Lód

Autor: Laline Paull

Jak głęboko sięgają kłamstwa?

Przenosimy się w nieodległą przyszłość. Pokrywa lodowa Arktyki stopniała. Nowe polarne pogranicze podzieliły między siebie światowe koncerny. morskie wycieczki ścigają się o przywilej zobaczenia wymierającej miejscowej fauny. Pasażerowie Vanira przybyli. by zobaczyć niedźwiedzia polarnego. Znajdują jednak coś innego: ludzkie zwłoki.

To Tom Harding. zaginiony przed trzema laty. odnaleziony w wyniku topnienia lodowca Midgard. Tom przyjechał do Arktyki. by pomóc w uruchomieniu nowego przedsięwzięcia swojego najlepszego przyjaciela. Seana Cawsona. człowieka. którego działalność biznesowa opiera się na dyskrecji i koneksjach wśród wpływowych ludzi – i który jako ostatni widział go żywego.

Ich przyjaźń zrodziła się ze wspólnej pasji do polarnych eskapad. I choć wewnętrzna potrzeba Toma. by ocalić świat. często kłóciła się z pragnieniem Seana. żeby go zawojować. Sean zawsze sądził. że mimo wszystko przyświecały im wspólne cele.

Gdy jednak rozpoczyna się dochodzenie w sprawie śmierci Toma. wybory dokonane przez obu mężczyzn – w miłości i życiu – zostają osądzone. I kiedy fundamenty wytwornego. komfortowego świata Seana zaczynają kruszeć. zmuszony jest on zadać sobie pytanie. jaką cenę tak naprawdę zapłacił za przystąpienie do establishmentu.

Ważna i mocna powieść… uderzająco prorocza.

‚Independent’

W żadnej z innych powieści. które ostatnio czytałam. nawet tych o otwarcie feministycznej wymowie. nie ma bardziej wyrazistych kobiecych postaci… Mamy tu świat handlarzy bronią. bohaterskich podróżników polarnych i odurzonych władzą wielkich przemysłowców. że wymienię tylko kobiety. Jest to rozgrywający się w świecie biznesu thriller z wątkiem ekologicznym… Czy ‚Lód’ może stać się niespodziewanym przebojem lata 2017? Dzięki umiejętnemu budowaniu nastroju i opisom przyrody. których wystarczyłoby. żeby zapełnić cały rocznik Conde Nast Traveller. ten zapadający w pamięć eko-dreszczowiec pozwala czytelnikowi marzyć o luksusowych drewnianych domkach wakacyjnych i jednocześnie pomstować na niegodziwości kapitalizmu.

‚The Times’

Mrożąca krew w żyłach. jakże aktualna opowieść… Fascynująca książka. Opisy skutego lodem miejsca akcji wytwarzają dziwny. magiczny klimat i uwagi czytelników nie umknie. że tak jak w swojej pierwszej powieści. Paull czyni ciekawe i alarmujące spostrzeżenia na temat sposobu. w jaki traktujemy naszą planetę.

‚The National’

Osadzając zagadkę kryminalną w głębi topniejącego lodu arktycznego. Paull łączy atmosferę napięcia z wiedzą. jaką zazwyczaj znaleźć można tylko w reportażach ekologicznych lub naukowych… ostatnie strony to triumf.

‚Guardian’

Po prostu trzyma w napięciu… Wspaniała książka. Piękna okładka. piękna treść.

Marianne Keyes

Rzadką przyjemnością jest autentycznie zachwycić się nową książką. podziwiać jej styl i dać się wciągnąć w fabułę. Tego wszystkiego doświadczyłam. czytając tę fascynującą powieść osadzoną w nieodległej przyszłości… ‚Lód’ zapada w pamięć dzięki dowodzącym znajomości tematu opisom miejsca akcji i. nade wszystko. wybitnemu talentowi literackiemu Laline Paull.

‚Literary Review’

Zajmujący. doskonale skonstruowany thriller ekologiczny. rozgrywający się na wielu płaszczyznach. Książka przerażająco aktualna. Pasjonująca lektura.

Liz Jensen. autorka ‚The Rapture’

Nie sposób się oderwać.

