PAX. Tom 3. Myling

Autor: Asa Larsson

Trzeci tom przygód Alrika i Vigga walczących z ciemnymi siłami. które zakłócają spokój w Mariefred. Jest Halloween. W szkole chłopców mrowi się od potworów i zombie. Wieczorem zorganizowano zabawę i pochód duchów. Ale wśród przebierańców jest też myling. Wypatrzył swoje ofiary i chce dokonać zemsty. Jak Alrik i Viggo mogą go powstrzymać? Gdy próbują dotrzeć do prawdy. wpadają na trop przerażającej tajemnicy.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 21


Szlifibruki i flâneurzy. Figura ulicy w literaturze polskiej po 1918 roku

Autor: Artur Nowaczewski

Panorama niemal stu lat polskiej literatury oglądanej z perspektywy ulicy. Swój przegląd literackich ulic autor opiera na trzech najważniejszych datach w historii najnowszej: 1918–1944–1989. dążąc do swoistej syntezy stulecia. Nie ogranicza się jednak do mimetycznego spojrzenia na ulicę. ale traktuje ją jako przestrzeń. w której konkret przenika się z porządkiem symbolicznym. a przestrzeń publiczna nakłada się na przestrzenie prywatne i uintymnione. Taki sposób lektury – skromny. „uliczny”. a jednocześnie szeroki. bo obejmujący prawie cały miniony wiek – pozwala przyjrzeć się nie tylko poszczególnym fenomenom literackim. ale i długofalowym przemianom zachodzącym w polskiej literaturze.

Wydawnictw:

Cena:


Geny i edukacja

Autor: Kathryn Asbury

Czy geny warunkują nasze szkolne sukcesy i niepowodzenia?Czy źródło talentu tkwi w genach?Czy geniusz można odziedziczyć?Czy i jak geny wpływajà na nasze zachowania i osiągnięcia szkolne?Czy można tak kształtować system edukacji.by odpowiadał predyspozycjom genetycznym uczniów?Geny i edukacja to książka o tym. skąd pochodzi wiedza na temat genetyki behawioralnej i jak zmieniać system edukacji. by odpowiadał różnicom indywidualnym. jakie występują wśród dzieci.Jako dzieci dowiadujemy się. że pętelki. zawijasy i wirki na opuszkach naszych palców czynią nas niepowtarzalnymi. Dla większości dzieci wiedza ta jest źródłem zdziwienia i uciechy. Wyjątkowość jest wspaniała i zachwycająca. A mimo to obecny system kształcenia nazbyt często próbuje tę niepowtarzalność stłumić i

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99klin chmielewska, układ kostny konia, dendrologia seneta pdf, konstrukcje żelbetowe pdf, na skraju załamania paris, zdrowe odżywianie pdf, indicatif, 48 praw władzy pdf, ciborowska dietetyka, socjologia historyczna, rozaniec z janem pawlem ii, finanse unii europejskiej, opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa ebook, felicia zaginęła, psychiatria dzieci i młodzieży namysłowska, jerofiejew wiktor, sapieha amerykańska księżna, danuta wałęsa marzenia i tajemnice…