Rzeczpospolita. Duma i wstyd

Autor: Jacek Wegner

Rzeczpospolita duma i wstyd” – łączy w sobie dwa żywioły – historię i politykę. Autor. podążając za Cyprianem Kamilem Norwidem. przeszłością tłumaczy teraźniejszość i współczesność przeszłością.

Książka jest błyskotliwą oceną kondycji naszej Ojczyzny na przestrzeni wieków – zawiera wiele aktualnych odniesień do współczesnej rzeczywistości.

W dziejach Pierwszej. Drugiej i Trzeciej Rzeczypospolitej szuka piękna i wielkości. często znajduje brzydotę. a u sąsiadów występek i zbrodnię. Pyta. czy w przezwyciężaniu złej przeszłości może pomóc kultura europejska. Książka jest donośnym głosem w kilkuwiekowym dyskursie o nas samych. naszym dawnym oraz dzisiejszym państwie i tradycji europejskiej. z której wyra

31.9: https://woblink.com/ebook/mroczne-zakamarki-radoslaw-madejski-kara-thomas-31744u

Cena:


ISBN

9788365740694: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/bracia-slater-bronagh-l-a-casey-32086u

Cena:


Autentyczność

Autor: Stephen Joseph

Pozbądź się maski i bądź w życiu sobą.

Potrzeba autentyczności – wyrażania w życiu tego. co naprawdę myślimy i czujemy – leży u podstaw naszego szczęścia. Zwykle jednak. bojąc się odrzucenia i negatywnej oceny. kryjemy się za rozmaitymi maskami bądź stosujemy strategie obronne. Doktor Stephen Joseph. opierając się na koncepcjach psychologów pozytywnych i czerpiąc z własnego bogatego doświadczenia jako terapeuty. krok po kroku ukazuje. jak dotrzeć do swojego prawdziwego „ja” i zyskać odwagę jego wyrażania. Poprzez przykłady z życia i ciekawe ćwiczenia wyjaśnia też. jak możemy wspierać autentyczność u naszych dzieci. pielęgnować ją w związku i opierać się na niej w pracy. Badania naukowe dowodzą bowiem. że ludzie autentyczni są szczęśliwsi. zdrowsi i bardziej spełnieni w życiu.

Przychodzimy na świat jako wspaniałe oryginały i nie powinniśmy żyć jako mierne kopie. Ta fascynująca książka pomoże ci zrozumieć. kim jesteś. i doradzi. jak żyć autentycznie. Obowiązkowa lektura dla każdego. kto pragnie szczęśliwego i udanego życia. – Jan Mühlfeit. były prezes europejskiego oddziału Microsoftu

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 31.9


Neapolitańskie noce

Autor: Lucy Ellis

Rosyjski oligarcha Aleksiej prowadzi życie playboya. Zmienia często rezydencje. samochody i kobiety. Opieka nad synem przyjaciół. którzy zginęli w wypadku. jest dla niego pierwszym poważnym emocjonalnym wyzwaniem. któremu musi sprostać. Za nim przychodzi kolejne: bardzo ponętna niania chłopczyka…

 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99365 dni lipińska, odniesiona w boju, tajemnica noelle, sowa, córka piekarza, zaklęcie dla cameleon, anna gras, unikale pl, ibuk pł, sid meier’s pirates! (2004), książka karolcia, fast line milionera, słuchając psa, lucyfer pdf, język francuski czasy, idiomatycznosc w jezyku, dług pdf, wódz plemienia w afryce, hitman trofea, złe chmielewski, dywizjon 303 test pdf, remigiusz mróz chyłka tom 10, kosmiczne zachwyty chomikuj, pielęgniarstwo geriatryczne książka pdf chomikuj…