Złota żyła

Autor: Halszka Olsińska

Słowa są dla autorki ‚Złotej żyły’ nie tylko materiałem na wiersz. ale posiadają siłę zaczarowywania rzeczywistości. Ten performatywny wątek nie jest wypowiadany. ale odczuwalny. Jest to poezja wielu wątków. wielu narracji. wielu światów; mieni się niczym kalejdoskop znaczeń. sensów. metafor. Zaskakuje zwłaszcza metaforyka. budując jedyne w swoim rodzaju napięcia i atmosferę. odwołując się niekiedy do surrealistycznej maskarady świata. niekiedy do strumienia świadomości. Te wiersze są szczere i naturalne. płyną jak przedziwna rzeka w głąb naszej wrażliwości. Są jak lawina. w której każde słowo posiada swoje właściwe. poetyckie miejsce. Poetka potrzebuje poezji by podjąć dialog z niewysławialnym; nazwanie świata to oswojenie jego groźnej tajemnicy. nazwanie w nim siebie to w

18.75: https://woblink.com/ebook/jatentamten-boguslaw-kierc-31427u

Cena:


Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część pierwsza: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907.

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część pierwsza dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI. do XIII. w.: Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907. Słowiańszczyzna Pomorska: 1. Wycieczki morskie. Osady słowiańskie na ziemiach Jutów. 2. Sagi północne o zajściach pomiędzy Danami a Słowianami. 3. Podania polskie. 4. Osady Wieletów w Brytanii i Batawii. 5.

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wierzenia-tom-trzeci-czesc-druga-slowianszczyzna-polnocno-zachodnia-od-vi-do-polowy-xiii-wieku-dzieje-polityczne-i-stosunki-zewnetrzne-w-x-w-wilhelm-boguslawski-31606u

Cena:


ISBN

9788362247530: Wydawnictwo

Format

15.99: https://woblink.com/ebook/patrze-monika-mostowik-31437u

Cena:


ISBN

9788380321618: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/sultan-demet-alt-nyeleklioglu-anna-banasik-justyna-byszewska-32080u

Cena:stylizacja literacka, karolina daszyńska-żygadło, szczerek siódemka, anna karwińska, ewa bogacka, model probitowy, muzyka duszy, divinity ii: ego draconis, jakub bączek książki, śpij dobrze, mariusz maszkiewicz, chlopiec w pasiastej pizamie, zakonnice odchodza po cichu, miesięcznik żagle, sens miłości, mezczyzna od a do z, zaburzenia psychiczne i rozwojowe dzieci a szkolna rzeczywistość, agent fbi, nie śpisz…