Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego (w j. białoruskim)

Autor: Aljaksandr Kravcevich

Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego. Od początku do Królestwa Litwy i Rusi. Aleś Kraucevich.Jest to pierwsza próba wydania po białorusku popularnej historii Wielkiego Księstwa Litewskiego. Autor jest znanym historykiem. doktorem habilitowanym z Grodna. Jest to książka napisana językiem przystępnym. przybliżająca współczesnym pokoleniom młodzieży wydarzenia tamtych czasów. naszej wspólnej historii.Książka ukazała się nakładem Biblioteki Grodzieńskiej we współpracy z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. Książka wydana została w języku białoruskim.

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena: 20


Gullivers Travels. Podróże Guliwera

Autor: Jonathan Swift

Dwujęzyczna adaptacja powieści „Gulliver’s Travels. Podróże Guliwera” Jonathana Swifta to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów powieści. możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych. jednak dzięki dwujęzycznej wersji książki mogą z niej korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.   Odnośniki umieszczone przy każdym akapicie  umożliwiają zmianę wersji językowej z angielskiej na polską i z polskiej na angielską.   Polecamy dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi.Spis treści: I. A Voyage to Lilliput / Podróż do Krainy Liliputów   II. The War against Blefuscu / Wojna z Blefusku   III. Fire in the Palace / Pożar w pałacu   IV. A Voyage to Brobdingnag / Podróż do Brobdingnag   V. Performing for the Crowds / Występy dla tłumów   VI. At the Palace / W pałacu   VII. Return to England / Powrót do Anglii

Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl

Cena: 12.3


ISBN

9788378931089: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/my-nie-bracia-my-sasiedzi-polska-perspektywa-stosunkow-polsko-litewskich-antologia-tekstow-aleksander-srebrakowski-red–8490u

Cena:


Prowincja pełna czarów

Autor: Katarzyna Enerlich

Mówisz czasem. że w Twoim życiu nie dzieje się nic szczególnego? Mylisz się. Życie jest przepełnione codziennymi czarami; magią codzienności. Przekona się o tym bohaterka Prowincji pełnej czarów. Bez dalekich podróży. wyjazdów i wielkich wydarzeń jej życie dostarczy wielu niespodzianek. ponieważ ciekawe historie drzemią nieodkryte tuż za miedzą. Na tle mazurskiego krajobrazu rozgrywają się dalsze losy Ludmiły. jej córeczki Zosi i pozostałych członków ich patchworkowej rodziny. We wsi pod Mrągowem pojawia się tajemnicza kobieta. Sąsiedzi zaczynają szeptać o tajemnicach z przeszłości. Ludmiła natomiast dostrzega. że kobieta za każdym razem wygląda inaczej. W opowiadaną przez Autorkę opowieść wplatają się historie dwóch kobiet-legend z historii Prus Wschodnich. Jedna Barbara (bo obie nosiły właśnie to imię) była dzieciobójczynią. druga oszalała po porzuceniu przez kochanka. Czy mogą mieć coś wspólnego z tajemniczą kobietą spod Mrągowa? Ludmiła pracuje nad kolejną powieścią. ale wplątuje się w pewną tajemniczą przygodę. Tylko czy to wplątanie jest całkiem przypadkowe? Wszystko wydaje się wskazywać. że nie. jakby historia zaplatała się zgodnie z wcześniej ułożonym planem. Jakby ktoś pochylał się nad Prowincją i szeptał swoje czary…

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9kurka wodna witkacy, mnożenie w zakresie 30 sprawdzian, indie games. podręcznik niezależnego twórcy gier, małgorzata zięba, biblioteka elektroniczna, heban kapuściński pdf, chcieć mniej minimalizm w praktyce, ksiazka pdf, camilla lackberg fabrykantka aniołków pdf, marek garbicz, czarna wdowa hodowla, opowiadania pdf, wydawnictwo św. wojciecha podręczniki do religii, karol autor kapitału, waldemar łazuga, seweryn kuśmierczyk…