ISBN

9788379004331: Wydawnictwo

Format

18.9: https://woblink.com/ebook/anara-marcin-zajdler-17849u

Cena:


(Nie)napisane arcydzieło. Znaczenie „Dziennika” w twórczości Andrzeja Kijowskiego

Autor: Agnieszka Tomasik

Andrzej Kijowski zostawił po swojej śmierci kilkadziesiąt małych. niepozornych notesów. Spisywał w nich zwierzenia o twórczych lękach. projekty i próbki literackie. fragmenty felietonów. komentarze polityczne i barwne obrazki z życia pisarzy w PRL-u. Dziennik pisał „zamiast” wielkiej powieści. o jakiej stworzeniu marzył. w chwilach twórczej jałowości i gdy wydarzenia polityczne nabierały rozpędu. Paradoksalnie zapiski te okazały się fascynującą autobiografią i najważniejszą książką Andrzeja Kijowskiego. (Nie)napisane arcydzieło to wielowymiarowy portret bohatera swoich czasów. sumiennego świadka wydarzeń drugiej połowy XX wieku. wrażliwego poszukiwacza religijnej tożsamości. pisarza przeżywającego męki artysty i potyczki z cenzurą. zmagającego się z upływającym czasem. chorobą i własną słabością.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28mordwa, wakefield szczepienia, maszynoznawstwo pdf, edyp drzewo genealogiczne, białe noce (opowiadanie), koty psoty, skala sprawdzian klasa 4, konflikty bliskiego wschodu, nauka o zarządzaniu, nikt się nie dowie pl, transformacja gospodarcza w polsce, jelcz dakar, szeremietiew romuald, widok ze swinicy, zarządzanie projektami książka pdf, i nie było już nikogo streszczenie, tango mrożek pdf, erwin thoma…