Klub Pickwicka

Autor: Karol Dickens

Utwór opowiada o przygodach i podróżach członków tytułowego klubu i ich przywódcy – Samuela Pickwicka.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Fryzjer męski

Autor: Adam Szulc

Ta książka to elementarz dla fryzjerów męskich. Jest w niej zawarta historia fryzjerstwa. rodzaje fryzur począwszy od starożytnego Egiptu. opisy narzędzi i gabinetów fryzjerskich.

Połączenie w niej tradycyjnej szkoły strzyżenia z nowoczesnym. subkulturowym fryzjerstwem. stawia ją w wyjątkowej pozycji – daje wiedzę dotycząca jednego z najstarszych zawodów nie tylko techniczną i historyczną. ale również kulturową i socjologiczną.

Po raz pierwszy polski fryzjer męski pisze książkę o fascynacji zawodem i przywraca rangę fryzjerstwu męskiemu. przez dziesiątki lat zepchniętemu na margines. Myślenie o fryzjerstwie było zdominowane przez fryzjerstwo damskie.

Książka może być podręcznikiem dla młodocianych adeptów fryzjerstwa.

Zamieszczone w niej rysunki autorstwa Pawła Garwola idealnie odzwierciedlają rodzaje fryzur i czynności wykonywane na głowach klientów.

Adam Szulc – znany poznański Barber – obserwuje go z perspektywy swej ponad trzydziestoletniej praktyki. zauważa zmiany w branży. łączy fascynację tradycją i historią rzemiosła fryzjerskiego z wszelkimi nowościami.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 38


Bez słowa

Autor: Rosie Walsh

Siedem idealnych dni. Potem on zniknął.

Gdy Sarah poznaje Eddiego. zapomina o całym świecie. pragnie nacieszyć się każdą wspólną chwilą. Spędzają razem najpiękniejszy tydzień w ich życiu. Aż nadchodzi nieuchronne rozstanie…

Obiecują sobie utrzymywać kontakt. zanim nie wymyślą planu na wspólne jutro. Lecz jedno z nich nie dotrzymuje słowa. nie daje znaku życia. Przepada jak kamień w wodę…

Przyjaciele namawiają Sarah. by zapomniała o nim. Ale ona nie może. Wie. że coś się stało. że musi istnieć jakieś wytłumaczenie. Minuty. dni. tygodnie mijają. a Sarah jest coraz bardziej zmartwiona.

Pewnego dnia odkrywa. że miała rację…

Bez słowa to wyjątkowa i przewrotna opowieść o ludziach. którzy nigdy nie powinni stanąć na swojej drodze.

Książka zostanie wydana w kilkudziesięciu krajach.

Bestseller numer jeden w Niemczech i w innych krajach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


Nowe Teorie Wszystkiego. W poszukiwaniu ostatecznego wyjaśnienia

Autor: John D. Barrow

Czy kiedykolwiek uda nam się odkryć jedną teorię naukową. która będzie w stanie wyjaśnić wszystko co już się wydarzyło i wszystko co dopiero się wydarzy. na każdym poziomie Wszechświata?

Poszukiwania Teorii Wszystkiego – klucza do poznania wszelkich tajemnic Wszechświata stało celem najbardziej ekscytujących projektów badawczych. Jak może wyglądać taka teoria? Co oznaczałoby jej odkrycie? I jak blisko jej znalezienia jesteśmy?

W Nowych teoriach wszystkiego. John D. Barrow opisuje pomysły i kontrowersje dotyczące ostatecznego wyjaśnienia. Prowadzi nas przez najnowsze koncepcje od M-teorii superstrun. multiwersu. czy spekulacji opisujących świat jako program komputerowy. po nowatorskie podejście do obliczeń i złożoności. Pozwala nam spojrzeć na problemy stojące przed naukowcami poszukującymi Teorii Wszystkiego od strony fizyki. astronomii. kosmologii. filozofii. matematyki. logiki. biologii. historii czy religii. dzięki czemu otrzymujemy pełen obraz. dowiadując się dlaczego dotąd nie udało nam się dotrzeć do ostatecznego rozwiązania.

To pasjonująca lektura. która niezmiennie wstrząsa naszym rozumieniem otaczającej rzeczywistości. wykazując powszechnie występujące luki w naszej wiedzy o tym czego częścią sami jesteśmy.

Rewelacyjna lektura. – „The Independent”

Fascynująca podróż… Barrow dociera do fundamentalnych kwestii dotyczących tej kluczowej zagadki współczesnej nauki. – „Kirkus Reviews”

John D. Barrow kosmolog. matematyk i fizyk teoretyczny na Uniwersytecie Cambridge. Laureat Nagrody Templetona. Autor ponad 400 publikacji naukowych i kilkunastu książek. m.in. Książka o Niczym (CCPress 2015). Początek Wszechświata (CCPress 2016). Stałe natury. O liczbach skrywających najgłębsze tajemnice Wszechświata (2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9chomikuj mobi nowości 2018, sztuka kochania pdf pobierz za darmo, simon sinek książki, balsam dla duszy pdf, ile trwa 365 dni, immunologia gołąb, co nas nie zabije scott carney pdf, angielski dla początkujących pdf, śmiertelne kłamstwa, angielski dla przedszkolaków pdf, audiobook metro 2033, marek buś, królowe życia początki, eliza i jej potwory, roślinność w polsce, duże chrząszcze w polsce, edukacja żywieniowa prezentacja, forever my girl po polsku, kaprys milionera izabella frączyk pdf, artykuły popularnonaukowe po angielsku, arkadiusz borowiec, alice miller zniewolone dzieciństwo, ryszard majer, gazeta wyborcxa, www napoleonv pl…