Chwila na miłość

Autor: Joanna Stovrag

Poruszająca najczulsze struny duszy bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety

Czy chwila wystarczy. aby narodziła się miłość. która nie zna granic?

Porywająca historia niezwykłej miłości pomiędzy Polką i Bośniakiem. która została wystawiona na najtrudniejszą próbę. Narodziła się w wielokulturowym Sarajewie. mieście tolerancji. dialogu i otwartości. tętniącym orientalną muzyką i pachnącym aromatem mocnej kawy.

To wyjątkowo wzruszająca. przepełniona emocjami opowieść o miłości. rozłące. nadziei i wojnie. Tragizm konfliktu na Bałkanach został przedstawiony z perspektywy osób. które brały bezpośredni udział w tych wydarzeniach. ludzi. którzy stracili swoje rodziny. domy. poczucie tożsamości narodowej i przynależności do ojczyzny. Jest to także świadectwo walki o wielkie uczucie. historia o próbach nawiązania kontaktu z ukochanym przebywającym w oblężonym Sarajewie oraz o bezinteresownej pomocy i wsparciu od nieraz całkiem obcych osób.

Losy Joanny Stovrag i jej męża zainteresowały kiedyś Waldemara Milewicza − legendę polskiego dziennikarstwa − który nakręcił o nich film.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 34.9


Igranie z ogniem

Autor: Jules Bennett

„Gdyby się opamiętał. mógłby przestać wyobrażać sobie Callie nagą. splecioną z nim w uścisku. Nie wolno mu się do niej zbliżać. Obiecał sobie. że nigdy więcej się nie zaangażuje. A poza tym ona tu pracuje. Czy to nie wystarczający powód. by utrzymywać dystans? Ale nigdy żadnej kobiety tak bardzo nie pożądał…”.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788324041862: Wydawnictwo

Format

33.99: https://woblink.com/ebook/wykleta-armia-kacper-sledzinski-28676u

Cena:


Bractwo śmierci

Autor: J.D Robb

Czasami „bractwo” znaczy to samo. co „spisek”…

Profesor Dennis Mira dowiaduje się. że jego kuzyn Edward w tajemnicy umawia się z pośrednikiem w handlu nieruchomościami w sprawie sprzedaży kamienicy w SoHo. odziedziczonej przez nich obu po zmarłym dziadku. chociaż nieruchomość miała pozostać w rodzinie. A kiedy Dennis przychodzi. żeby wyjaśnić tę sprawę z Edwardem. widzi swego stryjecznego brata pobitego i zakrwawionego. siedzącego w fotelu. W tym momencie otrzymuje cios  w głowę i traci przytomność. Gdy ją odzyskuje. okazuje się. że Edward zniknął. a w pokoju nie ma żadnych śladów tego. co się stało.  

Na szczęście Dennis jest mężem doktor Charlotte Miry. cenionej konsultantki i profilerki współpracującej z nowojorską policją i dobrej przyjaciółki porucznik Eve Dallas. która zgadza się zająć poszukiwaniami. 

Wkrótce okazuje się. że były senator Edward Mira został w bestialski sposób zamordowany. Eve rozpoczyna śledztwo. wspomagana przez swą sumienną partnerkę Delię Peabody i męża-miliardera. Roarke’a. 

Rob jest wirtuozem. 

„Seattle Post-Intelligencer”

Trzymający w napięciu  thriller z odpowiednią dozą humoru… Fani gatunku będą zachwyceni. 

„This Week”

Unikalna kombinacja thillera i romansu. 

„The Romance Reader”

J.D. Robb to pseudonim Nory Roberts. autorki ponad dwustu powieści. które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad pięciuset milionów egzemplarzy i regularnie trafiają na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.8


19

https://woblink.com/ebook/rozruch-inwestycyjny-damian-kleczewski-28749u: https://woblink.com/product-publication/download/28749/epub

:

Cena:


Czarny charakter

Autor: Łukasz Stachniak

Zaskakujący debiut Warszawiaka z ulicy Twardej to dzieje miasta. które zniknęło. opowiedziane językiem. którego już nie ma.

Fałszerze. kieszonkowcy. włamywacze. płatni zabójcy oraz skorumpowani stróże prawa.

Ulice-legendy: Krochmalna. Żelazna. Twarda. 

Domy gry. burdele. mordownie. 

Walki gangów. brutalne morderstwa. nierozwikłane zbrodnie. które nie doczekają się kary.

Czarny charakter to powieść o warszawskiej ulicy. Tej przedwojennej. tej okupowanej i tej stalinowskiej. Przewodnikiem po niej jest Ładeczek Lajzer. wnuk podrzędnego poborcy haraczu. Wraz z nim zawitamy na stołeczne bazary. do spelun. zrujnowanych domów i przeludnionych piwnic. 

Trzy Warszawy. Dwóch przyjaciół z marginesu. Jedno pragnienie władzy. I zemsty. 

Wys

:

Cena:


Guzik i banan

Autor: Monika Winnicka

‚W teatrze ciągle jest najważniejszy człowiek i jego epopeja. chociażby był wiejskim głupkiem. Historię trzeba opowiedzieć. a nie wykrzyczeć! Ale to się zmienia i ta nowa efekciarska estetyka nie pasuje mi już. Ja jestem bardzo starym aktorem teatralnym. Moje pokolenie powoli odchodzi’.

 Starość aktora teatralnego. Starość przeżywana intensywnie. Starość oddana w darze młodej. przypadkowo poznanej kobiecie. Brak wstydu myśli. często perwersyjnych i cynicznych staje się tłem do rozważań najbardziej wzniosłych. Ból utraconej własnej młodości? A może przebudzenie? Co dają te kradzione iskry młodości? Już brak czasu. ale może warto na koniec powiedzieć komuś prawdę o sobie?

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Cena: 8dziewczyna z tatuażem na lędźwiach, wrzesień żagwiący, jan drzeżdżon, opracowanie lektury ten obcy, co cię nie zabije to cię wzmocni po angielsku, sekielski susza, granica epoka, karolina owczarek, zywot czlowieka poczciwego, małgorzata paszko, waldemar chrostowski książki, książki podobne do 50 twarzy greya, fragment kroniki opowiada, sens powstania warszawskiego, mendel gdański…