Podróże z Albertem Einsteinem

Autor: Ètienne Klein

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód.

– Albert Einstein

Ètienne Klein. francuski fizyk i filozof nauki. wyruszył w podróż po Europie śladami Alberta Einsteina. zatrzymując się w czasach i miejscach. które stały się punktami zwrotnymi w losach genialnego uczonego: Aarau. gdzie szesnastoletni Einstein dumał nad tym. co by było. gdyby dosiadł okrakiem promienia światła; Zurych. gdzie w 1901 r. uzyskał dyplom inżyniera i zaczął pasjonować się fizyką doświadczalną; Berno. gdzie pracując w Federalnym Urzędzie ds. Własności Intelektualnej opublikował pięć artykułów. w tym jeden na temat szczególnej teorii względności. który zrewolucjonizował pojmowanie stosunków między czasem a przestrzenią; Praga. gdzie w 1912 r. w jego umyśle pojawiła się idea. że grawitacja zakrzywia tor światła. będąca zalążkiem ogólnej teorii względności. A potem Bruksela. Antwerpia i wreszcie Coq-sur-Mer. gdzie w 1933 r. spędził kilka miesięcy przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Wyjazdem na zawsze.

W tej drodze od wygnania do wygnania. jaka naznaczyła życie Alberta Einsteina. portem. w którym zacumował na stałe. była fizyka. Od dzieciństwa pozostał też wierny sztuce zadawania pytań. Był tajemnicą. do której Ètienne Klein podchodzi z tkliwością i podziwem.

Einstein nade wszystko kochał myślenie. z powodu rozkoszy i radości. jaką mu dawało. Był z tych. co wykrywają i doceniają erotyzm problemów: tworzenie pojęć. wyostrzanie stylu. dziurawienie własnej myśli. podporządkowywanie otaczającej natury własnym marzeniom. oto na czym w pierwszym rzędzie polega praca. To również święto – nie takie z zapalaniem lampionów. ale święto porywczości. czasem powstańczych buntów myśli.

Ètienne Klein

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 45.9


Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji

Autor: David R. Hamilton

Wielu z nas ma problemy z okazywaniem dobroci sobie. a jej brak jest często powodem problemów zdrowotnych i emocjonalnych. Czas z tym skończyć. Autor studiował najnowsze badania z zakresu chemii mózgu i poznawał techniki psychoterapeutyczne oraz narzędzia do rozwoju osobistego. Dowiódł. że miłość do siebie mamy w genach. ale tracimy ją w wieku sześciu lat pod wpływem otoczenia. Dr Hamilton udowadnia. że mózg można przeprogramować i podaje proste techniki. jak to zrobić. Proponuje praktyki. dzięki którym nauczysz się zmieniać i tworzyć pozytywne nawyki myślowe. Poznasz 27 ćwiczeń. które pomogą Ci odkryć swoje prawdziwe „ja” i poprawić samoocenę. Szybko zmienisz nastawienie do siebie i wybaczysz wszelkie niepowodzenia. Odkryj i pokochaj siebie bezwarunkowo! 35.3: https://woblink.com/ebook/cztery-filary-zaufania-jak-uwierzyc-w-siebie-ludzi-boga-i-zycie-vanzant-iyanla-136176u

Cena:


Autor: Radosław Gawlik

Efekt kilkuletnich poszukiwań i łączenia elementów wielkiej układanki. Nie ostatnia publikacja w tym zakresie.

Książka nie jest odpowiedzią na wszystkie pytania. Ukazuje fakty. wzory i prawa. rządzące naszym światem – prawa o których się nie mówi i nie uczy. Droga wskazana w publikacji nie jest drogą zamkniętą.

Częścią wielkiej tajemnicy jesteś ty sam.

Spis treści

PROLOG

ROZDZIAŁ 1: PRZEBUDZENIE

ROZDZIAŁ 2: CIĄG FIBONACCIEGO

ROZDZIAŁ 3: KWESTIA 440 H z .

ROZDZIAŁ 4: LICZBA 2160

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Leki z głową. Kiedy są niezbędne. a kiedy można pozwolić ciału leczyć się samemu

Autor: Andrew Weil

Autor jest profesorem klinicznym medycyny i profesorem Reumatologii Integracyjnej. Ten międzynarodowy autorytet ujawnia całą prawdę o farmaceutykach. Wyjaśnia. że antybiotyki. statyny. leki na chorobę refluksową. przeziębienie i grypę. środki przeciwhistaminowe i nasenne. sterydy czy środki stosowane w psychiatrii mają swoją mroczną stronę. Warto jest poznać zarówno ją. jak i alternatywne metody eliminowania powszechnych dolegliwości. Autor oddzielnie analizuje przypadki nadużywania leków u dzieci i u dorosłych. Sporo miejsca poświęca również środkom regulującym ciśnienie krwi i mającym zapobiegać osteoporozie poprzez eliminowanie osteopenii. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej kłamstw. jakimi się nas karmi. Postaw na zdrowie zam

69.6: https://woblink.com/ebook/lecznicze-rosliny-dziko-rosnace-najskuteczniejsze-rosliny-w-domowej-apteczce-j-j-pursell-136720u

Cena:psychogeriatria, egzamin notarialny, ibuk.pl, jacek grzelakowski, roman konik w obronie świętej inkwizycji pdf, dmowski i piłsudski, rzniw, krzysztof obłój strategia organizacji pdf, kamienia na szaniec streszczenie, moje dwie głowy pdf, grzywocz, tokimeki, wyzwanie stoika pdf, poradnik elektryka, margit kossobudzka, zabłocki stanisław, niebo istnieje naprawdę pdf, medaliony zofia nałkowska opracowanie, zanim zawisły psy, a jeśli to my, żydzi zychowicz, piękne zapomnienie pdf, algorytm genetyczny c++, latajace swinie, meyer chemik, borderline. jak żyć z osobą o skrajnych emocjach…