszystko Dorota? Dokąd zmierza nasz świat i czy to już jego koniec czy dopiero początek przemian?

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii. a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich. w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej. a obecnie w największym kraju muzułmańskim na świecie – Indonezji. Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”. na którą złożyły się następujące tomy: „Arabska żona”. „Arabska córka”. „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”. Sukces sagi skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem „Azjatycka saga” („Okruchy raju” i „Miłość na Bali”). która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Wydana w 2016 r. „Arabska krucjata” prowadzi nas z Azji do krajów arabskich. do Państwa Islamskiego i współczesnego kalifatu. Nowa książka jest kontynuacją całej orientalnej serii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.4


Psychologiczne aspekty menopauzy

Autor: Eleonora Bielawska-Batorowicz

Książka Eleonory Bielawskiej-Batorowicz jest syntezą wiedzy psychologicznej dotyczącej menopauzy. Autorka opisuje ewolucyjne wyjaśnienia tego zjawiska. przygląda się kulturowym i psychologicznym uwarunkowaniom doświadczenia menopauzy. analizuje związki przejścia menopauzalnego z depresją i obniżeniem sprawności procesów poznawczych. wreszcie wskazuje standardy prowadzenia interwencji psychologicznych skierowanych do kobiet w okresie menopauzy. Oddając tę książkę do rąk Czytelników. mam nadzieję. że zainteresuje ona zarówno tych. którzy naukowo i praktycznie zajmują się psychologią i medycyną. jak i osoby. które same doświadczają przejścia menopauzalnego lub obserwują je u swoich bliskich. Eleonora Bielawska-Batorowicz – psycholog. doktor habilitowany. profeso

79: https://woblink.com/ebook/fizyka-krotki-kurs-czeslaw-bobrowski-30647u

Cena:


Dakota

Autor: Michał Piedziewicz

Lata osiemdziesiąte XX wieku. W życie siedemnastoletniej Aśki wbiega o rok starszy gitarzysta. Dziewczyna wkrótce dołącza do jego zespołu. to czas koncertów w gdyńskim Domu Kultury Kolejarz. gonitw z zomowcami. ale także zbliżających się matur i najważniejszych wyborów.

 

Perypetiom Aśki przygląda się Łucja – jej pamiętająca czasy powstawania Gdyni babka. Przygląda się również Marek. nieco zgorzkniały. bo ciężko doświadczony młodzieńczą miłością. młodszy brat.

 

Wkrótce Aśka z Łucją pasjonują się telewizyjną debatą Wałęsa–Miodowicz. a rzeczywistość nabrzmiewa do zmiany. Przychodzi wolność. z nią dobrodziejstwa wolnego rynku. a zamiast muzyki i miłości ważne zaczynają być kariery.

 

Dakota to relacja z czasów. gd

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Zespół stopy cukrzycowej

Autor: Waldemar Karnafel

W monografii zaprezentowano najnowszą wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą zespołu stopy cukrzycowej (ZSC). Szczegółowo omówiono epidemiologię. etiologię. czynniki ryzyka i profilaktykę zespołu stopy cukrzycowej. rolę neuropatii i choroby naczyniowej w powstawaniu tej choroby oraz neuroartropatię cukrzycową (staw Charcota). Przedstawiono metody zapobiegania ZSC. skutkujące zredukowaniem liczby owrzodzeń. a także dużych amputacji kończyn dolnych. Na szczególną uwagę zasługuje opis współczesnych metod leczenia ogólnoustrojowego i miejscowego oraz leczenia wewnątrznaczyniowego niedokrwiennej stopy cukrzycowej. Opisane przypadki zilustrowano licznymi zdjęciami. radiogramami i pedobarografiami. Książka skierowana jest przede wszystkim do specjalistów: diabetologów. chirurgów o

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 29.9


ISBN

9788375615692: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/opow

Cena: Grzegorz Skibiński


Świat kolonialnej Ameryki Łacińskiej

Autor: Mirosław Olszycki

Ameryka Łacińska to obszar fascynujący. a zarazem obfitujący w niezwykłe wydarzenia historyczne. To tutaj powstało wiele cudów sztuki. To tutaj ukształtowało się latynoskie społeczeństwo na bazie mieszania ras i kultur: europejskich. prekolumbijskich i afrykańskich.

Książka Mirosława Olszyckiego stanowi bogate opracowanie poświęcone kulturze. historii. działalności Kościoła oraz procesów narodotwórczych w kolonialnym Nowym Świecie. Przybliża podstawowe zagadnienia dotyczące hiszpańskiej i portugalskiej ekspansji. kolonizacji ludów i poszczególnych regionów Ameryki. Objaśnia różnorodne aspekty związane z kształtowaniem się skomplikowanej rzeczywistości. w której obok lub na bazie majańskich. azteckich oraz inkaskich świątyń powstawały ka

:

Cena:


Leczenie bólu

Autor: Łukasz Wordliczek

III wydanie bestsellerowej książki przygotowane przez ceniony zespół specjalistów.

Leczenie przeciwbólowe jest istotnym wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Ból przewlekły. przetrwały i nawracający jest znaczącym problemem zarówno dla pacjentów. jak i systemów opieki zdrowotnej.

W publikacji opisano mechanizmy powstawania bólu. jego charakter i rodzaje w różnych zespołach chorobowych. farmakologię oraz najnowsze metody uśmierzania bólu. Czytelnicy znajdą również w książce algorytmy. zalecenia i rekomendacje.

Interdyscyplinarne kompendium jest adresowane do lekarzy wszystkich specjalności. z pewnością zainteresuje również studentów medycyny.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 139


ISBN

9788379767175: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/furia-michal-larek-31142u

Cena:ryneksztuki, laura martin, sprawdziany dla klasy 3 szkoły podstawowej do wydrukowania, hymn o zachodzie słońca na morzu, kodeks pracy 2018 z komentarzem pdf, krzysztof prendecki, podatki pdf, biały zamek, materiały budowlane pdf, ebuk, czlowiek przyszlosci, american conquest, element metryki książki, sharin tate, największe katastrofy, total battle poradnik, fałszywy pocałunek pdf, potega umyslu, szkoła dla elity rebecca, fizyka repetytorium, na tafli…