Czy Bóg tutaj

Autor: Małgorzata Gwiazda-Elmerych

‚Czy Bóg tutaj zagląda?’ – to tytuł cyklu programów. które realizowałam dla TVP Szczecin w latach 2008-2010. Ukazywał on szarą codzienność zwykłych ludzi i ich przemyślenia dotyczące najważniejszych. najbardziej istotnych. życiowych tematów. takich jak miłość. prawda. kłamstwo. dobro. zło. sprawiedliwość. rodzina. wiara. człowiek. szczęście. śmierć. przemijanie… Rozmawialiśmy o wartościach. które każdy z nas pielęgnuje. choć nie zawsze uświadamia sobie. dlaczego są one tak ważne.

Kluczem. pretekstem i punktem wyjścia do tych rozmów stała się Biblia. W mojej ocenie bowiem nie ma tekstu bardziej uniwersalnego. Nawet jeśli któryś z moich rozmówców nie był osobą wierzącą. to wartości zawarte w Biblii. były dla niego zrozumiałe.

89: https://woblink.com/ebook/hipoglikemia-waldemar-karnafel-124550u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 126216

https://woblink.com/ebook/trzykrotka-anna-szczesna-126216u

:

Cena:


Tęsknota nachodzi nas jak ciężka choroba. Korespondencja wojenna rodziny Finkelsztejnów (1939-1941)

Autor: Ewa Koźmińska-Frejlak

Listy – skoncentrowane często na sprawach z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora drobnych. napisane językiem zanurzonym w rodzinnej historii. nasycone emocjami – dokumentują siłę łączącej Finkelsztejnów więzi.

Są także ważnym źródłem informacji na temat środowiska. w którym przed wojną byli oni osadzeni: żydowskich dziennikarzy. literatów. aktorów. muzyków. artystów plastyków czy wreszcie działaczy społecznych i politycznych.

…Po prostu tęsknota nachodzi nas jak ciężka choroba. a w okresie świąt czy jakichś uroczystych dni rodzinnych. gdy napływają wspomnienia razem przeżytych szczęśliwych chwil.

26.99: https://woblink.com/ebook/dziennik-lowcy-przygod-etiopia-szymon-radzimierski-125696u

Cena:


Maszkaron

Autor: Pustkowiak Patrycja

Marianna to dziewczyna brzydka. niesympatyczna – i wcale za to nie przeprasza. I dlatego właśnie ją lubię.

Świetnie napisana. świeża i zabawna powieść. która może bardzo zaboleć.

Olga Wróbel. Kurzojady

Marianna jest brzydka. Brzydotą. która nie wywołuje współczucia – wyłącznie zdumienie i odrazę. Gdy miała pięć lat i jej dmuchane kółeczko zaczęło niebezpiecznie oddalać się od brzegu jeziora. czuła. że rodzice odetchnęli z nadzieją i ulgą. Przez kolejnych trzydzieści lat bardzo stara się zasłużyć na akceptację i nadać swojemu życiu sens. mimo że jest tak nieudana. Na próżno.

Teraz czuje już tylko gniew. Jak daleko może posunąć się człowiek. któremu przestało na czymkolwiek zależeć?

Długo wyczekiwana nowa powieść Patryc

32.9: https://woblink.com/ebook/ulga-natalia-fiedorczuk-124604u

Cena:


ISBN

9788380875142: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/bede-mama-jillian-michaels-126492u

Cena:kiedy twoja złość krzywdzi dziecko pdf, karolcia bajka, sftr tabela, był sobie chłopczyk pdf, magnus chase młot thora pdf, wypożyczalnia książek online, gracja i furia, rośliny nas ocalą, bobrowska obrazy, królewska era galacticos, śmierć urzędnika czechow, matematyka sprawdzian klasa 4, doktor dolittle i jego zwierzęta test pdf, przeklęte przeznaczenie, crazynauka pl…