‚Observer’

Laline Paull. angielska pisarka. pochodzenia indyjskiego. Studiowała anglistykę na Oxfordzie. scenopisarstwo w Los Angeles i teatrologię w Londynie. Jej debiutancka powieść ‚Rój’ była nominowana w 2015 roku do Baileys Women’s Prize for Fiction (Kobieca Nagroda Literacka). Mieszka w Wielkiej Brytanii z mężem. fotografem Adrianem Peacockiem. i trójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Dziewczyna. która czytała w metrze

Autor: Christine Feret-Fleury

Bestsellerowa powieść ‚feel-good’ prosto z Paryża

Juliette codziennie o tej samej porze wsiada do wagonu metra i pokonuje tę samą drogę do pracy w agencji nieruchomości. Jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie pasażerów zatopionych w lekturze: starszej pani. kolekcjonera białych kruków. studentki matematyki. dziewczyny. która płacze nad romansami. Przypatruje się im z zaciekawieniem i czułością. jakby ich lektury i pasje mogły ubarwić jej własne życie – monotonne i przewidywalne. Pewnego dnia Juliette postanawia wysiąść dwie stacje wcześniej i dalej iść piechotą. wybierając nieznaną uliczkę. Ten drobny kaprys odmieni jej los.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 24.9


Na dobre i bez złego? Jak rozpalić miłość w małżeństwie

Autor: Michel Martin-Prével

W każdym małżeństwie „pogoda bywa zmienna” i okresy pełnej harmonii przeplatają się z trudnymi chwilami. Kłopot pojawia się wtedy. gdy do codziennego życia coraz śmielej wkrada się rozdrażnienie. niezrozumienie. dystans i czujemy. że szala zaczyna przechylać się na złą stronę. Autor podpowiada. jak przezwyciężyć kryzys i sprawić. by wspólne życie dawało satysfakcję i radość. Pomaga skonfliktowanym małżonkom nawiązać dialog. odnaleźć to. co ich pierwotnie łączyło. i pielęgnować codzienną intymność. Pokazuje. jak twórczo podejść do różnic i pokochać „niezgodność charakterów”. Wreszcie – dzieli się głębokim przekonaniem. że związek można odbudować. a miłość rozpalić na nowo.

Wydawnictwo:

Cena: 23.99


ISBN

9788363444167: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/do-moich-ewentualnych-czytelnikow-agnieszka-haska-symcha-binem-motyl-125417u

Cena: Autor


Czwarta Strona

Format: EPUB.MOBI

29.9

1:

Cena:


Wielka księga dań w słoiku

Autor: Tanya Linton

Proste przepisy na zdrowe i smaczne lunche. sałatki i desery. które zamkniesz w słoiku i zabierzesz do pracy. szkoły czy na wakacje!

Jeszcze kilka lat temu słoiki były zarezerwowane wyłącznie do konserwowania i przechowywania żywności. Dziś moda na dania w słoiku zaczęła obejmować cały świat. Co jest przyczyną takiego sukcesu niepozornych szklanych naczyń z jedzeniem? To przede wszystkim podręczny. wygodnie i bezpiecznie zapakowany wartościowy posiłek. który często nie wymaga nawet minuty gotowania!

Zacznij korzystać ze słoików. a szybko się przekonasz. że to fantastyczne. proste i uniwersalne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli się ma do dyspozycji smakowite i pomysłowe przepisy z tej książki. Ciesz się różnorodnością smaków podczas śniadania. lunchu oraz kolacji. W Wie

:

Cena:


Bohaterowie. hochsztaplerzy. opisywacze.

Autor: Dariusz Libionka

Polacy nie mieli i nie mają monopolu na zniekształcanie historii ŻZW ani na konfabulacje. Między 1980 a 1999 r. ukazały w języku angielskim się trzy wspomnienia. których autorzy przyznawali się do członkostwa w jego szeregach. Nastąpiło to naturalnie w okresie. gdy mit „bractwa pierścienia” był na trwałe osadzony w literaturze historycznej. Nazwisk tych autorów nie znali Chaim i Chaja Lazarowie. którzy pracowicie gromadzili bazę danych dotyczącą ŻZW. żadne z nich nie pojawiło się na liście ocalałych członków ŻZW. opublikowanej w 1993 r. przez Chaję Lazar. Wszelako w dwóch przypadkach Lazarowie entuzjastycznie przyjęli cudowne odnalezienie nowych świadków i uczestników wydarzeń. zwłaszcza że ich opowieści przydawały wiarygodności ich własnych narrac

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/125421/epub

1:

:

Cena:elle kennedy ryzyko pdf, właściwe i smaczne żywienie w dnie moczanowej, anthony ryan chomikuj, dallas ’63, audiobook ludzie bezdomni, wprowadzenie do psychologii pdf, pubio, jak zostać czołgistą, angielski na obcasach, własny pokój virginia woolf pdf, srebrna zatoka pdf, danuta mylek, piotr grzebyk, srebrny chłopiec, niezdobyta melissa, orgazm z bliska, jadwiga stawnicka, jak pokonać nerwicę…