Małe historie rodzinne

Autor: Tomasz Białkowski

Tomasz Białkowski. pisarz doświadczony. autor ponad dziesięciu książek. doskonale potrafi utrzymać równowagę pomiędzy dramatem i groteską. między światem realnym i wyobrażonym. przeżytym i wyśnionym. Znakomicie potwierdzają to Małe historie rodzinne. tom złożony z trzech krótkich powieści: Zmarzlina (2008) roku. Pogrzeby (2006) i Teoria ruchów Vorbla (2011). Pisze o relacjach międzyludzkich. czyli o tym. co jest odwiecznym tematem literatury w ogóle. ale umie znaleźć swój własny język i swój interesujący punkt widzenia.Jest wyjątkowo bystrym obserwatorem i nie daje się zwieść pozorom. umiejętnie wychwytuje i opisuje to. co kryje się pod maskami. które ludzie zakładają. wchodząc w relacje z innymi. Prostymi literackimi środkami opisuje

39.99: https://woblink.com/ebook/rewolucja-miedzypazdziernikowa-jerzy-kochanowski-31883u

Cena:


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


1

Autor: Waldemar J. Dziak

:

Cena:


Kozaczyzna ukrainna w Rzeczpospolitej Polskiej do końca XVIII wieku. Zarys polityczno-historyczny

Autor: Franciszek Rawita Gawroński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Wiemy. jaką rolę anarchiczną odegrali Kozacy w Rzeczypospolitej. że z tej trzywiekowej prawie anarchii powstawały i organizowały się. wyszłe z łona ruskiego społeczeństwa. dwa jego odłamy. z których jedna nosiła nazwę Kozaczyzny. druga – Hajdamaczyzny. Historycy nasi dawniejsi. a szczególnie bliżej wypadków stojący. lepiej od nas rozumieli następstwa o objawy tego ruchu społecznego. zrodzonego nad Dnieprem i porywającego furią swawoli ludność wiejską za sobą. lecz domyślnie raczej niż na podstawie badań i dokumentów – nieznanych im zresztą.

12: https://woblink.com/ebook/raskol-i-sekty-w-prawoslawnej-rosji-karol-debinski-32136u

Cena:


ISBN

9788380837126: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/w-szponach-szalenstwa-agnieszka-lingas-loniewska-32544u

Cena:posłuszne żony, danuta mylek, administracja zespolona i niezespolona pdf, gatnar, zarządzanie międzynarodowe, agata hącia, test ósmoklasisty angielski pdf, idiomatycznosc, bieguni audiobook, trening autogenny, justyna tomczyk, igrzyska śmierci pdf, figaro dwie drogi, zle spojrzenie, czarna owieczka lektura pdf, hydrologia ogólna pdf, opowieści niesamowite edgar allan poe, podręcznik diagnoz pielęgniarskich, ziarno prawdy sapkowski pdf…