To. co zostaje

Autor: Wojciech Pieniążek

Czy Tristan może się objawić pod postacią sowieckiego porucznika z karnej kompanii? Czy napojem miłosnym może okazać się flaszka samogonu. rozpita do spółki z patrolem. który zatrzyma parę kochanków. spacerujących nocą. gdy w mieście obowiązuje godzina policyjna? Czy Don Juan może być zarazem Orfeuszem? Kim będzie. gdy nie doczeka się Komandora? Autor z alchemiczną dezynwolturą i poetycką inwencją miesza w materii mitu i literatury. opowiada coś. co po wielokroć już zostało opowiedziane. ale robi to na swój – wyjątkowy – sposób. Te dwie historie zostały. co więcej. spisane frazą o muzycznej precyzji; to każe szukać dla nich analogii pośród muzycznych gatunków. I wtedy. najprędzej. byłaby to suita. Suita w dwóch tańcach. gdzie pierwszy jest statyczną. ale przesycon

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Oni odbudowali i rozwijali Polskę

Autor: Andrzej Karpiński

Publikacja zawiera 22 eseje. opracowane przez wybitnych polskich współczesnych uczonych. poświęcone wielkim Polakom. których pierwsze lata aktywności przypadały na okres międzywojenny. ale przez wiele lat działali również w Polsce Ludowej. Jest to więc książka o pokoleniu. które odbudowało Polskę ze zniszczeń II wojny światowej i zbudowało Polskę przemysłową w której obecnie żyjemy. o ludziach którzy odgrywali szczególną rolę w kształtowaniu nauki. kultury i gospodarki naszego kraju. Poszczególne eseje poświęcone są wybitnym uczonym (Aleksander Gieysztor. Bohdan Suchodolski). filozofom (Tadeusz Kotarbiński. Władysław Tatarkiewicz) ekonomistom (Czesław Bobrowski. Edward Drożniak. Michał Kalecki. Adam Krzyżanowski. Oskar Lange. Edward Lipiński. Stanis

36: https://woblink.com/ebook/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji-wybrane-zagadnienia-joanna-kurowska-pysz-127715u

Cena:365 dni blanka lipińska pdf za darmo, matematyka finansowa podgórska pdf, strona z audiobookami, testy z matematyki klasa 6 pdf, wotum nieufności mroz, 25 lat za niewinność, call of war poradnik, sztuka pierdzenia, słownik polsko – łaciński, praca operacyjna policji, dracula bram stoker pdf, audiobuki, zarządzanie zasobami ludzkimi książki, paris na skraju załamania, ćwiek stróże…