Ogień i krew cz.1

Autor: George R.R. Martin

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron.

kiedy Westeros rządziły smoki…

Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów…

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu. Grze o tron. Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów. która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale. nad którą panowali przez z górą dwa stulecia. nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy. który stworzył Żelazny Tron. a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego sławetnego krzesła. aż po wojnę domową. która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach. gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań. na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera też ponad osiemdziesiąt nowych czarno‑białych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym. czym jest Silmarillion dla Śródziemia.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


:

:

Cena:


Moja Legia

Autor: Hadaj Wojciech

Ostro. prześmiewczo. subiektywnie. Kiedyś piłkarze byli dla niego nadludźmi. dzisiaj wręcz przeciwnie – przepłacanymi przeciętniakami. Wojciech Hadaj. najbardziej kontrowersyjny spiker stadionowy w Polsce. odsłania kulisy piłkarskiego świata.

„Moja Legia” to portret wielkiego klubu pisany przede wszystkim emocjami. a dopiero później chronologią zdarzeń i następujących po sobie trenerów i prezesów. To także „case study”. gdzie na przykładzie najbogatszego klubu w Polsce autor pochyla się nad stanem piłki nożnej. w Polsce i na świecie.

Hadaj to bez wątpienia jedna z żywych legend klubu przy Łazienkowskiej. Człowiek. który poznał wewnętrzne życie drużyny od kuchni. a raczej szatni. jak mało kto. Zna jego najskrytsze sekrety. przemilczane historie i zamiecione pod dywan niewygodne fakty. Wydawnictwo: Znak

Cena: 12.9standardy w pielęgniarstwie, runą mury, www raabe com pl, nie ma sie czego bac, katarzyna gurnard, drugi koniec świata, andrzej krzywy wzrost, spustoszona winnica, choroby infekcyjne, elementy nauki o finansach jajuga, schiller friedrich, bajka scooby doo, kolejne 365 dni doci, repetytorium angielski gimnazjum pdf, jesteśmy w rodzinie pana jezusa karty pracy, plastusiowy pamiętnik online…